Güncelleme: TSİ     06 Nisan 2020 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
CHP Kırklareli Milletvekili Tansel Barış’tan “1 Eylül Dünya Barış Günü” mesajı Güncelleme : 10:37:00 TSİ  03.09.2009
CHP Kırklareli Milletvekili Tansel Barış’tan “1 Eylül Dünya Barış Günü” mesajı
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Tansel Barış, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Barış mesajında şunları kaydetti;

“Bundan 70 yıl önce Almanya'nın Polonya'yı işgali ile başlayan ikinci dünya savaşı, milyonlarca masum insanın ölümüne ve sakat kalmasına, çocukların yetim ve öksüz , ailelerin dul ve kimsesiz kalmalarına, o güzelim şehir, kasaba ve köylerin viraneye dönmelerine sebep olmuştu.

Bu vahşi ve acımasız savaşın bir daha tekrar etmemesi, çocukların anasız babasız, ailelerin dul kalmaları,  savaşın ne kadar kötü bir şey olduğunu herkesin anlaması adına Birleşmiş Milletle "1 Eylül'ün Dünya Barış Günü" olarak kabul edilerek kutlanmasına karar vermiştir.

Birleşmiş Milletler 1 Eylül'ün Dünyada Barış Günü ilan edilerek barışın sağlanamayacağını çok iyi biliyorlardı. Gün geçmiyor ki dünyanın herhangi bir köşesinde kan akmasın, gözyaşı sel olmasın.

Dün olduğu gibi bu günde dünyanın bir çok bölgesini kana bulayan Emperyalizmin ta kendisidir. Kendi çıkar ve amaçları doğrultusunda barışın yaşanmasına izin vermez, yılda bir gün bile olsan Dünya Barış Gününün kutlanmasına izin vermezler. Bu gün "1 Eylül Dünya Barış Günü" olmasına karşın hala dünyanın birçok bölgesinde emperyalizmin çıkarları uğruna masum insanlar katledilmektedir.

Her ne kadar çıkarlar uğruna savaşlar devam ediyor olsada, Dünya Barışından yana olanlar, seslerini daha gür çıkararak, savaşın kirli yüzünü tüm dünyaya haykırarak emperyalizmin gerçek yüzünü göstermelilerdir.

Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK "Yurtta Barış Dünyada Barış"  diyerek, ömrünü cephelerde savaşarak geçiren biri olarak, insanlık ve dünyamızın geleceği adına barışın önemine  dikkat çekerek mesaj vermiştir..

Yıllardır ülkemiz üzerinde emelleri olan emperyalist güçlerin oyunu ile beyinleri yıkanmış teröristlerin saldırıları sonucu, kan ve gözyaşlarının dinmediği, nerede ise acının düşmediği evin kalmadığı, insanlık dışı terörizmle mücadele eden ülkemiz, barışın ne demek olduğunu tüm dünya alemden daha iyi bilmektedir. Teröristleri besleyerek başımıza bela eden güçler şunu iyi bilmeliler ki, bir savaş vardır, o savaş da insanın kendi kendini yok ettiği savaştır. Bu savaş da sömürgecilerin işi, çıkarları uğruna alet olanların kullanılmasıdır. Bu kirli oyuna alet olanların ülkemiz ve halkımıza vermiş olduğu zararlar, tarihimizde örneklerle doludur.

Her ne kadar ülkemiz ve  bölgemiz üzerinde sömürgeci güçlerin çıkarları ve bu çıkarlarına alet olan beyni yıkanmış eli kanlı çeteleri olsa da, Özellikle ülkemizi de çok yakından etkileyen, Ortadoğu ve Kafkaslardaki Enerji savaşlarının hızla devam ettiği bir dönemde,  Türkiye Cumhuriyeti olarak başta bölgemiz olmak üzere, dünya barışına katkı veren aktif unsurların başında yer almaya devam ederek, diğer demokratik ulus ve devletlerle iş birliği içerisinde elinden gelen tüm çabayı göstererek dünyanın kan gölüne dönüşmemesi için mücadele edeceğiz.

Işte böyle bir ortamda, Tüm Halkımızın "1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ"NÜ Kutluyor, dünyada barış ve kardeşliğin hakim olmasını diliyor, en içten duygularımla sevgilerimi sunuyorum.”

Okunma : 324   Kategoriler : Trakya   Kaynak : Kırklar Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.