Güncelleme: TSİ     28 Mart 2020 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Av. Cemal Terzi, MHP’den Milletvekili Aday Adayı


* Av. Cemal Terzi düzenlenen yemekte Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Kırklareli Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayarak Kırklareli halkını Ankara’da en iyi şekilde temsil edeceğini belirtti.


Güncelleme : 09:03:00 TSİ  28.12.2010
Av. Cemal Terzi, MHP’den Milletvekili Aday Adayı
 

HABER MERKEZİ
2011 YILI Haziran ayında yapılacak olan Genel Seçimler için startı veren Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) Kırklareli Milletvekilliği için Aday Adaylığını açıklayanlara Av. Cemal Terzi’de eklendi.
25 Aralık 2010 Cumartesi günü saat 20.00’de Cafe 288’de düzenlenen Dayanışma Yemeği’ne; MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP Edirne İl Başkanı  Gürsel Şimşek, Babaeski İlçe Başkanı Hakan Ekici, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Pehlivanköy İlçe Başkanı Mehmet Gülay Erkol, Kırklareli Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Üstün ve Parti Temsilcileri katıldı.
MHP Kırk¬lareli İl Başkanı Şaban Savaşan, tüm adaylara eşit mesafede olduklarını vurgu¬layarak; “Partimizde Aday Adaylıkları için resmi kabuller başlamadı. Parti teşkilatlarımızda görev alan ve Milletvekili Aday Adaylığı için başvuracak arkadaşlarımız 31 Aralık 2010 tarihine kadar bu görevlerinden istifa etmelidirler. Burada birçok aday adayı olacak arkadaşlarımızda var, aday olma niyetinde olan arkadaşlarımız da var. Biz teşkilatlar olarak bütün herkese eşit mesafedeyiz. Sadece kendi teşkilatlarım için değil bütün ilçe teşkilatlarım için 1 aday adayı olacak arkadaşlarımızı duyuyorum, bunlarla da gurur duyuyo¬rum. Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday adayı olacak arkadaşların başımızın üstünde yeri vardır. Herkes bunu böyle bilsin. Bütün arkadaşlar bizim için bir değerdir ve bize gönül veren bu teşkilat¬tan aday olma cesaretini gösteren bütün arkadaşlarımı da tebrik ediyorum" dedi.
Kırklareli'nin Ankara'da hem gözü, hem kulağı, hem de sözcüsü olacağını ifade eden Mil¬letvekili Aday Adayı Avukat Cemal Terzi yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Halka hizmet, hakka hizmet aşkı ile yola çıktık. Kısmetse 12 Haziran 2011 tarihinde gerçekleşecek olan 24. Dönem Milletvekili Seçimleri'nde partim MHP'den milletvekili aday adaylığımı huzurlarınızda açıklıyorum. Bugüne kadar öğrenim hay¬atım, askerlik görevi hariç, Kırklareli'de çiftçilik, memurluk, işçilik ve 30 seneden beri hemşerilerimin avukatlığını yapıyo¬rum. Bu süre içerisinde 4500 civarında vatandaşımın resmi olarak avukatlığını yaptım. Bu dönemde, tüm hemşerilerimi resmi kurumlarda en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Kırklareli'de bugüne kadar 2 dönem milletvekili adaylığı, bir dönem de belediye başkanlığına aday oldum. Kırklareli'nin sorunlarına vakıfım, bunları da çözebilecek tecrübeye sahibim. Seçildiğim takdirde tüm Kırk¬lareli hemşerilerimin, başkentimiz Ankara'da gözü, kulağı ve sözcüsü ola¬cağım. Kırklarelilerin hak ve hukukunu en iyi şekilde koruyacağım. Hedefim; Par¬timizin ilk sıra adayı olmak ve seçimlerde Kırklareli'de yarışı partimizin birinci olarak bitirmesini sağlamaktır. Amacımız, Türkiye1 de tek başına iktidar olmaktır. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan seçimlere 169 gün kalmıştır. Bu seçimlerde 251 bin 269 seçmenimize yüz yüze ve bire bir ulaşmaya çalışa¬cağım. Seçim gününe kadar gitmediğim ev, çalmadığım kapı bırakmayacağım. Yakında idrak edeceğimiz 2011 yılı için şimdiden şahsınızın ve ailenizin ayrıca tüm hemşerilerimin yeni yıllarını kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.
2011 yılının MHP'nin tek başına ikti¬dar olması dileğiyle, tüm halkımızı en kalbi duygularımla ve en derin saygıyla selamlıyorum.”
* Avukat Cemal Terzi kimdir?
Cemal Terzi, Kırklareli Üsküp 1954 doğumlu olup, baba sı Fehim Efendi annesi Fatma hanımdır. Aslen Pomak Türk'ü olan, 1926'da Bulgaristan'dan mübadele göçmeni olarak Üsküp'e yerleşen ailenin sekiz kardeşten en küçüğüdür. Üsküp’ten Lütfü Gür'ün kızı Ayşe hanımla evli, iki erkek bir kız ço¬cuk sahibidir. Çocuklardan Muhammet Zafer Hakim, Ömer Alper Yüksek Uçak Mühendisi TAİ'de görevli, kızı Fatma Elif, İTÜ İşletme Mühendisliği 3. sınıf öğrencisidir.
İlkokulu Üsküp'te bitirdikten sonra Ankara İHL'den mezun olup, dışarıdan İstanbul Şehremini Lisesi’ni bitirerek orta öğrenimini tamamlayan Cemal Terzi, 1973'te girdiği İstanbul Hukuk Fakültesi’ni 1977 Haziran ayında iyi derece ile bi¬lirdi. 1979-1980'de K.Maltepe'de 2.Zırhlı Tugayda Topçu Asteğmen olarak as¬kerliğini yaptı,1980-1982'de Karadeniz Bakır İşletmeleri A.Ş.'nin Damar-Artvin İşletme Müdürlüğü’nün avukatlığını yaptı.1982-1988'de SSK'nın Kırklar¬eli Şubesi’nde görev aldı. 1988 bu yana Kırklareli'nde serbest avukatlık yapmaktadır.
Üsküp Ülkü Ocakları Başkanlığı (1974-1977) , Anavatan Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeliği (1988-1990), rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş'in bulunduğu MÇP 1. Olağan Kongresi’ndeki (10 Ağustos l991) seçimle İl Başkanlığı, MHP'den RP ittifakında 1991'de ve 1999'da Kırklareli Milletvekili Adayı, 1999 yılında  kutsal hac görevini ifa etti. 2004'te Kırklareli Bağımsız Belediye Başkan Adayı 2005 yılında Kırklareli Merkez Yayla Mahallesi Sultan Murat (Reyhani) Camii Dernek Başkanlığı’nda bulundu.2009'da yapılan MHP Olağan Kongresi’n¬de Şaban Savaşan'ın İl Başkanlığı’nda seçilen Yönetim Kurulu’nda Başkan Yar¬dımcısı (Hukuk İşlerinden Sorumlu ) olan. Cemal Terzi 24. Dönem Milletvekilliği Aday Adayı olmak için 14.12.2010 Parti yönetimindeki görevinden istifa etti ve MHP’den Kırklareli Milletvekili Aday Adaylığı için başvuruda bulunmuştu. (s)
Okunma : 3013   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.