Güncelleme: TSİ     22 Eylül 2020 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
CHP Babaeski Ilçe Başkanlığı'nın Danışma toplantısı hararetli geçti Güncelleme : 11:44:00 TSİ  01.02.2010
CHP Babaeski Ilçe Başkanlığı'nın Danışma toplantısı hararetli geçti
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski Ilçe Başkanlığı'nca yapılan danışma toplantısında, bir açıklama yapan CHP 22. Dönem Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, soğuk olan parti binasında bir anda tekrar soğuk bir hava estirdi.

Danışma toplantısının bu hafta ki asıl konusu, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ilker Dursun, tarafından sunulacak olan; "Sosyal Güvenlik Reformu ile 01 Ekim 2008 tarihinden geçerli olmak üzere gelen önemli değişikliklerdi."

Geçtiğimiz hafta yapılan Genel Kurulda, CHP Kırklareli Il Başkanı seçilen Vecdi Gündoğdu, Partililere yaptığı teşekkür konuşmasında ise şunları söyledi;

"Hepinize merhaba, gayet güzel, olgunlukla biten bir Kongre süreci yaşadık. Önümüzde yaklaşan bir Genel Seçim var. Zamanında olursa bir buçuk yıl süre var, bu süre de tamamen iktidara yönelik çalışmalarımızı ekip olarak yapacağız. Belli sıkıntılar var ama bunları da zamanla çözeceğimize inanıyorum. Sözlerimi çok fazla uzatmak istemiyorum. Ben Kongrede bize destek veren, vermeyen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum."

Daha sonra söz alan Kırklareli CHP 22. Dönem Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, geçtiğimiz hafta yapılan CHP Il Genel Kurulu'nda bir konuşma yapan CHP Ilçe Başkanı Av. Irfan Altınel ile ilgili bir açıklama yaptı.

Kesimoğlu, yaptığı konuşmasında, şunları söyledi;

"Değerli arkadaşlarım hepinize merhaba. Ben Vecdi kardeşimi seçimlerdeki başarısından dolayı kutluyorum. Ben geçtiğimiz hafta Kongrede bazı konuları dile getirdim. Ancak hak hukuk konusunda dile getirdiğim konular bazılarını rahatsız etti herhalde. Geldiğim nokta halkımızın takdirindedir. Bazı konuşmalardan sonra aldığım alkış bunların göstergesidir. Il Kongresinde beni gerçekten şaşırtan Irfan beyin bir konuşması oldu. "Ön seçim, yan seçim" Geçtiğimiz hafta ön seçim talebini ben yerel bir gazetede okudum. Yıllardır biz beraber siyaset yaptık. Bir haftada böyle bir kararı nerden aldı, ben anlayamadım. Ön seçim hukuki bir kurumdur. "Ön seçim, yan seçim" gibi bir açıklamayı Irfan Altınel'e yakıştıramadım, kendisini kınıyorum. Benim geldiğim çizgi, demokrasi anlayışım bunu gerektiriyor. 1300 tane delege var, ben nereden bilirim kimin nereye oyunu atacağını. Demokrasi için bunu istiyorum, kendim için istemiyorum. Ama kendi için Merkez yoklaması isteyen arkadaşlarımız da var. Genel Merkezimiz hangi yöntemi benimser bilemiyoruz ama ona da saygı duyuyoruz. Irfan bey, bir haftada nasıl düşüncelerini değiştirdi merak ediyorum. Kendisi söz siyasetini getirdi, söz alarak ve söz vererek siyaset yapıyor. Siyasi anlayışını ben kendisine bırakıyorum. Belki önümüzdeki seçimlerde de birlikte siyaset yapmaya devam edeceğiz. Bunu paylaşmak istedim teşekkür ederim."

Parti binasında yapılan bu olumsuz eleştiriden sonra tekrar söz alan Ilçe Başkanı Altınel, Kesimoğlu'na verdiği cevapta şunları söyledi;

"Mehmet Siyam Kesimoğlu, hepimizin saydığı değer verdiği bir insandır, saygı duyuyorum. Ancak bir şey söyleyeyim, bir haftada değişmiş falan değilim. Ben ısrarla tüm üyeler ile ön seçim yapılması gerektiğini yazdım, çizdim, söyledim yine söylüyorum. Benim orada söylemek istediğim başka bir şeydi. Yani Önümüzde bir Genel Seçim olacak, büyük bir olasılıkla da erken Genel Seçim olacak. Orada hangi yönteme karar verilirse verilsin onu anlatmak istedim. Yani ön seçimi aşağılamak gibi bir niyetim yok. Ön seçim olur, başka bir seçim olur o anlamda söyledim. Ön seçim olur, yan seçim olur, başka bir yöntem olur. Yani hangi yönteme karar verilirse verilsin bu yöntemle üç tane aday çıkacak. Bu üç aday kim olursa olsun onlarla yan yana omuz omuza olmamız gerektiğini anlatmaya çalıştım. Yoksa ön seçim olmasın, Merkez yoklaması olsun, diye bir sonuç çıkarılmamalı. Genel seçimde her yiğidin gönlünde bir aslan yatar, herkes buna göre bir çalışma yapabilir, yapsın. Ne şekilde olacaksa olacak ama sonuçta üç tane aday olacak. Geçmişte ben kaliteyi arıyorum, sonuna kadar en son aşamasına kadar, en son gününe kadar, bu konuda çok üstün bir çaba harcamışımdır. Bunun nedeni de CHP'nin en iyi sonucu alabilecek en değerli insanların aday olabilmelerini sağlamaktı. Ama dediğim gibi sonuçta o gün geldiğinde üç kişi çıkıyor arkadaşlar. Bu üç kişide bizim arkadaşımızdır, bunu anlatmak için söyledim. Belki ifade tarzımda algılanmayan bir durum olabilir. Ayrıca Sayın vekilim benim için çok değerli bir insandır. Sizin huzurunuzda kendisinden özür dilerim. Hiçbir kastım yok bunu bilmesini isterim. Değerli arkadaşlarım CHP'nin her bireyi benim için çok değerlidir. Hepinizi çok seviyorum, hepinizi sevgiyle saygıyla kucaklıyorum." 

Parti binasında yapılan toplantıya; CHP Kırklareli 22.Dönem Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Kırklareli Il Başkanı Vecdi Gündoğdu, CHP Il Yönetim Kurulu Üyeleri Vecdi Yüce, Tahsin Gencay ve Fettah Aygün, CHP Ilçe Başkanı Av. Irfan Altınel, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, CHP Ilçe Kadın Kolları Başkanı Necmiye Kurtpulat, Il Genel Meclis Üyeleri Hüseyin Taşkın ve Şahin Arslan, CHP Ilçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, önceki dönem CHP Ilçe Başkanları Av. Zafer Erbil ve Hüseyin Özşengül, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Saim Kırcı, Esnaf ve Sanatkâr Odası Başkan Adayı Muammer Süer, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Kadir Üstünel ve çok sayıda partili katıldı.
Okunma : 443   Kategoriler : Trakya   Kaynak : Kırklar Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.