Güncelleme: TSİ     04 Temmuz 2020 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kesimoğlu; “Atatürk Kaidesi bittiğinde böyle olacak”

Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından İstasyon Caddesi üzerinde yapılması planlanan kaidelerin görselleri Kırklarelili vatandaşlara sunuldu.


Güncelleme : 09:51:00 TSİ  20.08.2014
Kesimoğlu; “Atatürk Kaidesi bittiğinde böyle olacak”
 

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından İstasyon Caddesi üzerinde yapılması planlanan kaidelerin görselleri Kırklarelili vatandaşlara sunuldu.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yapılması planlanan kaidelerin Kırklarelili vatandaşların beğenisine sunulduğunu söyleyerek, Emniyet görevlileri tarafından Vali Konağı önünde kaidelerin yapılacağı temelin üzerine konulan Polis aracının kaldırılmamasına anlam veremediğini belirtti. 
* “Aracın kaldırılmasını bekliyoruz”
Başkan Kesimoğlu; “İstasyon Caddesi üzerinde Atatürk’e ait yapacağımız kaide çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin bulunacağı kaide çalışmalarımıza başlamış, ancak hiç beklemediğimiz bir engelle karşılaşmıştık. Şuan itibari ile 7 kaidemizden 6’sının bir kısım çalışmaları tamamlandı. Vali Konağı önünde temelini attığımız kaide alanının üzerine konulan polis aracının kaldırılması ile birlikte son kaidemiz içinde gerekli çalışmaları yapacağız. Yetkililer ile görüşmelerimizde yanlış bilgilendirildikleri ve aracın en kısa süre içerisinde oradan kaldırılacağı söylendi. Bizde çalışmalarımıza devam etmek için polis aracının bulunduğu yerden kaldırılmasını bekliyoruz’’ ifadelerini kullandı.
* “Atatürk için, ne Meclis Kararı, ne Yasa nede Anayasa gerekir”
Bütün hizmet kurumları işbirliği içinde Kırklareli halkına daha iyi hizmet verme yarışında olması gerektiğini ifade eden Başkan Kesimoğlu; “Valiliğimiz geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak bizim belirttiğimiz bölgeye “Büfe” yapacağımızı iddia etmiştir. İddialarına dayanak olarak ise aldığımız Meclis Kararı gösterilmiştir. Ancak, dayanak olarak gösterilen bu Meclis Kararı’nın bizim yapacağımız iş ile uzaktan yakından alakası yoktur. Bizim İstasyon Caddesi’ne yapacağımız “Atatürk Kaidesi”  için herhangi bir Meclis Kararı almaya ihtiyacımız yoktur. Kaldı ki Atatürk’ümüze sahip çıkmak için, ne Meclis Kararı, ne Yasa, nede Anayasa gerekir” dedi.
* “Atatürk Posterlerinin taşınacağını 1 ay önce söylemiştim”
Temmuz Ayı içerisinde yaptığı açıklamada Atatürk Portreleri’nin İstasyon Caddesi’ne taşınacağının kamuoyu ile paylaştığını ifade eden Başkan Kesimoğlu; “Atatürk Stadyumunda yapılan çirkin saldırıların ardından Temmuz Ayı içerisinde Atatürk portrelerinin İstasyon Caddesi üzerine taşınacağını kamuoyu ile paylaşmıştım. Atatürk’ü özümsemiş olan Kırklareli halkı her zaman Atatürk’ün ismine, eserlerine, devrimlerine ve kendisine sahip çıkmış, sahip çıkmaya devam edecektir. Kırklareli halkımız Atatürk konusunda hassas ve sağduyuludur. Kırklareli halkına verdiğimiz bu haklı mücadelede bize destek oldukları için teşekkür ediyorum” dedi. (Savaş Eskici)

Okunma : 497   Kategoriler : Resmi İlanlar   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.