Güncelleme: TSİ     01 Nisan 2020 Çarşamba     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Övünmenizi beklemiyoruz, ama lütfen susun da, dünyaya rezil olmayın” Güncelleme : 09:49:00 TSİ  19.02.2009
“Övünmenizi beklemiyoruz, ama lütfen susun da, dünyaya rezil olmayın”
 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Il Başkanı Ahmet Ibrikçi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca yapılan yardımları, eleştirenlere ve bu yardımları “seçim yatırımı” olarak değerlendirenlere tepki gösterdi. Ibrikçi açıklamasında; “80 yıldır yapmadıklarınız, hayal bile edemedikleriniz, son 6 yıldır AK Parti hükümetleri ve belediyeleri tararıfından halkımızın hizmetine sunuldukça, onların hayat standartları yükseltildikçe övünmenizi beklemiyoruz, ama lütfen susun da dünyaya rezil olmayın” dedi.

Ahmet Ibrikçi yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti;

“Geçen haftadan bu yana traji komedi bir olay halkımız ve kamuoyu tarafından ibretle izlenmektedir.

Tam bir “Aziz Nesinlik”lik olay. Neymiş efendim? Sosyal bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti'nde; hükümet halktan aldığı vergileri yine ihtiyaç sahipleri olan vatandaşların ihtiyaçlarını gidermede kullanıyormuş...

Neymiş efendim? Türkiye Cumhuriyeti hükümeti, Valilikleri aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarına, soğuk kış günlerinde sıcak ortamda yaşasınlar diye kömür veriyormuş.

Iş veremediği vatandaşlarına sıcak aş veriyormuş. Sağlık güvencesi olmayanlara ücretsiz sağlık hizmeti ve ilaç veriyormuş, erzak yardımı yapıyormuş? Tuvalet, Banyo yaparak insani ihtiyaçlarını gideriyormuş,

21. nci yüzyılda hiç böyle işler yapılırmı? O garip gurabba insanlar herhalde soğuk kış günlerinde üşümeli, aç kalmalı, hasta olmalı, tuvalet ve banyo ihtiyaçlarını sokak ortasında gidermeli. Neymiş efendim? Bunlar seçim yatırımıymış? Biraz insaf. Dikkat edin kargalar bile gülmeye başladı bu sözlerinize.

80 yıldır yapmadıklarınız, hayal bile edemedikleriniz, son 6 yıldır AK Parti hükümetleri ve belediyeleri tararından halkımızın hizmetine sunuldukça, onların hayat standartları yükseltildikçe övünmenizi beklemiyoruz, ama lütfen susun da dünyaya rezil olmayın.

CHP zihniyeti her nedense; partilerinin adında “Halk” kelimesi geçmesine rağmen “halkımızın” dilinden bir türlü anlamadı. Halkımızın nabzını bir türlü tutamadı. Bu yüzden “Ebedi Muhalefete” mahkum oldu. Ellerinde çok az sayıdaki belediyeleri 29 Mart seçimlerinde kaybedeceklerini anlayınca nereye ve nasıl saldıracaklarını bilemiyorlar. Tuvalet ve Banyo yapılmasını eleştireceğinize, o bölgedeki vatandaşlarımıza yapılan bu hizmetler için Belediye yetki alanındaki kanalizasyon hizmetini görün de çorbada sizin de tuzunuz olsun. Ama hizmeti sadece Kakava festivallerindeki eğlencelerden ibaret sanan “CHP Belediyecilik zihniyeti”nden böyle bir hizmet beklemek herhalde çok lüks olur. Gölge etmeyin, başka ihsan istemiyoruz.

Hizmetleri ile halkımızın gönlünde taht kuran Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş'u, şehrimizin bu temel sorununun giderilmesinde gösterdiği olağanüstü gayretler için halkımız adına, candan kutluyoruz.”

Okunma : 405   Kategoriler : Siyaset   Kaynak : Kırklar Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.