Güncelleme: TSİ     22 Eylül 2020 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Yerlikaya: “Halka Serzenişte Bulunmayacağız”

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya “Basın Mensupları ile 1. Buluşma Günü” kapsamında Polisevi’nde düzenlediği basın toplantısında “Kin ve kıskançlığın olduğu yerde hedef koyarak çalışma yapılamaz.


Güncelleme : 09:23:00 TSİ  24.09.2012
Yerlikaya: “Halka Serzenişte Bulunmayacağız”
 

 Biz yönetenleriyle, yönetilenlerle kucaklaşmak istiyoruz. Onları seviyoruz. Çok işler yapacağımıza inanıyoruz.” dedi.
22 Eylül Cumartesi günü saat 10.30'da Tekirdağ Polis Evinde düzenlenen toplantıya Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Basın İlan Kurumu Müdürü Mustafa Canbey, Tekirdağ Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Aysel Erkmen, Tekirdağ'da görev yapan gazetelerin imtiyaz sahipleri ve  Gazetemiz imtiyaz sahibi Elmas Cankurt katıldı.
Tekirdağ’da geldiği günden bu yana 24 belediyeyi 257 köyün onunu ziyaret ettiğini belirten Vali Yerlikaya, “Organize sanayi bölgelerini de geziyorum. Muratlı, Çerkezköy ve Malkara OSB’lerini ziyaret ettim. İnsanlarımızla beraber olmak, gerçekten iyi iletişim kurmak istiyoruz. Onlara sevdiğimizi göstermek, öfkelenmeden sorunları dinlemek, hiçbir şeyi halledemesek bile onlara tebessüm etmek istiyoruz. Bu büyük bir görev; rol değil. Sevgi ve heyecanlı davranışlarımızla bunları yapmaya zorunluyuz. Tebessümü görünce bunun altında kalmıyorlar. İnsanların birbirlerini sevmesi bütün güzelliklerin kapısını açıyor. Biz bunu medya ile yapmak istiyoruz. Bu da medya ile oluyor. Birbirlerini göremeyen, tanımayan, anlamakta güçlük çekenleri medya bir araya getiren pencere oluyor. Basını izliyoruz. Eksikliklerimiz var. Arzu ettiğimiz noktaya geleceğiz.” diye konuştu.
Daire müdürleri ile yaptığı toplantıda onlara halka serzenişte bulunmamalarını ve gerçeği halının altına süpürmemelerini istediğini de anlatan Yerlikaya, “Muhabirlerimizin, köşe yazarlarımızında emek sarf ederek yazdıkları ve haberleştirdikleri sorunları paylaştığımızı göstermek için onlara cevaplar yazıyoruz. Kırıcı basın değil, haber yazılarımızda böyle basın düşünüyoruz. Sosyal medyada selam 1, selam 2, selam 3‘ü izlemek istemiyoruz. Burada atışma var kavga var. Bu marka şehirlerin geri kalmasına neden oluyor. İnsan olarak birbirimize değer verdiğimizde sevginin önü açılmış olur. Ben Tekirdağ’da bunu gördüm. Burada olduğum sürece çalışkan ve faydalı olmak zorundayım. Daire müdürleri de böyle olmak zorunda. Birinci önceliğimiz bu.” şeklinde konuştu.
Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek okulların idarecilerine eğitim yönetimi konusunda seminer verdiklerini de kaydeden Yerlikaya,”700 civarında idarecilerimiz ve 150 bini aşan yavrumuz var. Onlar bizim canımız ciğerimiz. Çocuklarımız için yaşamak ve sosyal statüleri ne olursa olsun hizmette onları ayırmadan çalışmalıyız. İdarecilerimize heyecan ve sevgiyi arttırın diyoruz. Böyle başarılı olursunuz diyoruz. Okul öğretmenleri ile de büyük teneffüslerde bir araya toplanacağız. Başarılı başarısız öğretmen diye ayırmayacağız.Ulusal bazlı sınavlarda ses getiren dereceler bekliyoruz. Bu sınavlarda başarılı olan çocuklarımız arkadaşlarına yeni bir sinerji oluşturmasını bekliyoruz. ” sözlerine yer verdi.  
605 sanayici, 6 ıslah organize sanayi başkanı ile toplantı yaptığını ve çok güzel adımlar atıldığına da işaret eden Yerlikaya, ”Sanayicilerimizin %73’ü ‘ben bu işte varım aktif olarak katılmak istiyorum’ dedi. Eksiklikleri 1 Ekime kadar bitirip sanayicilerden bir şeyler talep etmeyelim.” İfadelerini kullandı.
ANGUSLAR TEKİRDAĞ’A GELMEYECEK
Bir soru üzerine anguslarla ilgili kesin bir dil kullanan Vali Yerlikaya, şunları söyledi: ”Tekirdağ’da 2 liman var. Biri Marmaraereğlisi Martaş diğeri Tekirdağ Limanı. Gerekli yazışmaları, sözleşmeleri yaptık. Bir daha Tekirdağ’a anguslar gelmeyecek. “
ATATÜRK BÜSTÜNÜ KIRAN YAKALANDI
Malkara’nın Çınarlıdere köyünde Atatürk büstünü kırarak yandaki bayrak direğine asan kişinin yakalandığı haberini de veren Yerlikaya, Jandarma teşkilatının özverili çalışmasından dolayı teşekkür ederek “ Bu konuda bir şüpheli yakalandı. Göz altı var ancak başka ilde yakalandı. Bu konuda daha fazla bilgi vermem yanlış olur. Daha sonra paylaşacağım. “ şeklinde cevap verdi. 

Okunma : 1207   Kategoriler : Genel, Trakya   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.