Güncelleme: TSİ     23 Ocak 2022 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
AK Parti Babaeski 5. Olağan Kongresin’de Ali Gencal güven tazeledi Soylu;“Bu kongreler Türkiye’yi eski Türkiye’den alıp yeni Türkiye’ye taşıdığımız kongrelerin adıdır.”

 AK Parti Babaeski 5. Olağan İlçe Kongresi için Babaeski’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu; “Biz ne yaptığımızı, neye adım attığımızı biliyoruz. Milletimizin bize hangi vekâleti verdiğini biliyoruz. Bu ülkenin gelişmemesi için, bu ülkenin ilerlememesi için hangi tuzakları ortaya koyduklarını hep birlikte biliyoruz. Bugün bu kongre bizim yeni hedeflerle Türkiye’yi buluşturduğumuz, bu kongreler bizim Türkiye’yi yeni anlayışlarla buluşturduğumuz ve bizim Türkiye’yi eski Türkiye’den alıp yeni Türkiye’ye taşıdığımız kongrelerin adıdır.”dedi.


Güncelleme : 10:05:00 TSİ  10.11.2014
AK Parti Babaeski 5. Olağan Kongresin’de Ali Gencal güven tazeledi Soylu;“Bu kongreler Türkiye’yi eski Türkiye’den alıp yeni Türkiye’ye taşıdığımız kongrelerin adıdır.”
 
HABER MERKEZİ
AK Parti Babaeski 5. Olağan İlçe Kongresi, 8 Ekim Cumartesi günü saat 10.30’da Babaeski Belediyesi Tansa Salonu’nda yapıldı. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz, AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Kavaklı Belediye Başkanı Güray Koşdemir, Kıyıköy Belediye Başkanı Ahmet Bora,Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün, Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı, Karahalil Belediye Başkanı Dindar Seçen, AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal, AK Parti Vize İlçe Başkanı Hasan Basri Korkmaz, AK Parti Pınarhisar İlçe Başkanı İbrahim Çobanoğlu, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Cüneyt İleri, AK Parti Kofçaz İlçe Başkanı Hüseyin Aktaş, AK Parti Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman, Şeker-İş Sendikası Alpullu Şube Başkanı Orhan Saltık ile partililer katılım gösterdi.

*Kongre’ye yoğun katılım

400 delegenin tamamının katılım gösterdiği kongre AK Parti İlçe Başkanı Ali Gencal’ın konuşması ve divan kurulunun seçilmesi ile başladı. Başkan Gencal, konuşmasında; “Sayın İl Başkanım, Sayın İlçe Başkanlarım, Sayın Belediye Başkanlarım, Belde Başkanlarım, Muhtarlarım, Oda Başkanlarım, Basınımızın Değerli Mensupları, Saygıdeğer Hanımefendiler ve Değerli Dava Arkadaşlarım; Kongremize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşkilatım adına hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Bugünkü AK Parti Babaeski İlçe Teşkilatımızın 5. Olağan Kongremizi yapıyoruz. Kongremizi yapmak için yeterli delege sayımız mevcut olup yapacağımız bu kongremizin ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi. 

Başkan Gencal’ın konuşmasının ardından Divan Kurulu seçildi. Divan kurulu oy birliği ile Başkan Halil Doğan, Başkan Yardımcısı Şükran Özlem Tosunlu, Üyeler İpek Sevim, Yunus Emre Kaya, Serap Bayraklı’dan oluştu. Divan kurulunun oluşturulmasının ardından Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına 1 dakikalık saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Divan Başkanı Halil Doğan, gündemi okudu. 

Kongrede AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz ve AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan konuşmalarını yaparak, kongreye iyi dileklerini ilettiler. Konuşmaların ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, konuşma yaptı. Genel Başkan Yardımcısı Soylu, yaptığı konuşmada şunlara yer verdi;

“Çok kıymetli milletvekilimiz, değerli il koordinatörümüz, il başkanımız, burada bulunan değerli ilçe başkanlarımız ve belediye başkanlarımız, çok değerli 5. olağan kongrenin delegeleri, 5. Olağan Kongrede bu salonda bulunan Babaeski’de AK Parti’nin çok kıymetli sevdalıları hepinizi en derin sevgilerimle, saygılarımla, hürmetlerimle selamlıyor ve bu sabah bu güzel atmosferde birlikte olmaktan dolayı çok büyük bir memnuniyet duyuyorum. Kongremizin başta Babaeski’mize, ülkemize, siyasi hayatımıza ve 13 yıldır Türkiye’de büyük devrimlerin altına imzasını atan AK Parti’ye hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, hepinize sevgilerimi, saygılarımı, muhabbetlerimi sunuyorum.”

“2002”de yaptıklarımız hayal edilemezdi”

Soylu, 8 Kasım tarihinde Türkiye’nin yaklaşık 200 ilçesindeAK Parti Kongreleri’nin tamamlanacağını söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti; “AK Parti, 31 Aralık tarihine kadar ilçe kongrelerini tamamlayacak, inşallah 14-15 Şubat tarihine kadar da il kongrelerini gerçekleştirecektir. Sizler, AK Parti’ye gönül verenler ve bu büyük milletimizin emanetine, iradesine tam 12 yıldır sahip çıkanlar büyük bir devrimin altına imza attınız. AK Parti kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren iktidara geldiği 2002 yılından 2014’ün bugünlerinde Türkiye’nin bu noktada olabileceği hayal edilemezdi. Yine bu ülkede net bir şekilde söylemek istiyorum, enflasyonun tek haneli rakamlara inebileceği 2002 yılında hayal edilemezdi. Yine bu ülkede bütçemizin, elde ettiğimiz vergilerimizin 100 lirasının, 86 lirasının faize verilirken, bugün 13,5 lirasının ancak faize verildiği onun bile bize çok geldiği bir Türkiye hayal edilemezdi. Toplam 14,5 milyar dolar bütün Cumhuriyet tarihinde Uluslar arası doğrudan yatırımlar bu ülkede varken, bu ülkenin demokrasisi ile bu ülkenin istikrarı ile bu ülkenin hukukun üstünlüğü prensibi ile 145 milyar dolarlık uluslar arası doğrudan yatırıma bu ülkenin ulaşabileceği hayal edilemezdi. 2002’de hiçbir fert bunları hayal edemezdi. 2002’de benim ülkemde gayrisafi hâsılanın yani toplam milli gelirimizin 800 milyar dolara çıkması hayal edilemezdi.”

“Devrimler, 2014 yılında sona erecek devrimler değildir”

Soylu, yapılanların altında milletin imzası olduğunu söyleyerek konuşmasında; “Çok değerli dava arkadaşlarım,; bunun altında başka kimsenin imzası yok. Bunun altında sadece bu milletin imzası var. Bunun altında sizlerin iradesinin imzası var. Bunun altında demokrasinin imzası var. Bunun altında bu ülkenin topraklarını seven, bu ülkenin bayrağını gördüğü zaman gönlüyle beraber o heyecanını birleştiren, Ezan-ı Muhammediye’nin bu ülkede 5 vakit okunduğu zaman ellerini semaya açıp Allah’ım ülkemize, milletimize ve devletimize zeval verme diyen bu büyük milletin imzası var. 
Bu kongre sadece yeni ilçe başkanımızın, yeni ilçe yönetimimizin seçileceği bir kongre değil, bu kongre 1. hamlesini, 1. sıçramasını göstermiş bir Türkiye’nin yeniden 2. hamlesine imza atacağı ve buraya gelmiş insanların balyoz yaptılar, Ergenekon yaptılar, ay ışığı yaptılar, gezi olaylarını yaptılar, döndüler bu ülkede 17-25 Aralık darbesini yaptılar, 6-7 Ekim’de çözüm sürecini sabote etmeye çalıştılar. Ama biz bu salondaki insanlar olarak, biz bu salonda demokrasi ve milli iradenin, bu büyük devrimlerin altına imza atan insanlar olarak 2023 hedeflerine hep birlikte öncü Türkiye, büyük Türkiye, güçlü Türkiye ile birlikte ulaşacağız fikrini ortaya koymaya çalışıyoruz.” dedi.

*“Bu kongreler Türkiye’yi eski Türkiye’den alıp yeni Türkiye’ye taşıdığımız kongrelerdir”

Soylu, kongrelerin AK Parti için yeni Türkiye’ye ulaşmada önemli bir rolü olduğunu söyleyerek; “Biz ne yaptığımızı, neye adım attığımızı biliyoruz. Milletimizin bize hangi vekâleti verdiğini biliyoruz. Bu ülkenin gelişmemesi için, bu ülkenin ilerlememesi için hangi tuzakları ortaya koyduklarını hep birlikte biliyoruz. Bugün bu kongre bizim yeni hedeflerle Türkiye’yi buluşturduğumuz, bu kongreler bizim Türkiye’yi yeni anlayışlarla buluşturduğumuz ve bizim Türkiye’yi eski Türkiye’den alıp yeni Türkiye’ye taşıdığımız kongrelerin adıdır. Hedeflerimiz var, daha 2 gün önce kıymetli Genel Başkanımız ve Başbakanımız Türkiye’de yapısal reformları açıkladı. Bakanlarımızla, hükümetimizle birlikte açıkladı ve 2018 yılında 1,3 trilyon dolarlık gayrisafi hasılaya ulaşacağımızı, bir taraftan cari açığımızın yüzde 5,2’ye düşeceğini ve bir taraftan bütün bunlarla birlikte işsizliğin yüzde 7’ye düşeceğini ve Türkiye’de enflasyonun yüzde 5’ler seviyesinde olabileceğini hükümetimiz 2018 hedefleri olarak açıkladı. Türkiye sadece bunları 2018 ve 2023’te gerçekleştirmeyecek, bilmenizi istiyorum ki Türkiye bir yandan modern İpek Yolu’nu ihya ve inşa eden, diğer taraftan kendi nüfusunu ve insan kaynaklarını dünyanın gelişmiş ülkelerinin nüfuslarıyla ve insan kaynaklarıyla rekabet edebilir ve yarışabilir hale getiren bir Türkiye var. Bütün bunlarla birlikte dünyanın enerjideki en güvenli geçiş güzergahı olan Türkiye. Bir taraftan Bakü-Tiflis-Ceyhan-Samsun petrol boru hattından, diğer taraftan neredeyse 45 milyar dolar yatırıma ulaşacak kanal projesinden, bir taraftan Irak’ın kuzeyinden Avrupa’nın içlerine doğru akabilecek petrol güzergahından, bir taraftan mavi akım, bir taraftan güney akım, bütün bunlarla birlikte bütün dünyanın ekonomik büyümesini ihtiyaç duyduğu enerji kaynağını şu Anadolu toprağından en güvenli geçiş güzergahı olarak ulaştırabilecek bir Türkiye tablosunu, Türkiye’nin istikrarıyla, Türkiye’nin ekonomik büyümesiyle, Türkiye’nin huzuruyla ve Türkiye’nin sükunuyla beraber hep birlikte kucaklayacağız. 

*Soylu; “Bu büyük hedeflere hep birlikte ulaşacağız”

Daha Türkiye’nin hedefleri bitmiş değil, Türkiye’nin büyük hedefleri var. Bu büyük hedeflere hep birlikte ulaşacağız. Onlar gezi olaylarını yapacaklar, biz hedefimizi büyüteceğiz ve uçak imal edeceğimizi söyleyeceğiz. Onlar 17-25 Aralık yapacaklar, biz istihbarat uydusu yapacağımızı söyleyeceğiz. Bu ülkede 6-7 Ekim olayları ile beraber kardeşi kardeşe düşürüp Türkiye’nin ekonomisinin, istikrarının, demokrasisinin huzursuzluk içerisine girmesini isteyecekler, biz bir taraftan kamu düzenini sağlayacağız ama bir taraftan da 2 trilyon dolar gayrı safi hasılaya, zengin Türkiye’ye, güçlü Türkiye’ye, Türkiye’yi ulaştırma hedefimizi ortaya koyacağız.” dedi.

“Cumhurbaşkanına hakaret etmek, milletin iradesine saygısızlıktır”

Soylu, 20 milyon 600 bin oyla Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'a, son günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun hakaret eden konuşmalarının olduğunu savundu.Cumhurbaşkanına hiç kimsenin hakaret edemeyeceğini dile getiren Soylu, şöyle devam etti:

“Sayın Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'nun, Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a hakarete varan sözlerini medyada ve konuşmalarını sık sık duyar olduk. Daha 10 Ağustos yeni geçti. Bu ne akıl almaz bir hırstır. Bu ne kendini bilmezliktir. Ak Parti'nin 9,5 milyon üyesi var. Cumhurbaşkanına hakaret etmek, milletin iradesine saygısızlıktır. Ona kötü söz söylemek devlet geleneklerimize uymayan bir davranıştır. Buradan, Bahçeli'yi de Kılıçdaroğlu'nu da uyarıyorum, bu ülkede muhalefet partisi liderleri, siyasi parti liderleriyle birtakım rekabet içerisinde olabilirler ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başına, Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet başkanına, bütün devlet geleneklerimizi alt üst eder şekilde, milletin hasretlerini alt üst eder şekilde hakaret edebilme hakkına sahip değillerdir. Buna devam ederlerse bu millet onları tükürükleriyle boğacaktır, buradan ilan ediyorum."

“Türkiye sandıktan çıkan demokrasiyle iyi noktaya geldi”

Soylu, Türkiye'nin sandıktan çıkan demokrasiyle iyi noktaya geldiğini söyledi.Türkiye'nin ekonomik, siyasi, demokratik olarak geldiği iyi noktanın darbeyle entrikayla hileyle baskıyla şantajla olmadığını belirten Soylu, “Allah'a binlerce şükür olsun ki bu demokrasiyle sandıkla oldu.” dedi.

Türk milletinin hiçbir zaman 2023 hedeflerinden vazgeçmeyeceğini belirterek sözlerine devam eden Soylu, şunları kaydetti; “13 yıldır bu ülkede hayal edilemeyecek büyük gelişmelere imza atıldı. Bu büyük coğrafyada çınar ağaçlarının gövdesi kadar başınız dik olsun. Bize kurulan tuzakları bir bir def edeceğiz. Büyük, öncü, güçlü, yeni ve hepimizin arzu ettiği dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olan Türkiye'ye hep birlikte ulaşacağız. Türkiye iyi noktalara geldi.” şeklinde konuştu.

Soylu, Türkiye'nin 2015 seçimlerinden yeni anayasa anlayışıyla çıkacağını sözlerine ekledi.

AK Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun konuşmasının ardından kongrede ilçe seçim kurulunun denetiminde tek sandıkla oylama başladı. Oylamaya mevcut İlçe Başkanı Ali Gencal ile yönetim kurulu tek liste halinde katıldılar. Mevcut Başkan Ali Gencal’ın İlçe Başkanlığı’na aday olduğu listede İlçe Başkanı Ali Gencal’ın Yönetim Kurulu Asil Listesi şu isimlerden oluştu;Tarık Akın, Atilla Demir, Ümit Turgut, Selami Işık, Nurzat Ertürk, Altuğ Tezgel, İmdat Baş, Murat Demir, Melis Sezer, Dilek Akarca, Öznur Sakınır Akın, Özkan Akdağ, Kadir Tolga Soylu, Onur Nemli, Mete Bakkaloğlu, Cengiz Demircan, Abdülkadir Halik Karaboğa, Mesufi Ünlü, Hakan Özkan
AK Parti Babaeski 5. Olağan İlçe Kongresi’nde yapılan Seçiminde 320 oy  kullanıldı. Sanık’tan 2 boş,1 geçersiz olmak üzelere geçerli oy sayısı 317 çıktı. Seçimi mevcut İlçe Başkanı Ali Gencal 317 geçerli oyla kazandı.

Okunma : 2209   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.