Güncelleme: TSİ     23 Eylül 2020 Çarşamba     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Yıldırım, ikinci kez Başkan Güncelleme : 14:34:00 TSİ  21.01.2010
Yıldırım, ikinci kez Başkan
 

Seyyar Pazarcılar Odası Genel Kurulu Grand Şampiyon Otel de yapıldı. Genel Kurulda açılış konuşmasını yapan Başkan Resul Yıldırım, oda üyelerine teşekkür etti.

Seçildikleri taktirde pazarcı esnafı için çalışmaya devam edeceklerini belirten Yıldırım, eksikleri gidereceklerine inandıklarını söyleri. Seçildikleri taktirde yeni yönetim kurulu üyeleri ile sorunlara çözüm bulacaklarını kaydeden Yıldırım, "Bizler boş hayaller ve boş vaatler peşinde değiliz. Gerçekleri görerek üretme ve faydalı olma peşindeyiz. Odamızı kayıtlı 303 üyemizle birlikte her bir üyemizin her zaman her şekilde yanındayız.

 Esnaf arka3daşlarımızın sektörel masraflarını asgariye indirerek talepler ve beklentileri karşılamaya yönelik çalışacağız. Talepler beklentiler olumlu mutabakatlarda konuşulacaktır" dedi.

Tahmini bütçenin oylanarak kabul edilmesinin ardından Divan Başkanlığı görevini yürüten Esnaf Sanatkarlar ve Odaları Birliği Başkanı Fuat Şeker, odanın sosyal projelerde de yer alarak ihtiyacı olan öğrencilere burs verilmesini istedi.

Şeker, "Mağdur olan üyelerimiz var. Esnaflarımızın okuyan çocukları var. Oda yönetimi en azından üniversitede okuyan birkaçına dahi olsa bir burs versin. Tüm oda üyelerinden bunu istiyorum. Bu yönde bir karar alınmalı. Önerimin değerlendirilmesin istiyorum" diye konuştu.

Bu öneri oda üyelerince kabul edildi.

Genel Kurulu'nun başlamasının ardından salona gelen Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan'da söz alarak pazarcılığın zor ve uğraş isteyen bir meslek olduğunu belirterek 4 yıllık sürede pazarcı esnafı ile iyi ilişkilerde olmaya çalıştıklarını vurguladı. Çağlayan, esnafa destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Çağlayan, "Pazarcılık tabii ki zor bir meslek. Karda kışta yoğun olarak uğraş verilen bir meslek. Kısa süreli de olsa bende yaptım. O nedenle zorluklarından haberim var. Her türlü emek verilmesine rağmen bazen kazançlı bazen de kazançsız bir meslektir. Türkiye'nin ekonomik koşullarında vatandaşın harcama kalemlerini azaltması ile zorluklar yaşamaktadırlar. Tüm özveriyi göstermesine rağmen para kazanamaması o kişiyi olumsuz etkiliyor. Geçen yıllar içinde Belediye ile esnaf arasında fazla bir sıkıntı yaşadığımızı sanmıyorum. Genel olarak kendilerine karşı anlayışlı olmaya çalıştık. Yine elimizden geldiği kadar destek olmaya devam edeceğiz. Genel Kurul'da eksiklerimiz varsa bunları da duyarak tamamlamak üzere buradayız. Hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Dilek ve Temenniler bölümünde söz alan oda üyeleri de oyların bilinçli kullanılmasını isteyerek yeni dönemde beklentilerin karşılık bulmasını istediler.

Genel Kurul'da son olarak adaylara söz verildi. Seyyar Pazarcılar Odası Başkanlığına aday olan Can Bahçıvanoğulları, seçilmeleri durumunda kendi haklarından feragat ederek çalışacaklarını kaydetti. Verilen sözlerin yerine getirilmediğini öne süren Bahçıvanoğulları, "Vicdanınızın sesini dinleyerek oy verin" diye konuştu.

Bahçıvanoğulları, "Ben ve ekibimdeki arkadaşlarım bu yola baş koyduk. Tüm sorunlarınızı ve dertlerinizi yerinde görüp tespit ettik. Nasip olur da seçilirsek kendi haklarımızdan feragat ederek sizin ne yapılması gerekiyorsa onları yapmaya çalışacağız. Geçmiş dönemde verilen sözlerin yerine getirilmediğini gördük. Vicdanınızın sesini dinleyerek oylarınızı kullanacağınıza inanıyoruz. Biz kimseden güç ve destek almadık. Taktir sizlerinden" şeklinde konuştu.

Zaman zaman kısa süreli sözlü tartışmaların yaşandığı Genel Kurulda Divan Başkanı Şeker, tarafları kişisel çatışmaları Genel Kurula taşımamaları yönünde uyardı.

Mevcut Başkan Resul Yıldırım ise, Yönetim Kurulu olarak 4 senelik yönetim süreci içinde görevlerini layığı ile yerine getirmeye çalıştıklarını bundan sonraki süreçte de aynı biçimde devam etmek istediklerini kaydetti.

Yıldırım, "Yönetim Kurulu olarak 4 senelik görev sürecimizi tamamladık. Görev süresi içinde biz demokrasinin en doğal hakkı olarak arkadaşımıza hayırlı olsun dedik. Süreç buraya kadar geldi. 4 yıllık görev süresinde esnaf için çalıştık. Bundan sonrada esnaf için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından Olağan Genel Kurul'da yeni yönetimin belirlenmesi için oy kullanıma geçildi. 303 üyesi bulunan Odanın seçimlerinde 267 oy kullanıldı. Bahçıvanoğullarının 91 oyuna karşılık oyların 176'sını alan Resul Yıldırım yeniden Başkanlığı seçildi. Yıldırım, "Biz aynı havayı soluyan aynı sıkıntıları yaşayan insanlarız. Burada kaybedende yok, kazanan da yok. Hepimiz kazandık" dedi.

Ikinci kez Seyyar Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Resul Yıldırım'ın listesinde Yönetim Kurulunda şu isimler yer aldı;

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Şaban Alsancak, Mutlu Çetinbilek, Ali Rıza Bodur, Abbas Arabacılar, Aşkın Kartal, Emre Atalas.

Denetim Kurulu Asil Üyeler: Mustafa Çekiç, Kamil Yılmaz, Bülent Candan.
Okunma : 491   Kategoriler : Trakya   Kaynak : Önadım Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.