Güncelleme: TSİ     31 Mayıs 2020 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fergan Genç’te, Bakan ile birlikte Batı Trakya’ya giden heyet içindeydi

Müezinoğlu Batı Trakya’daydı


Güncelleme : 09:30:00 TSİ  22.07.2015
Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fergan Genç’te, Bakan ile birlikte Batı Trakya’ya giden heyet içindeydi
 * Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Batı Trakya Müslüman Türk Toplumu'nun mütevazi ve milli duygulara sahip dinamik bir toplum olduğunu belirterek, bölgeye her gelişinde hüzünle mutluluk arasında karmaşık duygular yaşadığını belirtti.
HABER MERKEZİ
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Batı Trakya Müslüman Türk Toplumu'nun mütevazi ve milli duygulara sahip dinamik bir toplum olduğunu belirterek, bölgeye her gelişinde hüzünle mutluluk arasında karmaşık duygular yaşadığını belirtti. Müezzinoğlu, Osmangazi Belediyesi tarafından Gümülcine'ye bağlı Kozlukebir Köyü’nde düzenlenen İftar Programı’na katılmak üzere Batı Trakya'ya gitti.  Batı Trakya kökenli bir aileye mensup olan Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fergan Genç’te, Bakan Müezzinoğlu ile birlikte aynı heyetteydi.
* Türk Azınlıkla bir araya geldi
Bölgedeki temaslarına Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nu ziyaret ederek başlayan Müezzinoğlu, burada Türk Azınlığın çeşitli kesimlerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Aslen Batı Trakyalı olan Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, ramazanda ve özellikle de Kadir Gecesi'nde Batı Trakyalı hemşehrileriyle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. 
* “Burada olmaktan mutluyum”
Batı Trakya'yı her ziyaretinde karmaşık duygular yaşadığını anlatan Müezzinoğlu; "Buraya her gelişimde hem burukluğu hem de mutluluğu birlikte yaşıyorum. Buraya geldiğimde, bazen hüngür-hüngür ağlasam mı, yoksa çiftetelli oynasam mı arasında kalan bir dünyam var. İkisinden de şikayetçi değilim. Her ikisinin de insanın yaşama alanında farklı yerleri var. Burukluk aşamasında, bizden sonraki insanlar burukluk yaşamasın diye bir katkı sağlayabiliyorsak, bu mutluluk kısmına katkı olur" dedi.
* “Zarar vermeyen faydalı insanlarız”
Müezinoğlu, Türk Azınlık Temsilcileriyle olan görüşmede azınlık insanının sorunlarını yerinde dinleme fırsatı bulduğunu ifade etti. Batı Trakya Müslüman Türk Toplumu'nun mütevazi ve milli duygulara sahip dinamik bir toplum olduğuna işaret eden Müezzinoğlu; “Bizler bulunduğumuz her yerde, zarar vermeyen ancak faydalı olan insanlarız. Umut ediyorum ki, komşumuz Yunanistan bu sıkıntıları sağduyu ve sabır ile aşılacaktır. İki ülkeyi birleştiren birçok potansiyel ve dinamik var. Bu dinamiği hayata geçirmek gerekir. Bu anlamda güçlü projelere üretebiliriz" diye konuştu.
Müezzinoğlu, daha sonra Gümülcine seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif'i makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. 
* “Birlik ve beraberliği güçlü tutalım”
GTGB'ye gelişinde kalabalık bir soydaş grubu tarafından karşılanan Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada Türk Azınlığa birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Türkiye'de şu anda 10 yıl öncesine göre farklı bir hükümet, farklı bir devlet bulunduğuna dikkati çeken Müezzinoğlu, gelecek yıllarda çok daha farklı ve güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti olacağını söyledi.
Bakan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:
“Yeter ki bizler burada milli ve manevi değerlere sahip çıkarak sağ ve sol ayağımızı birlikte yürütebilecek güçlü bir yürüyüşü birlik ve beraberlik içerisinde devam ettirebilelim. Ayrışırsak, çatışırsak birbirimizin ayağından çeken bir anlayışa girersek, o zaman Batı Trakya'ya bir başkasının yapacağı kötülükten çok daha büyüğünü biz kendi kendimize yapmış oluruz. Bu nedenle, bize, bizden başkasının yapacağı bütün yanlışlara karşı durabilecek en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdir.”
Müezzinoğlu'na Batı Trakya ziyaretinde, kendisi gibi aslen Batı Trakyalı olan eski Devlet Bakanı Nergis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Çağlar da eşlik etti.

Okunma : 472   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.