Güncelleme: TSİ     22 Eylül 2020 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kırklareli protokolü Cumhuriyet Resepsiyonu’nda biraraya geldi Güncelleme : 11:36:00 TSİ  02.11.2009
Kırklareli protokolü Cumhuriyet Resepsiyonu’nda biraraya geldi
 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın ardından aynı günün gecesi, Polisevi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen resepsiyon, renkli ve coşkulu saatlere sahne oldu. Zirvedeki isimlerin biraraya geldiği ve artık gelenekselleşen bu kusursuz organizasyon, bu yıl da Kırklareli Valiliği tarafından geniş bir katılımla düzenlendi. Saat 19.00’da başlayan, büyük bir coşkuya ve eğlenceye ev sahipliği yapan resepsiyona; Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl, Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Akkoç ve eşi, Belediye Başkanı Cavit Çağlayan ve eşi, Vali Yardımcıları, Il Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Cumhuriyet Savcılarımız, üst düzey askeri rütbeliler, Kamu kurum ve kuruluşlar ile Sivil Toplum Kuruluşlarına ait temsilciler, siyasi parti temsilcileri ve üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve birçok davetli misafir katıldı. Geceye medya grubumuzdan da Kırklar Haber gazetesi Yazı Işleri Müdürü Nesrin Işık (Kurt) ve Önadım Gazetesi Yazı Işleri Müdürü Ferdi Kurtbayram iştirak etti.

Canlı olarak çalınan klasik müzik eşliğinde başlayan gecede tüm davetliler, Cumhuriyetin 86. yılını kutlamanın heyecanı içerisindeydi. Birbirinden güzel ve lezzetli aparatif yiyeceklerle donatılmış masalar, farklı içecek alternatifleriyle de göz dolduruyordu.

Gecenin ilerleyen dakikalarında Vali Cengiz Aydoğdu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Akkoç ve Belediye Başkanı Cavit Çağlayan masaları tek tek dolaşarak davetlilerle yakından ilgilendi. Protokol heyetinin samimi bir şekilde karşılandığı masalarda konu Cumhuriyetimiz ve onun kurucusu Mustafa Kemal’di. Vali Aydoğdu, Tuğgeneral Akkoç ve Başkan Çağlayan en çok ilgiyi ise şehit aileleri ve gazilerin bulunduğu masalara gösterdiler.

Vali Aydoğdu tarihi bilgisiyle takdir topladı

Programın sonlarına doğru Vali Cengiz Aydoğdu, Cumhuriyet Bayramı’na yönelik etkileyici bir konuşma yaptı ve tarih bilgisiyle herkesin takdirini topladı. Vali Aydoğdu konuşmasında; “Bizim Cumhuriyetimiz, bir milli mücadeleden sonra, bir ölüm kalım savaşından sonra ve çok çetin bir sınavdan sonra ilan edilmiş bir Cumhuriyet’tir. Çok zor bir boğuşmadan sonra yaptık. O sürece baktığımızda esasen o süreçten Cumhuriyet’ten başka bir şeyde çıkmazdı. 1914’te Birinci Dünya Savaşı başladı. 1915’te o günkü dünya Çanakkale’yi zorladı. Türk Milleti Çanakkale’de belkide dünya tarihinin en şanlı direnişi gerçekleştirdi.” dedi. Aydoğdu konuşmasının sonrasında Atatürk’le ilgili ilginç anektodlardan da bahsederek gecenin en anlamlı söylemlerini gerçekleştirmiş oldu.

Konuşmanın ardından salona getirilen pasta gecenin coşkusunu üst seviyeye çıkardı. Pastayı alkışlar eşlinde Tuğgeneral Akkoç ile birlikte Vali Aydoğdu kesti. Ardından tüm salon ellerinde bayraklarla hep bir ağızdan 10. yıl marşını söyledi. Cumhuriyet Resepsiyonu, 86. yılı kutlamanın mutluluğuyla sona erdi.

Okunma : 462   Kategoriler : Trakya   Kaynak : Önadım-Kırklar Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.