Güncelleme: TSİ     23 Eylül 2020 Çarşamba     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Aydoğdu; “Atatürk, bizlere sağlam temeller üzerinde yükselen barışçı bir ülke ve onurlu bir geçmiş bırakmıştır” Güncelleme : 10:37:00 TSİ  11.11.2009
Aydoğdu; “Atatürk, bizlere sağlam temeller üzerinde yükselen barışçı bir ülke ve onurlu bir geçmiş bırakmıştır”
 

Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu onu saygı, minnet ve rahmetle andığını belirterek şunları kaydetti:

“10 Kasım Türk milleti için, büyük kurtarıcısını anma günü olduğu kadar, sahip olduklarının değerini bilerek, Cumhuriyet’in erdemlerine sadakatini ve Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür. Türk milleti, insanlığın ortak değerlerine, uygarlığın şekillenmesine büyük katkıda bulunmuş, tarihe ve insanlığa mal olmuş bir lider olan Atatürk’ü yetiştirmiş yüce bir millettir. Atatürk, düşünceleri, başarıları, eserleri, ilke ve inkılaplarıyla yaşadığı çağı aşan ve her dönemde güncelliğini koruyan büyük bir liderdir.

Engin ileri görüşlülüğü, barış yanlısı tutumu, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut, Atatürk’ü dünyanın en itibarlı liderlerinden biri yapmıştır. Atatürk’ün Istiklal Savaşı’nın ardından kurduğu ve genç nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin büyüklüğünü yansıtan eşsiz bir eserdir. Türkiye, Cumhuriyet’in ilanıyla birlikte önemli devrimler, reformlar ve atılımlar gerçekleştirmiş; siyasal, toplumsal, hukuksal, kültürel ve ekonomik alanlarda büyük değişimler yaşamıştır. Türkiye’nin 85 yılda geldiği seviye, milletimizin yaratıcılığının, çalışkanlığının, en iyiye ulaşma arayışının bir ürünüdür. Hayatı boyunca milletimizin yücelmesi için çalışan Atatürk, bizlere gurur duyulacak bağımsız ve modern bir Cumhuriyet, sağlam temeller üzerinde yükselen barışçı bir ülke ve onurlu bir geçmiş bırakmıştır. Önünde aydınlık bir gelecek uzanan Türk milleti, geçmişten gelen ortak duygularını, birlik ve beraberliğini, en önemli değeri olan Cumhuriyet’i ileriye taşımaya kararlıdır.

Türk milleti, Atatürk’ün düşüncelerinden, ilke ve inkılaplarından güç alarak ilerlemesini devam ettirecek, ülkesini muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma başarısını gösterecektir. Bu tarihten gelen bir sorumluluğumuz, gelecek nesillere karşı en büyük ödevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.”

Vali Aydoğdu’nun Kırklareli’nin kurtuluşuna yönelik mesajı

Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu Kırklareli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümünde yayımladığı mesajında ise şunları kaydetti:

“Yüce Türk Milleti büyük güçlükler ve imkansızlıklar içinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Istiklal Savaşı’nı büyük bir zaferle sonuçlandırmayı başarmıştır. Kırklarelililer de, 10 Kasım 1922 tarihinde işgal güçlerine karşı kahramanca direnerek önemli bir başarı elde etmiş, milli moralin yükselmesine büyük bir katkı sağlamıştır. Bu onur ve gururu sonsuza kadar taşımak Kırklarelililer için hem bir hak, hem de gelecek nesillere bu Kurtuluş Destanı’nı 1922 yılındaki coşkusu ve tazeliği içinde aktarmak milli bir borçtur. Yurdumuza, bayrağımıza, devletimize özenle sahip çıkmamızın önemini hatırlatan bu özel gün dolayısıyla başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm Istiklal Savaşı kahramanlarını, şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Kırklarelilileri yürekten kutluyor, değerli halkımıza selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
Okunma : 427   Kategoriler : Trakya   Kaynak : Önadım-Kırklar Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.