Güncelleme: TSİ     22 Eylül 2020 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Başkan Çağlayan TBB’nin Ispanya’daki inceleme gezisine katılacak Güncelleme : 10:54:00 TSİ  07.12.2009
Başkan Çağlayan TBB’nin Ispanya’daki inceleme gezisine katılacak
 

Kırklareli Belediye Meclisi dün saat 14:00’da, belediye binası toplantı salonunda Aralık ayı gündemini görüşmek üzere toplandı. Ilk olarak ilave gündem maddelerinin belirtildiği toplantıda meclis üyesi Adem Sevim’in mazereti sebebiyle toplantıya katılamadığı belirtildi ve mazereti oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin ilk maddesi olan, boş memur kadro derecelerinin değiştirilmesi oy birliği ile kabul edildi. Diğer maddelerden; şehir içi toplu taşıma hatlarında çalışan araçlara 2010 yılında uygulanacak ruhsat bedeli ile ilgili Plan Bütçe Komisyon raporu ve  Kocahıdır mahallesi Balabanbaba mevkiindeki Sosyal Bilimler Yüksek Okulu güzergahına yeni şehir içi yolcu taşıma hattı açılması ile ilgili Çeşitli Işler Komisyon raporu, oy çokluğuyla kabul edildi.

Belediye Meclisi, sanayi sitesindeki içkili yer talebine sıcak bakmadı

Gündemin 4. maddesi olan Sebahattin Mert’e ait K. Ibrahim Mahallesi, Sanayi Sitesi son bloktaki “Büfe” işyerinin Içkili Yer Bölgesine dahil olma talebi, meclis üyelerince Imar ve Çeşitli Işler Komisyonu raporunun reddedilmesiyle sonuçlandı. Komisyon, Sebahattin Mert’in talebini değerlendirdikten sonra olumlu karar verdi ancak, meclis üyeleri bu karara karşı çıktı. Yapılan görüşmelerde; sanayi sitesinde talebin yapıldığı bölgenin, imalathane muhiti olması itibariyle, içkili yerin bu duruma tezatlık oluşturucağı; bunun yanısıra o bölgede konaklama yapacak kamyoncuların otomatikman içki tüketimine cazip bir yerde olacakları, böylece içki tüketimi yaparak yola çıkabilecekleri ve yine civar dükkanlarda çalışan çıraklara kötü örnek teşkil edebileceği belirtildi. “Şahıs gelip içkisini içecek sonra marangozhanesine gidip o kafayla iş yapacak. Başına bir kaza gelebilir. Bizler bunun vebalini alamayız” cümlesi de ortak görüşün bir örneği oldu. Yapılan beyanların ardından, komisyonun talebi kabul etme kararı, meclis üyelerinin oy çokluğuyla reddedildi.

Vatandaşlar tarafından Belediye Meclisi’ne yapılan müracaatlar Çeşitli Işler Komisyonu’na havale edilirken; resmi kurum ve kuruluşlarca Belediye Meclisi’ne yapılan müracaatlar ve Belediye Imar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne ait konular herhangi bir talep olmamasından dolayı gündemden kaldırıldı.

Gündem, Kasım ayı toplantısından havale edilen konulara ait Komisyon raporlarının görüşülmesiyle devam etti. Vatandaşlar tarafından Belediye Meclisi’ne yapılan müracaatlar bir dahaki ve daha sonraki meclis toplantılarına havale edildi. Belediye Imar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne ait konulardan, Ahmet Cevdet Paşa Parkı’nın yanında bulunan tuvaletler ve çevresinin park alanına dahil edilmesi konusu daha sonraki bir toplantıya havale edilirken; Demirtaş Mahallesi’ndeki sözkonusu taşınmazın kuzeyinden geçen yolun mevcut yapılaşmalara göre cep yapacak şekilde geçirilmesi konusu, mülkiyeti Belediyeye ait Karakaş Mahallesi’ndeki taşınmazla ilgili konu ve Bademlik Mahallesi’ndeki bahse konu yolun imar planına işlenmesi konusu, bir dahaki meclis toplantısına havale edildi.

Gündemin dilek ve temennilerden önceki son maddesi olan Belediye mezarlığının kuzey ve batı kısmında Belediye hizmet tesisleri alanı olarak ilave imar planı yapılması konusu da, meclis üyeleri arasındaki fikir ayrılıklarının dile getirilmesi ve konuşulmasının ardından, planların yapılması ve daha sonra bu planların Belediye Meclisi’nde tekrar görüşülmesi kararıyla sonuçlandı.

Başkan Çağlayan Ispanya’ya gidiyor

Ilave gündem maddelerinden olan, Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’ın Türkiye Belediyeler Birliği’nin tüm giderleri kendisinin karşılayarak düzenlediği, 15-20 Aralık tarihleri arasındaki Ispanya’daki inceleme gezisine katılması, oy birliğiyle kabul edildi. Diğer bir madde olan Kırklareli Belediyesi’nin Marmara Belediyeler Birliği’nin üyeliğinden çıkması da kabul edildi. Dilek ve temennilerin arasında Sedat Bilgiç’in teklifiyle, meclis üyelerinin Aralık ayı oturum ücretlerini Kırklareli Sanayispor’a bağışlaması talebi yer aldı. Alınan karar doğrultusunda isteyen üyelerin makbuz karşılığında paraları Sedat Bilgiç’e teslim edebileceği belirtildi. Son olarak Tülay Tunçay Peker, 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilmesinin yıldönümüyle ilgili anlamlı bir konuşma yaptı. Belediye Meclisi‘nin bu ayki gündemi, 5 Ocak Salı günü tekrar toplanılmak üzere sona ermiş oldu.

Okunma : 411   Kategoriler : Trakya   Kaynak : Kırklar Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.