Güncelleme: TSİ     26 Mayıs 2020 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
AK Parti’de “TEK” kadın Aday Adayı Kadriye Tokat, Aday Adaylığı’nı açıkladı

“HİZMETE TALİBİM”


Güncelleme : 15:13:00 TSİ  20.02.2015
AK Parti’de “TEK” kadın Aday Adayı Kadriye Tokat, Aday Adaylığı’nı açıkladı
 
* Son olarak, Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü bünyesinde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan ve istifa eden Kadriye Tokat’ın Aday Adaylığı açıklamasına kadın partililer büyük ilgi gösterdiler.
Şenol Goncagül
Kadriye Tokat, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Aday Adaylığı resmi başvurusunu Kırklareli İl Başkanlığı binasında, İlçe Başkanları ve kalabalık bir partili kadın topluluğu huzurunda yaptı. 
* Resmen Aday Adayı oldu
İl Başkanı Alper Çiler’e Aday Adaylığı Dosyası’nı teslim eden Kadriye Tokat, resmen Aday Adayı oldu. Tokat; “Hizmete talibim” dedi.
Kadriye Tokat, Aday Adaylığı ile ilgili olarak yaptığı konuşmasında şunlara yer verdi:
* “Kırklareli için hayallerim var”
“Yeni Türkiye’nin şekilleneceği 07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Kırklareli Milletvekili Aday Adaylığı başvurumu sizlerle paylaşmak için huzurlarınızda bulunuyorum. 
1994 yılında Kırklarelili olan Beyim Bülent Tokat ile evlenerek başladı Kırklareli Sevdam. 1996 yılından beri eğitimci, idareci olarak görev yaptığım, 19 yıldır yaşadığım bu şehre gönül bağıyla bağlıyım. Nasıl ki kendimiz için, ailemiz için, sevdiklerimiz için hayallerimiz varsa, Serhad Şehri Kırklareli’miz için de hayallerim var. Yaşamım boyunca mücadeleci ruhu, içtenliği, dürüstlüğü, azim ve kararlılığı ilke edindim. Bugüne kadar iş yaşamımda, sosyal ve siyasi alanda bu doğrultuda hareket ettim. Biliyorsunuz, çok yakında Türkiye için hayati öneme sahip bir seçim daha var. Bu seçimde Türkiye’nin geleceği şekillenirken, Kırklareli’nin heyecanını, enerjisini meclise taşıyacak, halkımızın hislerine, beklentilerine tercüman olacak, tuttuğunu koparan güçlü bir temsile ihtiyacı var. Yalnız Kırklareli için değil, Ülkemiz ve halkımızın geleceği için, Milli iradenin tecelligahı, toplumsal sorunların çözümünün gerçek adresi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kırklareli’nin güçlü olması, sesinin gür çıkmasına ihtiyaç var. Diğer yandan, AK Parti’nin vizyonunu bilen ve sahiplenen, toplumun tüm kesimlerine hitap edebilecek, halkımızı anlayacak, halkımızın taleplerini, rızasını gözetecek, toplumun her kesimiyle yakın ve samimiyete dayalı bir diyaloğu gerçekleştirebilecek bir anlayışa sahip olan bir temsilciye ihtiyaç var.  Bu göreve talip olurken büyük bir sorumluluğa talip olduğumun farkındayım. AK Parti’nin Türkiye’nin kaderini değiştirdiği siyasi çizgi içerisinde 12 yılı aşkın süredir edinmiş olduğum, bilgi, görgü ve deneyimi, kadın duyarlılığı, titizliği ve hassasiyetiyle birleştirip, bir anne şefkati ve sıcaklığıyla, eğitimci  kimliğimin getirdiği dürüstlük  ve haktan ayrılmama idealiyle, Kırklareli için Kırklarelilerle birlikte Kırklareli’ne ve ülkeme hizmet etmek adına milletvekilliğine talip oluyorum. Hiç şüphe yok ki; Siyaset yapmak, aday olmak, elini taşın altına koymak, bir siyasi anlayışa gönül vermek kadar, aynı zamanda bir cesaret işidir.
* "Yeni Türkiye, Yeni Güç, Hedef 2023"
Ben de "Yeni Türkiye, Yeni Güç, Hedef 2023" sloganıyla, Kırklareli ve ülkem için çalışabilmek amacıyla Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, AK Parti’nin yürüttüğü hizmet kervanının içinde Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve yol arkadaşlarına katılmak istiyorum. Yüce Allah nasip ederse inandığım bu yolda birlikte yürüyeceğiz. Yürüdüğümüz bu yolda günden güne cesaretimizi güçlendiren, kararımızın netleşmesine yardımcı olan tüm parti büyüklerime, teşkilat mensuplarımıza, kıymetli Kırklareli’lilere ve değerli dostlarıma şükranlarımı sunarım. Kırklareli’yi ve Türkiye'yi 2023'e taşıyacak ekibe katılmak onurlu bir görevdir. Bu onura ulaşabilmek için AK Parti milletvekili aday adayı olarak yola çıkıyorum. Gerek önceki aday adaylık sürecimde gerek içinde bulunduğumuz süreçte daha önceden tanıyanlar kadar tanımayanların da şahsıma teveccüh ve desteğiyle karşılaştım. AK Partililer kadar, diğer partilerden insanların, her görüşten, her yaştan, kadınıyla, erkeğiyle halkımızın desteğini gördüm ve gördüğüm bu kabul beni ziyadesiyle memnun etti. Bana duyulan bu güvene layık olmak için elimden gelen çabayı göstereceğimin bilinmesini isterim. Türk Kadını’nın gücünü ve farkını çok iyi bilen, kadınlarımızın siyaset yapmasına tam destek veren AK Parti’den Aday Adayı olmanın gururunu yaşadığım bu süreçte Türk Kadını’nın gücünü ve farkını, Kırklarelili hemşehrilerimin tam desteği ile ülke siyasetine taşımak amacındayım yeter ki, birlik olalım Bir kadın ve bir anne olarak Kırklarelili kadınlarımızın desteğine de ayrıca büyük önem verdiğimi belirtmek isterim.  Kırklareli aşkıyla çıktığımız bu yolda bundan sonrasında da AK Parti teşkilatları ve 19 yıldır hizmet ettiğim Kırklareli halkının yanımda olacağına inanıyorum. Kırklareli’mizi daha ileriye taşımak için, Türkiye’mize hizmet için desteğinize, duanıza talibim.
21 yıldır Kırklareli’nin gelini olarak, Kırklareli halkının sağduyusuna inanıyor güveniyorum. Sizlerin desteği, Cenab-ı Allah’ın takdiriyle bu kez TAMAMDIR inşallah diyorum. Bu zorlu süreçte, bu kutlu yarışta, tüm Kırklarelili hemşehrilerimin ve sizlerin desteğinizi yanımda bilerek, Cenab-ı Allah’tan bizler için ve memleketimiz için bu sürecin hayırla neticelenmesini niyaz ediyor, sizleri en kalbi duygularımla sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.” 

Okunma : 638   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.