Güncelleme: TSİ     25 Eylül 2020 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Başkan Çağlayan; “Mustafa Kemal Atatürk'ün, aramızdan ayrılışının 71. yılında Ata’yı, bir kez daha minnetle anıyor ve acısını yüreklerimizde hissediyoruz” Güncelleme : 10:36:00 TSİ  11.11.2009
Başkan Çağlayan; “Mustafa Kemal Atatürk'ün, aramızdan ayrılışının 71. yılında Ata’yı, bir kez daha minnetle anıyor ve acısını yüreklerimizde hissediyoruz”
 

Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, 10 Kasım’da Atamızı birkez daha saygıyla anmak, ona olan şükran duygularımızı ifade etmek adına bir mesaj yayımladı; Çağlayan, mesajında şu cümlelere değindi; “Mustafa Kemal Atatürk'ün, aramızdan ayrılışının 71. yılında Ata’yı, bir kez daha minnetle anıyor ve acısını yüreklerimizde hissediyoruz.

Bağımsızlık için, halkıyla birlikte özgürlük mücadelesi veren, kısa yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Atamızın bizlere sunduğu bu eşsiz vatanı ve Laik Demokratik Cumhuriyeti korumaya büyük önem vermeliyiz.

10 Kasım, Büyük Önder'in bize emanet ettiği bu Vatanın ve Cumhuriyet'imizin, her zaman var olması için göstereceğimiz çaba, O'na olan saygımızın ve özlemimizin en güzel ifadesi olacak ve hep hatırlamamızı sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 71. yıldönümünde bir kez daha saygıyla anıyorum.”

Başkan Çağlayan; “Vatan için canını veren kahramanlarımızın mekânları cennet, büyük zaferimiz kutlu olsun”

10 Kasım tarihinin milletimiz ve özellikle Kırklarelililer için ebedi şan ve aynı zamanda hüzünlendikleri gün olduğunu ifade eden Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Kurtuluş mesajından şunları kaydetti;

“Kırklarelimiz Doğudan, Batıya; Kuzeyden Güneye aynı Türkiye gibi kökeni farklı binlerce insanı topraklarında yaşatan bir yerdir. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi köken ayrımı yapmadan her dilden, her milletten, her kimlikten insan Kırklarelimizi benimser.

Bu sebeple kurtuluş günümüz, şenliklerimiz, festivallerimiz,  projelerimiz hep kentimizin gelişimi için, yalınlığını koruması için süregelen birlik ve beraberlik buluşmalarıdır. Kırklareli’nde herhangi bir sebeple birkaç gün kalan dönmek istemez. Şehirden dışarı çıkan vatandaşlarımız hemen özlem duyup geri dönmek ister. Farklı ve gizemli bir çekiciliği vardır. Masumdur.

Suça bulaşmamıştır. Eğitim seviyesi yüksek, aile bilinci tamdır.

Örneğin Kırklarelimizde huzurevleri dolup taşmaz veya çocuklar ailevi psikolojik mutsuzluklarının hıncını suç işleyerek almaz. Çünkü bunu görmemiş, izlememiş bu öğretilmemiştir. Mutludur çoğu zaman, alçakgönüllüdür.

Hepimiz için önemi çok büyük olan böyle bir günde, özgürlüğümüz için canını veren şehitlerimizi, vatan için canını veren kahramanlarımızı, 10 Kasım 1922’de kurtuluşumuzu başlatan komutanları, özellikle emperyalist işgalci güçleri ve içimizde yaşayan işbirlikçilerini vatan toprağından sonsuza dek kazıyıp atan, tüm yürekleri saygıyla anıyorum.

Mekânları cennet, büyük zaferimiz kutlu olsun.”
Okunma : 495   Kategoriler : Trakya   Kaynak : Önadım-Kırklar Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.