Güncelleme: TSİ     21 Eylül 2020 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kırklareli önemli bir sempozyuma daha imza atacak Güncelleme : 09:18:00 TSİ  10.06.2009
Kırklareli önemli bir sempozyuma daha imza atacak
 

 TMMOB ve Kırklareli Ilk Koordinasyon Kurulu’nun beraberliğinde düzenlenecek olan, “Kırklareli Kent Sempozyumu” 12 Haziran Cuma günü Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Seminer Salonu’nda gerçekleşecek. “Ormanlarımıza, tarım alanlarımıza,  madenlerimize, yeraltı su kaynaklarımıza, kentimize, bölgemize ve ülkemize sahip çıkıyoruz” sloganıyla gerçekleşecek olan sempozyum için, il Koordinasyon Kurulu şu açıklamayı yaptı:                   

“Kentimizin, sağlıklı su gereksinimini, enerji kaynaklarına ulaşımını, imar ve çevre sorunlarını, bölgesel planları tartışmak ve önerileri paylaşmak için duyarlı herkesi bu sempozyuma bekliyoruz.”

Saat 09:30’da açılışı yapılacak sempozyumun ilk konuşmacıları sırasıyla; Kırklareli Il Koordinasyon Kurulu, TMMOB, Belediye Başkanı Cavit Çağlayan ve Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Coş.

Daha sonra saat 11:00’da 1. oturuma geçilecek. Konusu “Ormanlar, su kaynakları, tarım ve gelecek” olan oturumun başkanlığını HKMO Istanbul Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Tevfik Özlüdemir yapacak. Konuşmacılardan Harita ve Kadastro Mühendisi Dr. Erdal Köktürk “2B Arazilerinin Teknik, Bilimsel ve Siyasi Boyutları” adlı konuyu, OMO Marmara Şube Başkanı Besim Sertok “Ormancılık Politikaları, Ülkemizde ve Trakya Bölgesinde Ormancılığın Geldiği Konum” konusunu, ZMO Istanbul Şube Başkanı Ahmet Atalık “Tarım ve Kent Ilişkisi” konusunu, YTÜ Çevre Müh. Bölümünden Prof. Dr. Beyza Üstün “Ülkemizde ve Trakya Bölgesinde Su Havzalarının Durumu, Su Yönetimi Ilkeleri ve Uygulanan Politikaların Çevreye Etkileri” konusunu anlatacak.

Soru yanıt bölümünden sonra saat 14:00’da, başkanlığını TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Alaattin Aras’ın yapacağı “Su, çevre, enerji” konulu 2. oturuma geçilecek. Bu oturumda; “Kentlerin Içme ve Kullanma Suyu Temini ile Denetimi” konusunu Kimya Mühendisi ve KMO Bursa Şubesinden Vahap Sınmaz, “Madencilikte Çevre Sorunları” konusunu JMO Istanbul Şube Yön. Kurulu Üyesi Şerafettin Çengel, “Endüstriyel-Tehlikeli Atıklar” konusunu KMO Kırklareli Il Temsilcisi Hüseyin Kahraman, “Enerjide Çözüm: Etkin Kullanım ve Yenilenebilir Enerji” konusunu Eurosalar Türkiye Avrupa Yenilenebilir Enerjiler Birliği Türkiye Bölümü’nden Prof. Dr. Tanay Sıtkı Uyar anlatacak.

Soru cevap kısmından sonra saat 16:00’da “Bölge Planı ve Kentin Imar Sorunları” konulu 3. oturuma geçilecek. 3. oturumun başkanlığını ZMO 2. Başkanı Dr. Turhan Tuncer yapıyor.

Bu oturumda YTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emre Aysu “Ergene Havzası Çevre Düzeni Planı Nedir? Ne Değildir?” konusunu, Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fak. Öğr. Üyesi Prof. Dr. Cemil Cangir “Ergene Havzası Çevre Düzeni Planı Hakkında Bildiklerimiz ve Bilmediklerimiz” konusunu, Kırklareli Belediyesi Imar Müdürü Basri Gürel “Kırklareli Imar Sorunları” konusunu anlatacak. Son oturumun soru yanıt kısmından sonra sempozyum sona erecek.

Okunma : 370   Kategoriler : Trakya   Kaynak : Önadım Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.