Güncelleme: TSİ     25 Eylül 2020 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Esnaf odaları, esnafın yanında Güncelleme : 09:50:00 TSİ  03.02.2010
Esnaf odaları, esnafın yanında
 

Seyyar Pazarcılar Odası Başkanlığını tekrardan kazanan Resul Yıldırım genel kurul salonunda verilmesi planlanan plaketleri geçtiğimiz gün sahiplerine teslim etti.

Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Resul Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Alsancak, ilk olarak Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Kiraz’ı makamında ziyaret etti. Yıldırım, en sıkıntılı dönemde Esnaf ve Kefalet Kooperatifi’nin küçük esnafın yanında bulunduğunu, esnafın yaşadığı problemlerin çözümünde Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin büyük rol sahibi olduğunu, Başkan Hasan Kiraz’ın yıllardır başkanlık ettiği kooperatif sayesinde esnafların her ne zaman olursa olsun buradan sürekli güler yüzle çıktığını belirtti.

Konuşmasının ardından Resul Yıldırım, Başkan Hasan Kiraz’a pazarcılara olan sonsuz desteğinden ötürü oda yönetimi olarak plaketini takdim etti. Plaket takdiminden sonra Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Kiraz, Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Resul Yıldırım’ın bu nazik ziyaretinden ötürü memnuniyet duyduklarını ve kendilerine verilen plaketten mutlu olduklarını dile getirdi. Kiraz, esnafın bu zor döneminde her zaman yanında olacaklarını kredi kullanan tüm, esnafların da ödemelerde yaşadıkları sıkıntıların giderilmesine yönelik yardımların da her zaman devam edeceğine dikkat çekti.

Şeker; “Sıkıntılarımız yakın zamanda sona erecektir”

Bir diğer plaket teslimi ise Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Fuat Şeker’in makamında gerçekleşti. Şeker’i makamında ziyaret eden Başkan Resul Yıldırım, plaket teslimi öncesi bir konuşma yaparak şunları söyledi; “Başkanımız Ali Fuat Şeker pazarcı esnafı dahil olmak üzere tüm esnaf arkadaşlara her zaman, her türlü ve her konuda yardımlar yaparak halkımıza hizmet veriyor. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum ve odamıza ait bu plaketi takdim ediyorum.”

Konuşmasının ardından Resul Yıldırım Başkan Ali Fuat Şeker’e plaketini takdim etti. Plaket takdiminin ardından bir konuşma yapan Başkan Ali Fuat Şeker, esnafların bu zor dönemde bir birine sahip çıkması ve bir birine destek olması gerektiğini belirterek şunları söyledi; “Bizler oda olarak herkesin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Son dönemde yaşanan sıkıntılar ve büyük değişimlere esnafımız ayak uyduramıyor.                                                                                   Umuyorum yakın zamanda bu sıkıntılar sona erecektir.”

Yıldırım’dan Başkan Çağlayan’a ziyaret

Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Resul Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Alsancak son olarak Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ı makamında ziyaret ettiler. Plaket teslimi öncesinde bir konuşma gerçekleştiren Resul Yıldırım şunları söyledi; “Esnaf ile her zaman iç içe olan, sorunlarını, problemlerini, sıkıntılarını yerinde tespit ederek yardımlarda bulunan, başta siz belediye başkanımız olmak üzere, esnaf kefalet kooperatifi başkanımız ve şöförler ile otomobilciler odası başkanımıza birer plaket teslimi gerçekleştirmek istedik. Genel kurulda yapılması planlanan bu plaket törenini şimdi burada sizin makamınızda gerçekleştiriyoruz.”

Daha sonra Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan da bir konuşma yaptı ve şunları söyledi; “Pazarcı esnafından böyle bir plaket almak onur verici. Bundan önce nasıl yardımcı olduysak, bundan sonra da esnafımıza yardımcı olma gayreti içinde olacağız.”

Başkan Çağlayan, son zamanlarda yaşanan tekelleşmenin pazarcı esnafının sıkıntılarının artmasına etken sağladığına dikkat çekti. Gerçekleşen ziyaret esnasında Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Resul Yıldırım Başkan Çağlayan’a son zamanlarda il merkezinde bulunan marketlerin bulundukları yerin kaldırımlarına kasalarda sebze ve meyve sergileyerek tüketicinin dikaktini çektiklerini ve bir o kadar da kötü bir görüntünün de ortaya çıkmasına sebep olduklarını belirtti. Bu konuda pazarcı esnafının Başkan Çağlayan’dan bir çözüm yaratılmasını istediklerini belirten Yıldırım, desteklerinden ötürü kendisine bir kez daha teşekkür etti. Konu hakkında bir açıklama yapan Yönetim Kurulu üyesi Şaban Alsancak, marketlerde sunulan meyve ve sebzelerin pazar tezgahlarındakilerden daha pahalı olduğunu ve tüketiciyi çekme uğruna marketlerin her yola başvurarak pazarcılığın önüne geçmek istediklerini, fakat bunu başaramayacaklarını belirtti. Ziyaretler iyi dileklerle son buldu.
Okunma : 509   Kategoriler : Trakya   Kaynak : Önadım Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.