Güncelleme: TSİ     25 Mayıs 2020 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Tek Rumeli Televizyonu, Kırklarelili “Özel Misafirleri”ni ağırladı

* Kırklarelili engelli çocuklar Tek Rumeli Televizyonu’nda gönüllerince eğlendi. Tek Rumeli Televizyonu’nda her hafta Pazar akşamları saat 21.00’da yayınlanan, “Unutulmayan Şarkılar” programına Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği (KEYD) Üyeleri konuk oldu. Programı sunan Ayşe Engin Aslanca, Hemşerileri ile yakından ilgilendi. 


Güncelleme : 09:43:00 TSİ  03.02.2015
Tek Rumeli Televizyonu, Kırklarelili “Özel Misafirleri”ni ağırladı
 


* Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği (KEYD) Başkanı Behice Köseoğlu’nun önderliğinde 1 Şubat 2015 Pazar günü saat 21.00’daTek Rumeli Televizyonu’na konuk olan Kırklarelililer, Kırklareli Valiliği İl Özel İdaresi’nin “Basamak Taksi Yollarda” Projesi ile alınan Engelli Taşıma Aracı’nın Türkiye’ye tanıtımını yaptı. Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser telefon ile yayına bağlanarak, “Basamak Taksi Yollarda” Projesi’nden bahsederek emeği geçen herkese ve Tek Rumeli ailesine teşekkür etti.
* Köseoğlu; “Biz şanslıyız, Kırklareli’de yaşıyoruz” 
Programda Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği Başkanı Behice Köseoğlu’na Mikrofon uzatan Aslanca, Dernek ve Basamak taksi hakkında bilgiler aldı. 
Köseoğlu, programdaki konuşmasında, şunları kaydetti; “Kurduğumuz bu derneğin tek amacı engellilere hizmet etmek ve engellilerin sorunlarına çözüm üretmektir. Kırklareli Valiliği İl Özel İdaresi’nin hazırladığı “Basamak Taksi Yollarda” Projesi ile hayata geçen engelli taşıma aracı Kırklarelili engellilerimiz için çok büyük bir hizmet oldu. Engelli Vatandaşlar bizi arıyor randevu alıyor ve biz onları evlerinden alıp gidecekleri yere götürüyoruz işleri bitince tekrar evlerine götürüyoruz. Kırsal kesimde yaşayan engelli vatandaşlarımız hastanelere gelmekte problem yaşıyorlardı Basamak Taksi ile bunları aşmış olduk.  Bu projede emeği geçen herkese özellikle Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser’e, proje Mühendisine ve tüm Kırklarelililere teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız, bize çok destek veriyor. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Herkes engelliler için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Tek Rumeli Ailesi olarak, Bizi buraya davet ederek, engellilerin sesinin duyurulmasında vesile olduğunuz için sizlere de teşekkür ediyorum. Bizler Engelli aileleri ve Engelliler olarak Şanslı bir ilde Kırklareli’ de yaşıyoruz. Kırklareli de derdimizi söylediğimiz zaman, herkes yardıma koşuyor.”
* Aslanca, çocuklarla Düet yaptı
Kırklarelili engelliler “Unutulmayan Şarkılar” programında gönüllerince eğlendi. Programı Sunan Ayşe Engin Aslanca, Kırklarelili misafirlerinle tek tek ilgilenerek, engelli çocukları mutlu etti. Çocuklara oyun havalarında eşlik eden Aslanca, çocuklara sarılarak, samimi bir ortam yarattı. Aslanca; “Sizler bizim için çok özelsiniz. Bende bir Trakyalı olarak sizinle burada olmaktan mutluluk duyuyorum.”dedi. Çocuklarla Düet yapan Aslanca, Engelli çocuklarla birlikte şarkı söyledi.
* Gazetemize Tek Rumeli’den Teşekkür
1 Şubat 2015 Pazar günü saat 21.00’da Tek Rumeli Televizyonu’nda yayınlanan programa bizde konuk olduk. Ayşe Engin Aslanca ile program arasında konuşma fırsatı bularak, Kırklareli yerel basını olarak engelli vatandaşların yanında olduğumuzu ve “Basamak Taksi Yollarda” Projesi tanıtımı için elimizden geleni yapmaya çalıştığımız dile getirdik. Tek Rumeli ailesi olarak Yerel Basına önem verdiklerini, yerel basınların özellikle böyle projelerde, özel insanların yanında olmanın büyük güç olduğunu dile getiren, Aslanca’da, canlı yayında bize bir sürpriz yaparak, gazetemize teşekkür etti. Program sonrası bizde kendilerine teşekkür ederek, Tek Rumeli ailesi olarak şehrimize davet ettik.  Program, konuk sanatçılar ve Kırklarelililerin hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.(Selçuk Vurucu)

Okunma : 396   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.