Güncelleme: TSİ     21 Eylül 2020 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Edirne'de sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi

Edirne'deki sağanak yağmur yaşamı olumsuz etkiledi. Kentteki birçok ev ve işyerini su basarken, kimi yollar su birikmesi nedeniyle trafiğe kapandı.


Güncelleme : 09:23:00 TSİ  06.10.2009
Edirne'de sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi
 

 


Gece saatlerinde başlayan yağış nedeniyle Zübeyde Hanım, İbrahim Ay ve İlhami Ertem Caddeleri ile Atatürk Bulvarı'nda yaklaşık 50 ev ve işyerinin bodrum katlarını su bastı. Bu bölgelerdeki yolların bir kısmı su birikintisi nedeniyle araç trafiğine kapatıldı. Polis ekipleri, suyun yoğun olduğu cadde ve sokaklardaki vatandaşları, yaptığı anonslarla uyararak, otomobillerini kaldırmalarını istedi.
İlhami Ertem Caddesi'nden geçen bir otomobil, su birikintisi nedeniyle mahsur kaldı. İçinde 4 kişilik bir ailenin bulunduğu otomobil, çekici yardımıyla kurtarıldı.
Zübeyde Hanım ve İlhami Ertem Caddesi'nde bulunan binaların bodrum katlarındaki ev ve işyeri sahipleri, dolan suyu kendi olanaklarıyla temizleyeme başladılar.
Tıkanan rögarların kapaklarını küreklerle açmaya çalışan vatandaşlar, belediyenin altyapıya önem vermediğini öne sürerek, kentin merkezindeki mahallelerde su baskını yaşanmasının 21. yüzyıla yakışmayan görüntüler olduğunu söylediler.
Edirne'de çok sayıda ev ve işyerini aynı anda su basması nedeniyle Edirne Belediyesi ekipleri de yetersiz kaldı.
Vatandaşlar bir yandan ev ve işyerlerine dolan suları boşaltmaya çalışırlarken, diğer yandan da 155 Polis İmdat hattını arayarak yardım istediler.
Şükrüpaşa mahallesindeki trafo binasında meydana gelen elektrik arızası nedeniyle de mahalle ve çevresine de elektrik verilemiyor.
Edirne Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Edirne ve ilçelerinde aralıklarla süren yağışların bugün de etkili olacağını bildirdiler.


    
-EVLERİNDE MAHSUR KALDILAR-
Kocasinan Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi'ndeki Bulut Apartmanı'nın ikinci katında yaşayan Muharrem-Adalet Altay çifti apartmanın gerişinin yarım metre suyla dolması sebebiyle binadan çıkamadı. Bunun üzerine Muharrem Altay, eşi Adalet Altay'ı sırtına alarak apartmanın dışına çıkardı. Adalet Altay, yaptığı açıklamada, dershanede öğretmenlik yaptığını ve oturduğu apartmanın girişini su basması sebebiyle işe gidemediğini belirterek, bu çağda artık böyle sıkıntıları yaşamak istemediklerini söyledi.
Maherrem Altay ise kentin merkezinde mahsur kaldıklarını ve bu yaşananların ilk kez olmadığını belirtti.
Bu tür su baskınlarını yılda en az 5-6 kez yaşadıklarını anlatan Altay, eşinin işe geç kaldığını ve daha fazla geç kalmaması için sırtında apartmandan çıkardığını bildirdi.
Bulut Apartmanı'nın girişindeki evini su basan Zeki Turhan da tüm eşyalarının kullanılmaz halde olduğunu ve zararının karşılanması için sorumluları mahkemeye vereceğini kaydetti.
Yine Dr. Sadık Ahmet Caddesi'ndeki bir dershanenin kantinini de su bastı. Kantin işletmecisi zararının büyük olduğunu ve bu tür manzaraların Edirne'ye hiç yakışmadığını belirtti.
Edirne Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise son 24 saatte kentte metrekareye 46.8 kilogram yağış düştüğünü ve bugün de sağanak beklendiğini bildirdi. aa

 

Okunma : 1023   Kategoriler : Edirne, Genel, Trakya   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.