Güncelleme: TSİ     25 Mayıs 2020 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Türkiye bu PROJE’yi konuşacak

* Bilişim Günü etkinliklerinde konuşan Başkan Halebak; "Bizim zamanımızda ben sınıf arkadaşlarımla yarıştım, benden sonrakiler Türkiye'deki çocuklarla yarıştı ama artık çocuklarımız dünyadaki çocuklarla yarışıyor. Eğer onları dünyadaki çocuklarla yarışacak donanımla donatmasak gelecekte dünyayı yönetenler değil, yönetilenler ve bugün dünyanın birçok yerindeki gibi ezilenler tarafında olurlar” dedi. 


Güncelleme : 09:45:00 TSİ  06.07.2015
Türkiye bu PROJE’yi konuşacak
 


HABER MERKEZİ 
Lüleburgaz Belediyesi tarafından Bilişim Garaj Akademisi Eğitimleri’nin ilk bölümünü tamamlayan öğrencilerine Katılım Belgeleri’ni vermek, yaptıkları ürünleri sergilemek, bundan sonra başlayacak dersleri tanıtmak amacıyla Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası Zemin Kat’ta Bilişim Günü Etkinlikleri gerçekleştirildi. Belediye Hizmet Binası'ndaki toplantıya; Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Arslan, Belediye Başkan Yardımcıları Kevser Özkan ile Rasim Aslan, Projenin fikir önderi Doç. Dr. Selçuk Özdemir, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı. 
* Özdemir; “İnsan sadece düşünmekle kalmayıp düşündüklerini hayata geçirebilen bir varlıktır”
Programın açılış konuşmasını Doç. Dr. Selçuk Özdemir yaptı.  Dünyada dengelerin değişmeye başladığını ve bilişime değer veren toplumların ilerlediğini söyleyen Özdemir yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “İnsan sadece düşünmekle kalmayıp düşündüklerini hayata geçirebilen bir varlıktır. Bizim bu eğitimlerle asıl amacımız, çocuklarımızın merak duygularını tetikleyip, öğrenme arzularını harekete geçirmek. Çünkü, merak ederseniz başarılı olursunuz. Yüksek teknoloji sektörlerinin merkezi Silikon Vadisi dünyada kullanılan projelerin %85'inin çıkış noktası. Bunun temelinde projelere imza atanların %90'ının temelinde bilişim eğitimlerini alması yatıyor. Biz de Türkiye'de ilk defa bu çata büyük bir çalışmayı başlatıyoruz. Adı da, “BU YAZ KOD YAZ”. Sadece kod yazmak değil değer yapmak da istiyoruz. Yapılan tüm tasarım çalışmalarının da uygulanabilir olmasını istiyoruz. Çocuklarımızın değer yaratma, problem çözme becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu tür projeler dünyada yeni yeni yaygınlaşmaya başladı. Bu açıdan Lüleburgazlı çocuklar çok şanslı. Derslerinizin, oyun ve eğlenceleriniziz dışında haftada sadece 2 saat ayırdığınızda hayatlarınızda çok farklı şeyler yapabildiğinizi göreceksiniz. Ankara'da Genç Bilişimciler Garaj Yarışması düzenlenecek. Lüleburgaz'dan da mutlaka katılım bekliyoruz. Sahip olduğunuz bilgi ve beceriyi sergileme fırsatınız var." 
* Arslan; "Lüleburgaz'daki çocuklarımız eğitimde üst seviyede”
Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Arslan; “Lüleburgaz'daki çocukların eğitimde üst seviyede olduğunu söyledi. Arslan; “Bu proje sayesinde çocukların çok değerli zamanlarında geleceklerine bir ufuk açılacak. Başkanımızın da her zaman belirttiği gibi, “Lüleburgaz Bir Kültür Şehridir.” Eğitime çok değer veren velilerin olduğu bir şehir. Halk Eğitim Merkezi olarak biz de kurs açtık. Bu noktada Belediyemiz Bilgi İşlem Müdürü İbrahim Zengin'e çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok gayret sarf etti. Onun çabalarıyla bu kurslar başladı. Daha da iyi noktaya getireceğiz. Bu çalışmalar yarınımız için umut olacak" dedi. 
* Halebak; “Artık çocuklarımız dünyadaki çocuklarla yarışıyor.
Programda son olarak Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak bir konuşma yaptı. Başkan Emin Halebak ise konuşmasında şunları kaydetti;
“Bizim zamanımızda ben sınıf arkadaşlarımla yarıştım, benden sonrakiler Türkiye'deki çocuklarla yarıştı ama artık çocuklarımız dünyadaki çocuklarla yarışıyor. Eğer onları dünyadaki çocuklarla yarışacak donanımla donatmasak gelecekte dünyayı yönetenler değil, yönetilenler ve bugün dünyanın birçok yerindeki gibi ezilenler tarafında olurlar. Buna gönlümüz asla izin vermiyor. Ben biliyorum ki Lüleburgaz'daki aileler benim gibi çocuklarına çok önem veriyor. Onlar için her türlü fedakarlığı yaparlar. Hepimiz biliyoruz ki üniversite sınavı birincisi Lüleburgaz'dan. Çünkü aileler çocuklarımıza çok yatırım yapıyor ama yalnızca okuldaki başarı yeterli değil onları hayatın diğer alanlarında da hazırlamazsak onlar gelecekte yine yönetenler tarafında olmayacak. Lütfen çocuklarınızı sınırlandırmayın! Onlara destek olun. Onlar yalnızca  oturup ders çalışarak geleceğin dünyasındaki yerlerini alamazlar. Mutlaka sanatla, sporla, kültürle hatta en önemlisi siyasetle de ilgilenmeliler. Onlar bunu iyi kavrasınlar ki gelecekteki dünyada yönetenlerin oturduğu koltuklarda otursunlar. Ankara'daki yarışmaya geleceğiz ve orada çok başarılı olacağız. Bizim kentimizin çocuklarına böyle bir fırsat tanıdığı için öncelikle Doç. Dr. Selçuk Özdemir'e teşekkür ediyorum. Bu çalışma onun fikir ve projesiydi. Bilgi İşlem Müdürüme teşekkür ediyorum, hocamız Selçuk Özdemir'le sürekli temas halinde ve ısrarla bunu bir ilçede hayata geçirdiği için. Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Halk Eğitim Merkezi’ne teşekkür ediyorum destekleri için. Ve siz ailelere teşekkür ediyorum bütün bu ekibe güvenip çocuklarınızı teslim ettiğiniz için. Çocuklarımıza teşekkür etmiyorum, onlarla gurur duyuyorum! Hep birlikte çocuklarımızla gurur duyacağımız iyi günlere.” 
* Katılım belgeleri verildi
Konuşmaların ardından Bilişim Günleri Etkinliği’nde projenin ilk bölümünü tamamlayan öğrencilere Katılım Belgeleri’ni Belediye Başkanı Emin Halebak, Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Arslan, Doç. Dr. Selçuk Özdemir ve Başkan Yardımcıları Kevser Özkan ve Rasim Aslan verdi. Katılım Belgeleri verildikten sonra derslerin tanıtımı yapıldı. (Kadir Sinici)

Okunma : 406   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.