Güncelleme: TSİ     22 Eylül 2020 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Belediye Başkanı Hacı, “Her iki tarafa eşit mesafede, tamamen tarafsızım” Güncelleme : 15:55:00 TSİ  27.01.2010
Belediye Başkanı Hacı, “Her iki tarafa eşit mesafede, tamamen tarafsızım”
 

Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Esnaf ve Sanatkâr Odası seçimleri öncesi hakkında iddia edilen olumsuz söylentilere düzenlediği basın toplantısı ile cevap verdi.

Geçtiğimiz hafta içinde Cumhuriyet Halk Partisi Ilçe Başkanlığı parti binasında yapılan toplantıda, söz alan, eski Il Genel Meclisi Üyesi, halen Esnaf Odası Başkanı ve yeni dönem için aday olan Türkay Topal, CHP Ilçe Başkanı Av. Irfan Altınel ve Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ile ilgili tarafsız davranmadıkları konusunda şu iddialarda bulunmuştu.

"Parti olarak ve Belediye olarak oda seçimlerinde tarafsız kalacağınızı söylediniz. Bu görüşünüzü yazdınız. Ama gerçeğin böyle olmadığını görüyoruz. Belediye Başkanı ve onun zabıtaları seçmenlerimizi arıyorlar, baskı yapıyorlar, tarafsızlık sözde kalıyor, böyle giderse yargıya gideceğim."

Ilçe Başkanı Altınel ise Topal'a verdiği yanıtta;

"Hiç kimse bana açıkladığım görüşün aksini yaptığımı söyleyemez. Belediye Başkanımızın da kimseye baskı yaptığını sanmıyorum. Herkes kendi öz gücüne güvensin. Artık eski devir geçti. Eskiden kimin eli kimin cebinde olduğu belli değildi. Bu dönemin geri gelmesine izin vermeyeceğim. Gidin, çalışın, kendinizi anlatın. Kazanın seçiminizi. Kim kazanırsa kazansın. Bizim arkadaşımızdır. Partimizin üyesidir. Kendisini kutlar, birlikte çalışırız." Demişti.

Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, makamında düzenlediği basın toplantısında hakkında iddia edilen olumsuz eleştiriler ile ilgili şunları söyledi;

"Benim olmadığım bir toplantıda, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Türkay Topal, şahsımla ilgili bir açıklama yapmış. Bunu 23.01.2010 tarihinde Görünüm gazetesinde çıkan bir haberde üzüntü ile okudum. Öncelikle Sayın CHP Ilçe Başkanım Irfan Altınel'in söylediği sözlere aynen katılıyorum. Herkes kendi öz gücüne güvensin, artık eski devir geçti, eskiden kimin eli kimin cebinde olduğu belli değildi. Bu dönemin geri gelmesine izin vermeyeceğim. Gidin çalışın, esnafımıza kendinizi anlatın, kazanın seçiminizi. Kim kazanırsa kazansın her zaman bizim arkadaşımızdır. Kazanan arkadaşımız partimizin üyesidir, kendisini kutlar birlikte çalışırız. Benim hiçbir esnafa gidip baskı falan yaptığım yok, asla baskıda yapmam. Belediye Başkanı olarak ta böyle bir görevimiz yok. Esnafımız, Pazarcılarımız, saat beşte kalkan insanlara benim baskı yapmam anlamsız olur, hem de çok ayıp olur. Herkesin oyu, düşüncesi, kendi vicdanındadır. O gün gelince oyunu istediği yönde kullanır, bizde buna saygı duyarız. Kim kazanırsa kazansın, Belediye Başkanı olarak bizim için kutsal seçilmiş oylar ile gelen insandır, beraberce onun ile vazife yaparız. Ben iki tarafa da eşit uzaklıktayım. CHP Ilçe başkanımızın söyledi gibi herkes kendi gücüne güvenecek, kimse Belediye Başkanı'na veya partiye güvenerek seçim kazanmayacak. CHP'si ve Belediye olarak Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Seçimleri'nde de biz tarafsız kaldık. Esnaf ve Sanatkâr Odası Seçimleri'nde de tarafsız kalacağız. Hiçbir esnafa da baskı falan yaptığımız yok. Benden habersizde kimse yapamaz, yani benim zabıtam da yapamaz. Böyle bir şeyde olmadı. Bu tür talihsiz açıklamalar esnaf ile benim aramı açar. Ne amaçlandığını bilmiyorum. Ama esnaf ile Belediye Başkanı’nın arasına kimsenin girmesine izin vermeyiz. Yani Belediye Başkanı olarak bu seçimlerde tamamen tarafsızım, ortadayım."
Okunma : 463   Kategoriler : Trakya   Kaynak : Kırklar Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.