Güncelleme: TSİ     26 Mayıs 2020 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Tek Uluslararası Kadın Hakem Gönül Çelik

* Kendi adını verdiği kırtasiyeden alışveriş yapan her çocuğun ücretsiz olarak, spor ve dans kurslarından yaralanmasını sağlayarak Lüleburgaz da spora hatırı sayılır bir katkı sağlayan Gönül Çelik IJKA Dünya Şampiyonası’nda görev yapan Tek Kadın Hakem olmanın gururunu yaşıyor.


Güncelleme : 09:59:00 TSİ  08.07.2015
Tek Uluslararası Kadın Hakem Gönül Çelik
 

 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nin Kırtasiyeci Gönül olarak tanıdığı Gönül Çelik’in yolu, daha iş yerini ilk açtığı yıllarda Karate Hocası Şemsi Şamiloğlu kesişti. Gönül Çelikle aynı yıl içerisinde Şemsi Şamiloğlu da Karate Salonu açtı.  
Gönül Çelik yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Şemsi Hocamın İlk öğrencisi bendim. Başladığımda dedim ki hocama bir kampanya yapalım ve çocukları spora teşvik edelim. Gönül Kırtasiye’den alışveriş yapan herkese, Şamiloğlu Karate Kursu’ndan 1 ay Ücretsiz Karate Kursu verelim. Bu şekilde başladık. O dönem bu kampanyadan yararlanıp da anasınıfında karate kursuna başlamış şu anda üniversitede %100 sporcu bursuyla okuyan Avrupa Birincisi, Dünya Birincisi ve Türkiye birincisi olan öğrenciler çıkarttık. Ve onlarca öğrenciyi milli takıma kazandırdık. Burada benim hedefim çok farklı. Amacım burada çocukları spora yönlendirmek. İlk başladığımız yıl yani 2002 yılında çocukları spora yönlendirmeye başladıktan sonra gördük ki gerçekten çok başarılı öğrenciler çıkıyor. 7-8 yıl kadar bu olaya ara verdik.  Sonra ben hakem oldum. Yurt dışı maçlarına gitmeye başladım. Orada kampanyayla karateye başlayan çocukları gördüm. O kadar başarılıydılar ki; döndüğüm gibi Şamil Hocamla konuştum. Dedim ki, hocam biz bu kampanyaya yeniden başlayalım o da tamam dedi. 10 yıl sonra yani şimdi yeniden, Gönül Kırtasiye’den 1 kalem, 1 silgi bile alsa o çocuk ücretsiz olarak anlaşmalı olduğumuz yerlerde birer hafta ücretsiz yararlanabiliyorlar. Çocuk memnun kalırsa devam etsin ama önce orada bir tanısın. Bir ışık varsa ilerletsin. Hem spor, hem sanatsal etkinlikleri kapsadı bu yıl ki kampanya. Önümüzdeki yıllarda devamı gelecek. Hatta belki de Belki bir dernek kurabilirim. Bizim burada yetiştirmesine yardımcı olduğumuz ve bir yerlere gelmiş olan öğrenciler, ilerleyen yıllarda başka çocukların ellerinden tutmak isteyebilirler. Hepsi benim gibi insanlara ulaşabilme şansına sahip olmayabilir. İşte o zaman bir dernek ihtiyacı doğacaktır. Gönülden gönüle gönüllüler derneği gibi belki…
IJKA Dünya Şampiyonasının Uluslarası Tek Kadın Hakemi Lüleburgaz’dan  Öte yandan IJKA’nın 30-31 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da yapılan IJKA Dünya Şampiyonası’nda Şamiloğlu Karate İhtisas Spor Kulübü sporcuları 8 birincilik, 9 ikincilik, 6 üçüncülük elde etti. Takım halinde de 4 birincilik, 1 ikincilik, 3 tane de üçüncülük geldi. Şampiyonaya; Türkiye, Bulgaristan, Hollanda, Macaristan, Hindistan, İrlanda, Japonya, Kazakistan, Litvanya, Polonya, İskoçya, Abhazya, Ukrayna, Özbekistan, Suriye ve Gürcistan’dan 439 sporcu katıldı. 
En anlamlı ödül ise Gönül Çelik’e verildi. Kırtasiyeci Gönül, 27 ülkenin bağlı olduğu IJKA Federasyonunun İstanbul’da yapılan IJKA Dünya Şampiyonasında görev alan tek kadın karate hakemi olarak kupasını aldı.
İçlerinde Kırtasiyeci Gönül ablalarının yapmış olduğu kampanya ile karete ile tanışan, Şamiloğlu Karate İhtisas Spor Kulübü sporcularından Berat Çağın Yalçın 22 kiloda 1., Nisa  Bozdoğan 33 kiloda 1., Sude Tüysüz 43 kiloda 1., Abdul Samet Köse 30 kiloda 1., Ersek Kocadoğan 46 kiloda 1., Beyza Ataklı 49+ kiloda 1., Duygu Yemeneci 47 kiloda 1., Kayra Avşar 52 kiloda 1. oldu.
Yetkin Beşbuar 30 kiloda 2., Ahmet Yasin Köse 38 kiloda 2., Beyza Üstüntaş 25 kiloda 3., Ayça Güzeliş 33 kiloda 2., Onur Gürbüz 43 kiloda 2., İlke Nil Özcan 49+ kiloda 2., Feyza Üstüntaş 47 kiloda 2., Çisen Yılmaz 54 kiloda 2., Ahmet Göktürk Yıldırım 63 kiloda 2. oldu.
Ahmet Yusuf Arıcan 38 kiloda 3., Hacı Can Keriöz 57 kiloda 3., Emre Çetin 70 kiloda 3., Fatih Duğan 57 kiloda 3., Yusuf Aslan 68 kiloda 3., Murat  Keriöz 61 kiloda 3. oldu.
Şamiloğlu Spor Kulübü, 3 asil 1 yedek sporcudan oluşan takım müsabakalarında da 4 birincilik, 1 ikincilik, 3 tane de üçüncülük elde etti.
Aynı zamanda yine Gönül Çelik tarafından kısa süre önce kurulan, Antrenör Şemsi Şamiloğlu ve Yardımcısı Yalçın Kurt tarafından çalıştırılan büyük grubu takım olarak, üçüncülük bireysel olarak da Kaan Ercan ve Mednan Aytekin birincilik Ayberk Cansın Kaygın ve Yasin Namlıkaya ikincilik elde etti. Yine büyük grubundan Elif Canbaz ise hem bireysel hem de Takım olarak tek başına birinciliği göğüsledi.”

Okunma : 428   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.