Güncelleme: TSİ     02 Haziran 2020 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Mutluluklarını sevenleriyle paylaştılar

Kırklareli’nin Babaeski İlçesi Tansa Düğün Salonu’nda düzenlenen nikah ve düğün töreni ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Çebi’nin oğlu Samet Çebi, yaşamını bir süredir birlikte olduğu Elmas Rakıcı ile birleştirdi.


Güncelleme : 09:27:00 TSİ  17.03.2015
Mutluluklarını sevenleriyle paylaştılar
 

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi Tansa Düğün Salonu’nda düzenlenen nikah ve düğün töreni ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Çebi’nin oğlu Samet Çebi, yaşamını bir süredir birlikte olduğu Elmas Rakıcı ile birleştirdi.
Törene; AK Parti Kırklareli Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal ve AK Parti Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Özlem Tosunlu’nun yanı sıra çok sayıda seçkin davetli topluluğu katıldı.  Düzenlenen törende, Samet Çebi ve Elmas Rakıcı çiftinin nikâhını Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı kıydı. 
Genç çiftin nikâh şahitliklerini ise AK Parti Kırklareli Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler ve AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal yaptı. 
Belediye Başkanı Hacı, nikâh töreninden sonra genç çifte şunları söyledi; “Bu akşam aramızda Kırklareli Milletvekilimiz Sayın Şenol Gürşan da bulunmaktadır. Kendisini milletvekilliğinden çok daha önce avukatken tanımaktayım. Benim iyi bir avukat arkadaşımdır. Kendisi hoş görülü, sempatik ve yardımcı tavırlarıyla bu görevi hak ediyor. Allah inşallah yeni dönemde de bölgesine hizmet etmeyi kendisine nasip etsin. Bu gece Elmas Rakıcı ile Samet Çebi’nin nikâh işlemlerini tamamlamak üzere toplandık. Evlenmede asıl olan aile birliğinin ömür boyu huzur ve mutluluk içinde korunmasıdır. Bizim Türk Medeni Kanunu’muzda yerini bulduğu gibi imzaları atıncaya kadar olan dönem nişanlılık dönemiydi. Birbirinizin eksik ve hatalı yönlerini gördünüz. Birbirinize katlanacağınıza karar verdiniz ki bu akşam imzaları attınız. İmzaları attıktan sonra asla birbirinizde eksik yön aramayın. Biz burada hukukçuluktan kalma bir sözü hatırlatıyoruz. Evlenmeden önce gözünü dört aç, evlendikten sonra tamamen kapat. Bu geceden itibaren gözlerinizi kapatıyor, hata aramıyorsunuz. Can Kıraç’ın çok güzel bir sözü var; “Evlilik bilinmeyen bir yöne yapılan yolculuk gibidir.” Bazen evin içinde durumlar çok güzeldir, ağız tadı çok güzeldir, cennet bahçesi gibi yollardan geçersiniz. Bazen de evin içinde kavgalar olur. Babaeski’nin çamurlu çukurlu yollarından geçer gibi olursunuz. Babaeski’nin yollarından geçerken birbirinizi düşürmeyin. Allah sizi mutlu etsin. Allah sizi iyi ve merhametli insanlarla karşılaştırsın.”
Genç çifte Uluslararası Aile Cüzdanını veren Milletvekili Gürşan da yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Hayırlı akşamlar diliyorum. Tabi Belediye Başkanı’mız çok ince ve zarif bir insan. Nikâh töreni öncesi söyledikleriyle bunu bir daha kanıtlamış oldu. Hakikaten siyaset ötesi meslektaşız, arkadaşız. Farklı partilerden olmamıza rağmen görüşüyor, zaman zaman birbirimize yardımcı oluyoruz. Nikâhı da kıydık. Evli çifte güzel sözler de söyledi. Bende her iki kardeşimize de iki cihanda saadet ve mutluluk diliyorum. Aile kurumu çok önemlidir. Çünkü devletin ve toplumun yapıtaşı, en küçük birimi ailedir. Sağlıklı nesiller yetiştirmek için ailelerimizi kuruyoruz. Bizim geçmişte olan büyük imparatorluk dönemindeki azamete kavuşmamız için, sağlıklı aileler oluşturmamız lazım. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti bu hedeflere doğru ilerliyor. Böyle genç kardeşlerimiz sağlıklı, güzel aileler kurduktan sonra nitelikli nesiller yetiştikçe, devletimizde güçlenecek. Önceden ailenin reisi erkekti, şimdi değişti. Dolayısıyla aile cüzdanını da hanımefendiye vereceğiz. Ama ben vermeden önce Cumhurbaşkanımızın sürekli söylediği gerçekten önemli bir laf var; “Türkiye nüfusuyla güçlü bir ülke olmak zorunda.” Kaç çocuk yapacaksınız sorusuna kısmet diyorsunuz ama önce bir hedef koymak lazım. Bakın biz 2023 diyoruz, hedefi koyduk. En az 3 çocuk. Nüfus cüzdanlarını veriyorum ve tekrar bir ömür boyu mutluluk diliyorum. Allah mesut etsin.”

Okunma : 406   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.