Güncelleme: TSİ     01 Nisan 2020 Çarşamba     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Minik Tenisçilerden büyük başarı

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığı'nın 2014 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Tenis Turnuvası’nda Kırklarelili minik sporculardan büyük başarı. 8 sporcu ile katıldığımız turnuvada elde edilen büyük başarı ileriki turnuvalar için umut verdi.


Güncelleme : 11:18:00 TSİ  14.04.2014
Minik Tenisçilerden büyük başarı
 

HABER MERKEZİ
Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığı'nın 2014 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Tenis Turnuvası’nda Kırklarelili minik sporculardan büyük başarı. 8 sporcu ile katıldığımız turnuvada elde edilen büyük başarı ileriki turnuvalar için umut verdi.
05-08 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul'da Yeşilyurt Spor Kulübü'nde yapılan “8-9-10 Yaş Turnuvası”na Kırklareli'yi temsilen 8 sporcu katıldı. 14 Yaş Kategorisi’nde mücadele veren sporcumuz Yusuf Çetintaş'ta başarılı sonuçlar alarak ilimizi adını tüm kesime duyurmaya devam ediyor.
İstanbul'da Yeşilyurt Spor Kulübü'nde yapılan 9 Yaş Kategorisi’nde Kızlar’da 1. Grup’ta mücadele veren Hande Kurtişoğlu Şampiyon oldu. 2. Grup’ta mücadele eden 8 yaşındaki Nisan Özay finale çıkma başarısı göstererek 2. oldu. Kızlar’da mücadele veren diğer 8 yaşındaki sporcumuz Birsu Erkul'da 3.Grupta finale çıkarak 2. oldu. Hande ile aynı grupta mücadele veren sporcumuz Sude Yılmaz ise 3. oldu. 
9 Yaş Kategorisi’nde Erkekler’de mücadele veren sporcularımızdan 8 yaşındaki Yağız Ensar Aydın ilk turnuvasında erkeklerde 3. olarak gelecek vaad sporcu olduğunu gösterdi. Diğer erkek sporcumuz Ege Keçici de başarılı bir performans ortaya koyarak turnuvayı tamamladı.
10 Yaş Kategorisi’nde 3. Grup’ta mücadele eden Azra Gürer 3. olurken 4. Grup’ta mücadele eden İdil Üzer'de 4. oldu.
Kırklareli'yi temsil eden sporcularımız tüm kategorilerde ilimizi başarı ile temsil etmişlerdir. Bu yaş kategorilerinde sporcularımız sosyal olarak gelişirken müsabaka tecrübelerini de geliştirmektedirler.
* Atasever; “7 sporcu ile katıldık toplam 6 tane madalya aldık”
Küçük sporcuların başarısında büyük pay sahibi olan, küçük sporcuları turnuvalara hazırlayan Antrenör Selim Atasever bundan sonraki hedeflerinin diğer turnuvalarda Kırklareli’ni en iyi şekilde temsil ederek iyi sonuçlar almak olduğunu belirterek şunları kaydetti;
 “Küçük sporcularla 2 yıldır tenis çalışması yapıyoruz. Hedefimiz öncelikle yaşları küçük olduğundan sosyalleşmelerini sağlamak, ikinci amacımızda turnuvalara giderek tecrübe sağlamak. Çoğu sporcunun ilk turnuvası. Bir iki küçük sporcumuzun da ikinci turnuvası oldu bu. 7 sporcu ile katıldık toplam 6 tane madalya aldık. Kız Kategorisi’nde 4 tane final vardı, 3 finalde Kırklarelili Sporcular vardı. Turnuva İstanbul Yeşilyurt Spor Kulübü’nde yapıldı. Turnuvaya toplamda 154 tane sporcu vardı, turnuva 8-9-10 Yaş Kategorisi’nde yapıldı. Bundan sonraki hedefimiz bu yaş grubuyla 7 tane turnuvaya gitmeye planlıyoruz. Bir tanesini tamamladık şimdi geriye 6 tane turnuva kaldı bu turnuvalarda Kırklareli’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz.” (Kadir Sinici)

Okunma : 837   Kategoriler : Kırklareli, Spor   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.