Güncelleme: TSİ     29 Mayıs 2020 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Çarşamba Pazarı’nı SICAK vurdu

* Kırklareli merkez ilçe Sungurbey Caddesinde kurulan Çarşamba Pazarı’nda 35 derecenin üzerinde sıcaklık olmasından dolayı günün ilk saatlerinin bir hayli durgun geçmesine sebep oldu.


Güncelleme : 11:34:00 TSİ  09.07.2015
Çarşamba Pazarı’nı SICAK vurdu
 


HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Sungurbey Caddesi’nde kurulan Çarşamba Pazarı’nda 35 derecenin üzerinde sıcaklık olmasından dolayı günün ilk saatlerinin bir hayli durgun geçtiği ancak,  Pazardaki yoğunluğun aksam üstüne doğru daha da arttığı gözlemlendi. Aşırı sıcakların baş gösterdiği Kırklareli’nde her geçen gün artan sıcaklıklar nedeniyle pazarcı esnafı ve semt pazarına alışverişe çıkan vatandaşlar da etkileniyor. Sıcağın etkisini her geçen gün arttırması ile semt pazarlarına gelen kişi sayısı azalınca pazarcı esnafının işleri gündüz saatlerinde sakin geçti.
* Hava sıcaklığının azaldığı saatleri tercih ediyorlar
Yetkililerde özellikle yaz aylarında sıcaklığın yoğun olduğu saatlerde sıcaklığın etkisinin az olduğu saatlerin tercih edilmesi gerektiğini sıkça dile getiriyorlar. Bu bağlamda özellikle Tansiyon hastaları ve yaşlıların alışverişlerini daha çok hava sıcaklığının azaldığı saatlerde yapmaları konusunda dikkat çekiyor. Sabahın erken saatlerinde pazarda tezgahlarını açan pazarcılar vatandaşın Ramazanlı olmaları ve aşırı sıcak dolayısıyla pazara çıkamadıklarını söyledi. Ramazan Ayının olmasından dolayı vatandaşların oruçlu olduklarını, havanın çok sıcak olmasından dolayı insanların dışarıya çıkmadığını söyleyen pazarcılar, akşam saatlerinde bir kıpırdama olduğunu belirttiler. Aşırı sıcaklar yüzünden iş yapamaz hale geldiklerinden yakınan pazarcı esnafı sıcak hava nedeniyle sabahın erken saatleri ile akşam serinliğinde işlerin kıpırdadığını günün diğer bölümlerini özellikle de güneşin ve hava sıcaklığının yoğun olduğu saatleri çok az satış gerçekleştirdiklerini söylediler. Vatandaşın sıcak dolayısı ile dışarı çıkamaması geçtiğimiz haftalara oranla satışların azalmasına sebep oluyor.
* Bayram Şekeri görücüye çıktı
Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte bayram şekerleri de tezgahlardaki yerini aldı. Şekerciler vitrinlerini renk renk, çeşit çeşit şekerlerle süsledi. Esnaf Cengiz Göral, şeker satışlarında beklenen canlılık olmadığını belirterek, bayram şekerlerinin değişik fiyatlardan alıcısına ulaştığını söyledi. Değişik türde bayram şekerlerinin tezgahları süslediğini, fiyatların ise her bütçeye hitap ettiğini belirten Göral; “Bayram şekerlerinin kilo satış fiyatının 7 ile 10 TL arasında satışa sunduk. Baklavalık ceviz ise 25 Lira ile 40 Lira arasında değişiyor. Bayram çikolatası ise 10 Lira ile 40 Lira arasında değişerek her bütçeye hitap ediyor ancak, sıcaklar dolayısıyla satışlar durgun diyebileceğimiz düzeyde. Gelecek hafta bayram öncesi son Çarşamba Pazarı kurulacak. Umudumuz o haftaya kaldı” dedi.
* En büyük ilgi Konfeksiyon’a
Çarşamba Pazarı’na alışveriş için gelen vatandaşlar, bayram öncesi Konfeksiyon Sektörü’nü de hareketlendirdi. Yiyecekten giyime kadar geniş ürün yelpazesi bulunan Çarşamba Pazarı’nda vatandaşlar, gün boyu bütçelerine uygun olarak alışveriş yaptılar. Pazarda satışa sunulan Konfeksiyon Ürünleri daha fazla satılırken, 5 ila 10 lira arasında satılan ürünlere ilgi gösterildiği görüldü. Tezgahlarda yer alan ürünleri adeta kapışan vatandaşlar, kendilerine giysileri bulabilmek için yoğun çaba sarf etti. Konfeksiyon ürünlerinin satıldığı peronlar tıklım tıklım vatandaşlarla dolup taşarken, satışların artması esnafları memnun etti. (Gülcan Kutlu)

Okunma : 402   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.