Güncelleme: TSİ     28 Eylül 2020 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Fehmi Özkan Yağlı Güreşleri Malkara’da Heyecan Yarattı

Malkara Belediye’since düzenlenen geleneksel Fehmi Özkan Yağlı Pehlivan Güreşleri Gazibey Mahallesi Meşatlık mevkiinde yapıldı.


Güncelleme : 09:46:00 TSİ  19.08.2009
Fehmi Özkan Yağlı Güreşleri Malkara’da Heyecan Yarattı
 16 Ağustos 2009 Pazar günü saat 11.00’de Fehmi Özkan Pehlivan güreşlerinde 12 boyda 150 pehlivanın mücadelesinde Karamürselli Gökhan Arıcı başpehlivanlığı alırken 2010 yılı güreş ağalığını Malkaralı otobüs işletmecisi Bulut Yıldırım güreş ağası oldu.
16 Ağustos 2009 Pazar günü saat 11.30’da meşatlık mevkiinde yapılan Fehmi Özkan Yağlı Güreşleri ilk olarak saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.
İlk olarak açılış konuşmasını belediye başkanı Birol Kaya yaptı. Kaya.’ Her yıl geleneksel olarak yağlı güreşlerin yapıldığını, bu yıl ekip olarak güreşlere daha çok önem vererek üstün gayretlerimizle güzel bir program oluşturmaya çalıştık. Bizlere burada da yardımlarını esirgemeyen Malkaralı hayırsever iş adamlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.
Başkan Kaya’nın konuşmasının ardından Kırkpınar baş cazgiri Şükrü Kayabaş pehlivan duasını yaptı ve çevre il ve ilçelerden güreşlere gelenlere tek tek hoş geldiniz derken güreşlere kayılamayıp telgraf gönderip tebriklerde bulunanların isimlerini okudu.
Fehmi Özkan Yağlı güreşleri, 1.’inci,2.’inci,3.’üncü minikler, teşvik, Toz koran, Deste Küçük boy, Deste Büyük boy, Büyük Orta, Baş altı ve Başpehlivanlık kategorilerinde kıran kırana yapıldı.
Baş Cazgir Şükrü Kayabaş, daha ziyade gelen – gidenler, ağalık gibi genel konularla ilgilenirken ikinci Cazgir Cengiz Recep Kara bizzat güreşlerle ve güreşçileri takdim ederek güreşlerin devamını sağladı.
Güreşler ilk olarak miniklerin kıran kırana güreşleri ile başladı. Güreşler tamamlandıkça ilk üçe girenler kürsüye gelerek madalyaları Vali Yardımcısı Erdoğan Özdemir, Başkan Birol Kaya, eski belediye başkanlarından Salih Keskin, Zeki Eren, CHP Milletvekili Enis Tütüncü ve bazı konuklar tarafından takıldı.
İlk grupların güreşlerinin tamamlanmasının ardından protokol tarafından güreş ağalığı için güreşecek güreşçilerin kuraları çekildi.
Kuraların çekilmesini ardından, 2010 yılında Malkara Yağlı Güreşlerde ağalık ihalesi açıldı. Ağalık ihalesi için 12 kişi ihaleye katıldı. İhaleyi ilk olarak Başkan Kaya 1.00.00 TL’den başlattı. İhaleye katılan 12 kişi arasında en çok artıran otobüs işletmecisi Bulut Yıldırım 8.00.00 TL ile 2010 Malkara Güreş Ağası olması ile Başkan Kaya, Bulut Yıldırım ve ihaleye katılanlar davul eşliğinde güreş alanında şeref turu attılar.
 Ağalık ihalesinin yapılmasının ardından sıra en heyecanlı an başpehlivanlık güreşlerine geldi.
Başpehlivanlık için, Ekrem Yavuz, Fikret Ersoy, Mehmet Yavaş Civa, Mustafa Bayram, Ziya Ünlü, Fevzi Çakır, Reşat Turgut, Cengiz Zengin, İrfan Şen, Naim Kurt, Gökhan Arıcı kıran kırana güreşti.
Katılımcıların alkışları arasında heyecanlı geçen güreşler sonunda Gökhan Arıcı, Fatih Bakın ve Cengiz Zengin ilk üçe kaldılar.
Son final müsabakasında Gökhan Arıcı rakibini yenerek Malkara Fehmi Özkan Yağlı Güreşler madalyasını aldı.
 

 

 

Okunma : 2133   Kategoriler : Spor, Trakya   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.