Güncelleme: TSİ     23 Ocak 2022 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“CHP İKTİDARA DOĞRU”


* Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren; “Ülkemizin iktidar değişimine ihtiyacı vardır. CHP iktidarına talep yükselmektedir.”


Güncelleme : 16:23:00 TSİ  28.02.2015
“CHP İKTİDARA DOĞRU”
 

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Babaeski İlçe Örgütü, 26 Şubat 2015 Perşembe günü saat 12.30’da İlçe binasında olağan toplantısını yaptı. Toplantıya CHP Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren, CHP Kırklareli Milletvekili ve Aday Adayı Av. Turgut Dibek, CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı AlaaddinGüncer, CHP Pehlivanköy İlçe Başkanı Hicran Pektaş, CHP Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanı Necmiye Kurtpulat, CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayları Rabia Özsan Çakmakçı, Gülay Tülüş, Hakan Dedeoğlu, Fikri Karaca, Türabi Kayan, Tayfun Erel, Zeki Akın, Üntaç Güner, Kırklareli İl Genel Meclisi Babaeski Üyesi Sibel Çınar, Kırklareli Eski Belediye Başkanı Kadir Gökçe, Babaeski Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türkay Topal, Babaeski Belediye Meclis Üyeleri Gülten Kaymaz ve Makbule Önen ile partililer katıldı.
* Başkan iddialı konuştu
Babaeski Gündem Gazetesi muhabiri Uğur Akgündüz’ün özel haberine göre; Toplantıda açılış konuşmasını İlçe Başkanı Hasan Ali Eren yaptı. Başkan Eren, konuşmasında; “Sözlerimde ilk olarak Afganistan Kabil’de, Süleyman Şah Operasyonu’nda, Malatya’daki uçak kazasında şehit olan askerlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine başsağlığı diliyorum. Geçtiğimiz Cuma günü Tekirdağ’da Sayın Genel Başkanımızla görüşme imkanı buldum. Burada bize sloganlarımız ve siyasete, ekonomiye, toplumsal konulara dair söylem ve projelerimizle ilgili bazı bilgiler verdi. Bunları stratejik olarak açıklamadıkları, diğer partilerle aynı anda duyuracaklarının bilgisini verdiler. Değerli Arkadaşlar; siyaset nedir? Dar anlamı dışında, bir kentin altyapısı ile üstyapısı ile geri kalmışlığına isyandır. Siyaset açlığa, işsizliğe, eğitimsizliğe, cehalete savaş açmaktır. Siyaset toplumcu bir yaklaşımdır. Hiçbir düşünce, hiçbir din, hiçbir ideoloji toplumları bugünden yarına hatta bütün tarih boyunca düzeltemediğine, insanları bir araya getiremediğine göre dünyayı bir yana bırakalım Türkiye’nin içine düştüğü bunalıma çare bugünden yarına bulunamayacaktır. 16. yüzyılda Osmanlı ülkesini görmeye gelen Avrupalılar, Osmanlı ülkesinin geri kalmışlığı karşısında hayrete düşerler. Geri kalmış bu ülkenin orduları karşısında nasıl yenilgiye uğradıklarını, tanrının kendilerine bir ceza olarak verdiğini düşünmüşlerdir. Bu dönem, Sultan Muhteşem Süleyman ve Hürrem dönemidir. Ve bugün bazılarının özlem duyduğu dönemdir. Ülkemizin iktidar değişimine ihtiyacı vardır. Ülke için en güçlü ve en güvenilir olan kurumların niteliksel değişimleri ve ortak değerlerimiz her gün zedelenirken, toplumda kutuplaşma tarihte hiç olmadığı kadar artarken CHP iktidarına talep yükselmektedir. Aday Adaylarımız bizim şerefimizdir. Babaeski İlçe Örgütümüzde Aday Adaylarımızla ilgili hiçbir eleştirel cümle kurulmayacaktır. Aday Adaylarımız da Babaeski sınırları içinde birbirlerini asla eleştirmesinler. Bugün enflasyon tekrar 2 haneli sayılara çıkmışken, işsizlik oranı yine çift haneli rakamlara yükselmişken, genç işsiz oranı yüzde 20’lere gelmişken, sanayi çok yavaşlamışken; değerli Aday Adayı arkadaşlarım Babaeski sokakları ve köyleri sizin. Gidin ve bu gerçekleri vatandaşlarımıza anlatın” dedi.
* Aday Adayı Çakmakçı; “AKP ülkemizi yangın yerine çevirmiştir”
Başkan Eren’in konuşmasının ardından CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Rabia Özsan Çakmakçı, söz aldı. Aday Adaylığını Babaeski’de ilk kez açıklayan Aday Adayı Çakmakçı, konuşmasında şunlara yer verdi; “Ben Rabia Özsan Çakmakçı. Kırklareli’nin Yoğuntaş(Poloz) Köyü’nde doğup büyüdüm. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Prehistorya ve Arkeoloji Bölümü’nden mezun oldum. Anadolu’nun çeşitli yerlerinde çalıştıktan sonra Edirne İl Özel İdaresi’nden emekli oldum. Kırklareli İl Genel Meclisi’nde Merkez İlçe Cumhuriyet Halk Partisi Üyesi olarak görev yaptım. Bağcılıkla uğraşıyorum. Sizlerle birlikte İlimize hizmet için yola çıkıyorum. AKP iktidarı, Cumhuriyete, Cumhuriyet değerlerine ve Cumhuriyetin kurumlarına cüretkarca saldırarak, rejimimizi ve toplumumuzu kendi zihniyeti doğrultusunda değiştirmek için amansız bir çaba sürdürmektedir. Ülkeyi bölünme noktasına getirmiştir. Yasama, yürütme ve yargıyı tek kişi eline geçirmiştir. Hukuk sistemimiz adalet dağıtmıyor, keyfe göre işliyor. Milli Eğitim, koyu karanlıklara atılmıştır. Üretmeyen para ekonomisiyle insanlarımız asgari ücrete, yoksulluğa, işsizliğe ve dilenciliğe mahkum edilmiştir. AB uyum yasaları diyerek tarım ve hayvancılığımızı bitirdiler. Türkiye’mizin güvenliği tehdit altındadır. AKP ülkemizi yönetememiş, yangın yerine çevirmiştir. Değerli Arkadaşlarım, köyü ve kenti yaşayarak bilen biri olarak, ülkenin sorunlarına sizlerle birlikte ortak akılla çözüm bulabilmek için, Cumhuriyet değerlerini savunmak için Partimizin ilkelerine sahip çıkmak için, Milletvekili Aday Adayı oldum. Haydi Kırklareli, tam bağımsız Türkiye için CHP iktidarına 3-0 yürüyelim.”
* Vekil Dibek; “Kırklareli'yi TBMM’de temsil etmekten onur duyuyorum”
Aday Adayı Çakmakçı’nın konuşmasının ardından CHP Kırklareli Milletvekili ve Aday Adayı Av. Turgut Dibek, söz aldı. Vekil Dibek, konuşmasında; “2007’den bugüne, ülkemizin en okumuş ve en aydın kenti olan Kırklareli'ni TBMM’de temsil etmekten onur duyuyorum. Kırklareli Milletvekili olarak bugüne kadar kentimi ve hemşerilerimi bu bilinç, sorumluluk duygusu ve heyecan ile temsil ettim. 2007- 2011 döneminde olduğu gibi; son 4 senedir TBMM kürsüsünde tam 120 kez kentimin ve hemşerilerimin sesi olarak konuşma yaptım. Verdiğim 239 soru önergesi, onlarca meclis araştırma önergesi ve yasa teklifinin yanı sıra ulusal televizyonlarda çok sayıda canlı yayına katılarak; öncelikle Kırklareli’mizin, sonra da tüm ülkemizin önemli sorunlarını gözler önüne sermeye çalıştım; çözüm önerilerinde bulundum ve bu konuların daimi takipçisi oldum. Bu dönemde, Adalet Komisyonunun 100 den fazla oturumuna katılarak, 500 sayfayı geçen konuşmalarımla, 32 yasanın komisyondan çıkması sürecinde CHP’nin görüşlerini aktardım. 2007-2011 döneminde yaptığım çalışmalar ulusal basında bin 156 kez yer alırken, bu dönemde ise 2 bin 154 sayısını geçti. Yine bu dönemde, ORC Araştırma Şirketinin Türkiye genelinde 81 ilde yaptığı araştırmaya göre CHP’nin Trakya’da en başarılı, ülke genelinde ise en başarılı 6. vekili seçildim. Bu başarı Kırklareli’mizin başarısıdır. Ankara'daki yoğun TBMM ve komisyon çalışmalarından fırsat bulduğum her anı Kırklareli'nde geçirdim. Cumhuriyet tarihimizin en zor ve karanlık günlerinden geçmekteyiz. Hukukun ayaklar altına alındığı, yargı bağımsızlığının yok edildiği, en zayıf muhalif bir sesin bile susturulmaya çalışıldığı bugünlerde, daha çok kenetlenmeli ve Atatürk ilkelerinde daha sıkı sarılmalıyız. Gün, birlik içinde hareket etme günüdür. Bu vesileyle, önümüzdeki genel seçimlerde CHP’nin 3 milletvekili çıkartacağına emin olduğum Kırklareli’mizde, CHP’yi iktidara taşımak ve üyelerimizin, hemşerilerimizin güveni ve desteği ile, omuz omuza verip bu onurlu görevi aynı heyecan ve özveriyle, en iyi şekilde yerine getirmeye adayım. Şu anda 14 Aday Adayımız var. Her birini kutluyorum. Bu demokratik bir yarıştır, bir cesarettir. Neticede listede 3 kişi olacak. İnsani duygulardan dolayı belki de 1 kişi çok memnun olmayacak. 3. sırada olan acaba diyebilir. Ama ben inanıyorum, arkadaşlarla birlikte çok güzel bir mücadele yaşayacağız ve seçimlere renk katacağız. İnşallah daha sonra adaylarla birlikte sizlerin de desteğiyle yol alacağız” dedi.
* Zeki Akın, Aday Adaylığı’nı açıkladı
Vekil Dibek’in konuşmasının ardından CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Zeki Akın, söz aldı. Babaeskili üyelere ilk kez hitap eden Aday Adayı Akın, konuşmasında; “Ben Zeki Akın, 1976 yılında Lüleburgaz CHP Gençlik Kolları’nda siyasete başladım. Daha sonra 12 Eylül 1980 yılına kadar Gençlik Kolları Sayman Üyesi olarak görev yaptım. 12 Eylül’den sonra SODEP kurulduğunda SODEP üyesi olarak siyasete devam ettim. Daha sonra SODEP’in Halkçı Parti ile birleşmesiyle birlikte SHP’de devam ettim. İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. 9 Eylül’de CHP açılınca 1992’de CHP’ye geçtim. 1995 yılına kadar da CHP Lüleburgaz Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği görevini yürüttüm. Daha sonra 1999 yılında Lüleburgaz Belediye Meclis Üyesi olarak 2002 yılına kadar görev yaptım. 2007-2009 yılları arasında CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı oldum. 2007’de göreve geldiğimizde Lüleburgaz’ın Belediye Başkanı başka bir partidendi. En kısa sürede kendisini CHP’ye kazandırdık. 2009 yerel seçimlerinde de Lüleburgaz’da Belediye Başkanlığı, 20 Belediye Meclis Üyeliği ve 4 İl Genel Meclis Üyesi ile tarihi bir başarıya imza attık. 2009 yılında da İlçe Başkanlığı görevimi devrettim. Yıllardır Babaeski’ye gidip gelirim. 25 yıldır Lüleburgaz’dan sonra 2. adresim olmuştur. Gündüz Onat ile yakın dostluğumuz vardır. Bu seçimlerde Aday Adayıyım, desteklerinizi bekliyorum. Aday Adayı arkadaşlarıma da başarılar dilerim” dedi.
* Aday Adayı Güner; “Trakya’ya kutsal topraklar olarak bakıyorum”
Aday Adayı Akın’ın konuşmasının ardından CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Üntaç Güner, söz aldı. Aday Adayı Güner, konuşmasında; “Benim adım Üntaç Güner. Pınarhisar’da doğdum ve büyüdüm. İlkokulu Koloğlu İlkokulu’nda okudum. Ortaokulu ve Liseyi Lüleburgaz’da okudum. Anne tarafım Selanik Muhaciri, Baba tarafım Bulgaristan göçmenidir. 3 kız kardeşim var. Birisi de hukukçu doçent Koç Üniversitesi’nde. Diğeri de yurtdışında Profesör. Bir tanesi de emekli bankacı. Hayatım Trakya’da geçti. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden önce 2 yıl İktisat Fakültesi’nde Maliye Bölümü’nde okudum. Tekrar sınava girip Hukuk okudum ve bitirdim. Avukatlık yaptım, çoğunlukla yabancı dil bildiğimden ötürü yurtdışında çokuluslu şirketlerin iç hukuk müşavirliklerinde çalıştım. Daha sonra kendi avukatlık büromu kurdum. İstanbul’da avukatlık yapmaktayım. Eşim Lüleburgazlıdır. Eşim yabancı bir bankada çalışırken çocuklarımız olması sebebiyle ayrılmak zorunda kaldı, ev hanımıdır. Aday olmamdaki sebep, bugüne kadar elde ettiğim hukuki bilgi birikimimi kullanarak Trakya insanının sesini parlamentoda duyurmak istiyorum. Parlamento içerisinde bir avukat kimliğim yanında hukuk birikim ile birlikte Kırklareli’ni en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Azimliyim, çalışkanım, geçmişte bir çok başarıya imza attım. Trakya, vatanım benim için özel bir yer. Kutsal topraklar olarak bakıyorum. Desteğiniz için bir oyunuza, bir tercihinize ihtiyacım var. 3 seçim hakkınızın olduğu bu seçimde tercihlerinizden bir tanesini bana yapmanızı rica ediyorum. Genç, dinamik bir aday istiyorsanız,  mecliste yeni bir yüz, yeni bir kimlik istiyorsanız, tercihlerinizden bir tanesine talibim” dedi.
* Aday Adayı Dedeoğlu; “Kazananın gerçekten demokrasi olmasını diliyorum”
Aday Adayı Güner’in konuşmasının ardından CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Hakan Dedeoğlu, söz aldı. Aday Adayı Dedeoğlu, konuşmasında; “Pancarımızın ekilmesi ve Alpullu Şeker Fabrikamızın çalışmaya devam etmesi adına, Kaynarca sularının bölgede, topraklarının köylümüzde kalması adına, Yenice’de taş ocağının halk sağlığını tehdit etmemesi adına, Kavakdere Köyü’nde katı atık bertaraf tesisinin kurulmaması adına, Lüleburgaz ve Tatarköy’de bir daha sel felaketi yaşanmaması adına, Meralarımızın peşkeş çekilmemesi adına, Ergene Nehri’nin temiz akması, topraklarımıza yeniden bereket getirmesi adına, İşçilerimizin gönül rahatlığıyla fabrikalarına gidebilmeleri adına, Doğaya, canlılara ve insana değer verilmesi adına, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında üniversite temelli gelişme adına, Hazırın tüketilmesi yerine üretimin artırılması adına, Çiftçiye, esnafa, işçiye destek adına, Geleceğe, yani çocuklarımıza sahip çıkmak adına, Birlikte, doğru işleri doğru şekilde yapmak adına Aday Adayıyım. Yıllardan beri çok fidan diktik, ağaç oldu. Ama hiç ağaç kesmedik, sebebi ne olursa olsun. Yıllardan beri çok insanla sohbet ettik, fikirlerimizi paylaştık. Ama hiç insan ayırmadık, sebebi ne olursa olsun. Bu nedenlerle, önce Kırklareli’nde Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş, yani parti temelinde politik anlamda sorumluluk almış üyelerimizin ve ardından tüm halkımızın takdiriyle geçmişte bölgemiz için yaptıklarımızın bundan sonra yapacaklarımızın vizesi olması adına CHP Milletvekili Aday Adayıyım. Sonuçta kazananın gerçekten demokrasi olmasını diliyorum” dedi.
* Aday Adayları Pazar günü tanıtılacak
Aday Adayı Dedeoğlu’nun konuşmasının ardından CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Gülay Tülüş söz alarak toplantıda üyelere duyuru yaptı. Aday Adayı Tülüş, duyurusunda; “Bu Pazar günü Kırklareli İl Başkanlığı olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Düğün Salonu’nda saat 14.00’da aday adayları için tanıtım toplantısı yapılacak. Orada sizlerle beraber olmak, sizlere hitap etmek istiyoruz. Sizleri görmek bizleri mutlu edecektir.” dedi.
* Aday Adayı Karaca; “3. sırayı da bugünden gönüllü kabul ediyorum”
Aday Adayı Tülüş’ün duyurusunun ardından toplantıda CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Fikri Karaca, söz aldı. Aday Adayı Karaca, konuşmasında; “Bir yerde seçim oluyormuş, sürekli milletvekilleri seçiliyormuş. Sürekli gelip gidiyorlar, ama halk orada neler oluyor haberdar olamıyormuş. En sonunda CHP’nin bize sağladığı gibi halk kendi arasından bir aday çıkarsın fikri ortaya çıkmış. Daha doğrusu üye bazında önseçime dönüşmüş. Halk demiş ki bu milletvekilleri oraya gidiyorlar ama orada ne yaptıklarını bize anlatmıyorlar. Bir tanesi de fazla konuşmayı bilmem ama ben sizin aranızdan biriyim demiş ve çıkıp demiş ki ben size söz veriyorum, orada ne yaptıklarını size anlatacağım. Başka bir şey söylemeden seçimi kazanmış. Tabi bu bir ironi. Biz de hayal ettik. Buradaki bütün arkadaşlarımda olduğu gibi bir hayalimiz var; milletvekili olmak. Ben milletvekilime katılmıyorum, seçilen arkadaşlar 3. sırayı istemeyecekmiş, üzülecekmiş dedi. Ben bugünden 3. sıraya talibim. Babaeski’den milletvekili seçilecekse Kırklareli’nin her yerinde Babaeski gibi yüzde 63 oy alması gerekir ki 3-0 yapalım. 3-0’a inanmıyorsak tabi ki kimse 3. sırada olmak istemez ama ben inanıyorum. 3. sırayı da bugünden gönüllü kabul ediyorum. Kırklareli’de daha önce şunu söylemiştim; atanmış 1. ya da 2. sırada olacağıma seçilmiş olarak 3. sıra olmak istiyorum. Herkes hayal ediyor, bu hayallerin sonucunda sizlerin gönüllerindeki 3 kişi sıralamaya girecek. Bu 3 kişinin partimize en çok oy getirecek kişilerden oluşacağına da inanıyorum. Çünkü en çok katılımın seçtiği en doğrudur. Bunu yaparken de insanların kriterlerine bakacaksınız. Ama en çok da şuna bakacaksınız; “Bunu seçtiğimiz zaman bize hizmet edecek potansiyeli var mı?” Bu potansiyeli olanı daha önde takdir edeceğinize inanıyorum. Bu yüzden kim seçilirse seçilsin adaylarımızın hepsi başarılıdır. Bende ilk 3’e girmesem bile onların arkasında ilk 3’e girmiş gibi çalışacağıma bugünden söz veriyorum. Tüm adaylarımızın da benim gibi söz vermesini istiyorum. Çünkü CHP’li olmak bunu gerektirir.” dedi.
* Aday Adayı Kayan; “Kırklareli ve Trakya’dan ses getirmek istiyorum”
Aday Adayı Karaca’nın konuşmasının ardından CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Türabi Kayan, toplantıda söz aldı. Aday Adayı Kayan, konuşmasında; “Emeğe saygı duyalım, emeğe değer verelim çünkü her şeyin üstesinden gelen emektir. Beni tanıyorsunuz, mimarım. Lüleburgazlıyım, aynı zamanda çiftçilik yapıyorum. Çalıştığım işlerden kazandığım paralarla tarla aldım. Onları işleyerek geçimimi temin ediyorum. Lüleburgaz’da çeşitli dernekler, odalar, kooperatifler kurdum ve Türkiye genelinde özellikle Mimarlık Vakfı ile Türkiye Üretici Köylü Sendikalarını kurdum. Örgüt gücüne inanan bir insanım, örgütçü bir insanım. Bu örgütleri kurup, bu insanların gücüne güç kattığım için ve Lüleburgaz’da çeşitli konferanslar, paneller düzenlediğim için Lüleburgaz’da Mimarlar Odası Başkanlığı ve CHP İlçe Başkanlığı yaptığım dönemde yaptığım çalışmalarla Lüleburgaz’dan ses getirdik. Bu tecrübe, yetenek ve örgütsel gücümle şimdi Kırklareli ve Trakya’dan ses getirmek istiyorum. Bu bölgenin insanı hak ettiğini alamıyor. Ben bu bölgenin insanının hak ettiğini vermek için, koparmak için adayım diyorum ve sizlerden destek istiyorum” dedi.
Aday Adayı Kayan’ın konuşmasının ardından CHP’ye üye olan Salih Çatıkkaş ve Arif Elmas’a CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Türabi Kayan ve CHP Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren tarafından parti rozetleri takıldı ve toplantı sona erdi. 

Okunma : 1969   Kategoriler : Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.