Güncelleme: TSİ     26 Eylül 2020 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Domuz Gribi yayılacak”

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, domuz gribi virüsünün önümüzdeki aylarda bütün dünyada çok hızlı yayılacağı uyarısında bulunarak, yerel yönetimleri tedbir almaya ve vatandaşları bilgilendirmeye çağırdı. Bakan Akdağ’ın bu açıklamalarının ardından, Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe Haziran ayında Marmara Belediyeler Birliği tarafından yapılan Domuz Gribi seminerinin tekrarlanacağını söyledi.


Güncelleme : 10:03:00 TSİ  18.09.2009
“Domuz Gribi yayılacak”
 


HABER MERKEZİ

Domuz Gribiyle ilgili olarak önemli uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Domuz Gribi hastalığı, bütün dünyada önümüzdeki aylarda hızla yayılacak. Önemli olan kendi ülkemizde yayılmayı yavaşlatmak, riskli grupları korumak, onları aşılamak, ne yapacağımızı bilmektir. Türkiye'de de birçok vatandaşın hastalanması mümkündür. Domuz gribine yakalanmış hastayla karşılaşıldığında, özel hasta muamelesi yapmaktan vazgeçmek gerekiyor” dedi.

Hastalığa karşı ellerin çok iyi yıkanmasının önemine değinen ve Sağlık Bakanlığı ile sağlık yöneticilerinin yaptığı uyarılarının dikkatle takip edilmesini isteyen Bakan Akdağ, yerel yönetimlerin tedbir alması gerektiğini ve vatandaşların belediyeler tarafından da bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi.

SEL BÖLGESİNDE SU KLORLAMASI YAPILACAK
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sel felaketinin yaşandığı bölgelerdeki vatandaşlara da seslenerek, yerel yönetimlerin ve il hıfzıssıhha yetkililerinin gerekli tedbirleri aldıklarını ve klorlama yapılacağını söyledi. Sel sebebiyle sulardaki hassasiyetin arttığına işaret eden Akdağ, “Mahalli yöneticiler gerekli tedbirleri alıyor. Suların klorlanmasıyla ilgili hassasiyetler artırılıyor. Bakanlığımızca yapılan uyarılar ve bilinçlendirme çalışmaları, yerel yönetimlerimiz tarafından da yapılmaya devam edecektir” dedi.

“DOMUZ GRİBİ SEMİNERİ TEKRARLANACAK”
Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın uyarılarının ardından açıklama yapan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Haziran ayında Marmara Belediyeler Birliği tarafından yapılan Domuz Gribi seminerinin tekrarlanacağını ifade etti.

23 Haziran 2009 tarihinde Uzman Doktor Servet Alan’ı ağırlayan Marmara Belediyeler Birliği, eğitim seminerlerine Domuz Gribi konusuyla devam etmişti. Türk KLİMİK Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Genel Sekreterliği görevini de yürüten Uzman Dr. Servet Alan 23 Haziran’da, Domuz Gribi’nin kaynağı, bulaşma yolları, korunma yolları ve tedavisi hakkında detaylı anlatım yaparken, “Domuz Gribi’nin domuzlarla alakası kalmamıştır. İnsandan insana geçen tehlikeli bir vakayla karşı karşıyayız. 1 Mayıs 2009 tarihinde 44 ülkede 2371 olan vaka sayısı, 19 Haziran 2009 itibariyle 130 ülkede 44.000’e yükselmiştir. Konu, çocuklar ve yaşlılar açısından büyük tehlike arz etmektedir. Eylül ve Ekim aylarında mevsimsel grip aşılarının herkes tarafından yapılması ve ihmal edilmemesi gerekmektedir” demişti.

23 Haziran 2009 tarihinde Marmara Belediyeler Birliği tarafından yerel yönetimlerin sağlık ekiplerine yönelik düzenlenen Domuz Gribi Seminerinin tüm detaylarına, aşağıdaki adresten ulaşılabilir; http://www.marmara.gov.tr/newsdetail.aspx?newsId=379 (yy)

Okunma : 725   Kategoriler : Genel, Trakya   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.