Güncelleme: TSİ     31 Mayıs 2020 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Önseçim Coşkusu CHP Babaeski İlçe Binası’na sığmadı


* CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayları Fikri Karaca, Vecdi Gündoğdu, Gülay Tülüş, Tayfun Erel, Özgür Kaya, Türabi Kayan, Tuna Soykan, Tansel Barış, İnci Tunç açıklamalarıyla partililerden destek istediler. Hakim huzurunda üye bazında yapılacak önseçim kararının ardından CHP Kırklareli’de Demokrasi Şöleni’ne hazırlanacak.


Güncelleme : 09:52:00 TSİ  21.02.2015
Önseçim Coşkusu CHP Babaeski İlçe Binası’na sığmadı
 

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Babaeski İlçe Örgütü, 19 Şubat Perşembe günü saat 12.30’da ilçe binasında olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya; CHP Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayları Fikri Karaca, Vecdi Gündoğdu, Gülay Tülüş, Tayfun Erel, Özgür Kaya, Türabi Kayan, Tuna Soykan, Tansel Barış, İnci Tunç, Babaeski Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türkay Topal ile partililer katıldı. 
Toplantıda açılış konuşmasını CHP Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren yaptı. Başkan Eren, açılış konuşmasında Özgecan’ın katledilmesini ve katillerini lanetledi. Başkan Eren, konuşmasında ayrıca Edirne’de Cumhurbaşkanı’na hakaretten tutuklanan Babaeski’nin Erikleryurdu Köyü’nden Kadir Yavaş’a geçmiş olsun dileyerek, hapisten çıkmasında emeği olan herkese teşekkür etti. Başkan Eren’in konuşmasının ardından CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, söz aldı. Başkan Zengin, toplantıda CHP Parti Meclisi’nin geçtiğimiz Pazar alınan kararla Kırklareli’de hâkim huzurunda ve üyelerle önseçim yapılacağını açıkladı. Önseçimin Kırklareli’de büyük bir demokrasi şenliği olacağını belirten Başkan Zengin, tüm aday adaylarına başarılar diledi. Başkan Zengin’in konuşmasının ardından toplantıya katılan aday adayları tek tek konuşma yaptılar.
* “Kazanmak için yarışacağız, dostluklar kazanacağız”
Toplantıda Aday Adaylarından ilk konuşmayı ev sahibi Aday Adayı Fikri Karaca yaptı. Aday Adayı Karaca, konuşmasında; “Sayın CHP’liler, Başkanımın dediği gibi çok güzel bir olay yaşanıyor. Bir demokrasi şöleni yaşanacak. Şu anda da 10-12 tane Aday Adaylığını açıklamış partililerimiz sizlerle görüşecekler. Bunların arasından da 3 kişi seçilecek ve inşallah meclise göndereceğiz. Ben bugünden bütün aday adaylığını açıklayan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Ben onlarla kendimi yarışta değil yan yana hissediyorum. Burada çok önemli bir olay oldu. Bundan sonra adayları dizayn edecekse halk dizayn edecek. Partimizin bu şekilde büyüyeceğine inanıyorum. Bu yarışta halka yakın olanlar kazanacak. Kazanmak için yarışacağız, dostluklar kazanacağız. Kazansak da kaybetsek de hepimiz kazanan adaylarla birlikte köylerde, ilçelerde birlikte gezeceğiz. Ama sadece gezmek yetmez, bütün üyelerimizle birlikte bir lider gibi halkımızın arasına karışarak CHP’yi iktidara getirmek için elimizden gelen çalışmayı göstereceğiz” dedi.
* “Hepimiz en iyi aday olacağız”
Fikri Karaca’nın konuşmasının ardından toplantıda Aday Adayı Vecdi Gündoğdu konuşma yaptı. Aday Adayı Gündoğru, konuşmasında; “Aramızda başka başvuru yapan var mı? Bilmiyorum ama dün ben Ankara’ya giderek milletvekilimizden sonra 2. başvuruyu yaptım. 3-0’a giden yolda hepimize hayırlı olsun diyorum. Diğer Aday Adayı arkadaşlarla gezdiğimiz yerlere baktığımızda öncelikli olarak köy ve beldelerde yaşayan vatandaşımızda çok büyük bir sıkıntı var, ekonomik bir sıkıntı var. Bu ekonomik sıkıntıdan dolayı insanların siyasetle uzaktan yakından bir alakası kalmamış. Şimdi bizim içimizde bir önseçim var. Öncelikle genel merkezin almış olduğu bu kararı kutluyorum. 1987’den sonra ilk kez üyelerle bir önseçim gerçekleşecek. Üyelerle yapacağımız bir önseçimde en doğru kararı da sizler vereceksiniz. Halktan aldığınız bilgilerle gelip oyunuzu kullanacaksınız ve güven rahatlığıyla da 3 tane adayınızı belirleyeceksiniz. 14 civarında adaya baktığımızda biz hepimiz en iyi aday olacağız. Ekonomik sıkıntıdan bahsetmiştim, kimisi kredi kartının borcunu düşünüyor, kimisi aldığı tüketici kredisini, kimisi borcunu. O yüzden el birliği ile hepimiz bu işe asılması lazım. Çünkü AKP gidici arkadaşlar. Önümüzdeki süreç CHP’nin ama koalisyonla ama tek başına iktidara gelme sürecidir. O yüzden tüm üyelerimizin bu çalışmalara katkı vermesini özellikle istiyorum. Eğer çalışırsak burada 3-0, genelde de iktidar kaçınılmaz olacaktır” dedi.
* “Çok yürek tek nefes olalım”
Aday Adayı Gündoğdu’nun konuşmasının ardından toplantıda Aday Adayı Gülay Tülüş söz aldı. Aday Adayı Tülüş, konuşmasında; “Ben dün Kırklareli’de bir basın açıklaması ile Aday Adaylığımı açıklamıştım. Daha sonra İl Başkanlığı’nda açıklamamı yaptım. Yarın da Ankara’ya giderek resmi açıklamamı sunacağım. Ben Gülay Tülüş. 2002 yılından bugüne Türkiye’yi çoğunluk hükümeti olarak yöneten AK Parti, ülkeyi başkanlık sistemi ve yeni Türkiye adı altında uçuruma sürüklemektedir. Anti demokratik duruş, ekonomik durgunluk, kutuplaşma, Avrupa Birliği yolunda atılması gereken adımlardaki durgunluk, bölgesel ve küresel zorluklar Türkiye’yi geri dönülmez bir yola sürüklemiştir. Bu kritik zamanlarda Haziran ayında gerçekleştireceğimiz genel seçimler, belki de ülkenin kaderini belirleyecek önemdedir. Haziran ayında bizler demokratik ve güçlü Türkiye’ye karşı diktatörlükle yönetilecek Türkiye arasında bir seçim yapacağız. Üzerimize tarihi bir görev yüklenmiştir. Üzerimize tarihi bir görev yüklenen bu seçimlerde CHP’yi iktidara taşıma asli görevimizdir. Bugün büyük sevdamız CHP’yi iktidar yapmak için sokağa çıkma günüdür. Bizler bu önemli görevin bilinciyle hep birlikte ayağa kalkmalı, karşımızdaki bu faşizan duruşu hep birlikte yıkmak için var gücümüzle birlikteliğimizi yürütmeliyiz. Haziran ayında gerçekleşecek seçimler, Haziran 2013’te filizlenen Gezi ruhunun yansıması olacaktır. Bu amaç ve gerçekler ışığında hayatımın tüm evrelerinde olduğu gibi siyasette de sözde değil özde temsiliyet noktasında mecliste yer almak, doğayı, tarihi, sanatı, sporu, emeği ve kadını merkeze alan politikaları desteklemek, ezilen ve haksızlığa uğrayanların sesi olmak, eşit temsil eşit katılım istikrarlı yönetim zihniyetiyle AK Parti’nin anti demokratik siyasi adımlarına karşı durmak, idealist ve ilkeli bir siyaset için adayım. Kırklareli’de bizim 3-0 yapıp 3 tane milletvekilimizi meclise sokacağımızdan eminim. Çok yürek tek nefes olalım. Teşekkür ederim” dedi.
* “Hedef 3-0’dır ve bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum”
Aday Adayı Tülüş’ün konuşmasının ardından toplantıda Aday Adayı Tayfun Erel söz aldı. Aday Adayı Erel, konuşmasında; “Sözlerime başlamadan önce geçtiğimiz günlerde hunharca katledilen Özgecan Aslan kardeşimizi rahmetle anıyorum, yapanları şiddetle ve nefretle kınıyorum, bir daha yaşanmamasını diliyorum. Hepimizin başı sağolsun. Geçtiğimiz Pazar günü Parti Meclisimizin Kırklareli için tarihi bir kararı oldu. 28 yıldan beri yapılamayan bu süreç inşallah hep birlikte yaşanacak. Bu süreçte emeği geçen kim varsa hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Bundan sonra birlik ve beraberlik zamanıdır. Hedef 3-0’dır ve bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum. Demokratik yarışta birlikte yarışacağım aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. İyi olan kazansın diyorum ama iyi olan ben olmak istiyorum. Teşekkür ederim, saygılar sunuyorum.”
* “120 bin oyun üzerine kim 1 oy daha fazla koyarsa Allah ondan razı olsun”
Aday Adayı Erel’in konuşmasının ardından Aday Adayı Özgür Kaya söz aldı. Aday Adayı Kaya, konuşmasında; “Burada geçen hafta aday adaylığımızı açıkladığımızda işçiden, köylüden, emekliden bahsettin ama kendinden bahsetmedin demişler. Genç kızların minibüslerde tecavüze uğradığı bir ülkede, kartopu oynarken insanların öldürüldüğü bir ülkede TBMM’de milletvekillerinin yaralandığı bir ülkede, bütün bunlar yapılırken de baştakilerin ülkeyi soyduğu bir ülkede benden bahsetsem ne olur bahsetmesem ne olur? Ben milletvekili olsam ne olur, olmasam ne olur? Önemli olan AKP iktidarından ve bu zihniyetten kurtulmaktır. Onun için kendimizden bahsetmemiştik ama arkadaşlar merak ettiği için birkaç şeyi de söylememiz lazım. Ben 1975 yılında Hekimhan’da doğmuşum. Babam o zamanlar çiftçilik yapıyormuş. O da o zamanlar tarlasında geçinememiş ve belediyede çalışmaya başlamış. Bir zabıta memurunun çocuğuyum. Çengelköy’de büyüdüm, Çengelköy’ün arka tarafı gecekondu mahallesidir. Biz gecekondu mahallesinde büyüdük. Daha sonra ortaokulu ve liseyi Üsküdar’da ve Kadıköy’de bitirdim. Babam o sırada sendikal faaliyetten sürüldüğü için biz de onun peşinden gidiyorduk. Sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni kazandım. O dönemde de AB’ye girilecek diye hem iktisat hem siyaset bilen adamlar yetiştirilirdi. Biz de 2 üniversiteyi birden verdiler o yüzden de 4 yılda bitiren çıkmadı. Ben de üniversiteyi 5 yılda bitirebildim. Ondan sonra Sony firmasında ithalat ihracat yapmaya başladım. Allah rahmet eylesin Atatürk’ün milletvekili olan Lütfü Akın’ın çocuğu Ahmet Akın ile ihracat yapmaya başladık. O sırada yurtdışında Fransa’da, Almanya’da, Rusya’da ve en son da Çin’de ofisler kurduk, oralarda ticaretimizi yaptık. 2011 yılında da Lüleburgaz’a döndüm. Lüleburgaz’da da CHP’de siyasi faaliyete başladık. O zaman da bahsettim; tabana ne kadar inebilirsek, halkın ne kadar sözcüsü olabilirsek o zaman siyaset yapıyoruz demektir. Yoksa oturup 3-5 kişiyle konuşarak bu işleri çözemeyiz dedik. Siyaset yapmaya en alttan başladık. En son geldiğimiz noktada da mahallelerdeki çalışmalarımızda dediler ki “Biz artık bir vekil adayı çıkaracağız ve bu aday da sen olacaksın.” Biz de bu görevi kabul ettik ve ondan sonra geçen hafta burada aday adaylığımızı açıkladık. Önemli olan CHP’ye bir oy fazla kazandırabilmektir. 120 bin oyumuz var ve 120 bin oyun üzerine kim 1 oy daha fazla koyarsa Allah ondan razı olsun. Çünkü o oy, Kurtuluş Savaşı’nda düşmana atılan mermi kadar kutsal bir oydur. AKP’ye karşı duracak kim varsa yanındayız. Bunun için de elimizden geleni yaparak 3-0’ı alacağız. Teşekkür ederim” dedi.
* “Sıfır sorun derken sırf sorun haline getirmiş bir hükümetle karşı karşıyayız”
Aday Adayı Kaya’nın konuşmasının ardından Aday Adayı Türabi Kayan söz aldı. Aday Adayı Kayan, konuşmasında; “Bugün hepiniz biliyorsunuz ki Türkiye’nin sınırları kevgire dönmüş vaziyettedir. Türkiye’nin bir tane dost komşusu kalmamıştır. Sıfır sorun derken sırf sorun haline getirmiş bir hükümetle karşı karşıyayız. Bu hükümet bütün Türkiye’yi egemenliği altına almaya çalışıyor. Kamuya tamamen hakim olmuş durumdadır. Kamu gücünü hükümetler kullanamaz. Hükümet sadece kamu düzenini dizayn eder, orada yapılacak işleri yürütür. Bugün tüm sıkışan hükümetler gibi bu hükümette kamunun zırhına bürünmüştür. Bugün Polis Teşkilatı tamamen emrindedir. Orduyu kendi emir kulu haline getirmiştir. Bunlar tarih boyunca bir topluma bir iktidara bir şey kazandırmamıştır, bu iktidara da kazandırmayacaktır. Bizler bu durumu toplumun gözü önünde bir şekilde anlatmak için ve bunlara çare arayıp bulmak için aday oluyoruz. Ankara’da ses getirmek lazım. Trakya insanının sıkıntısını Ankara bilmiyor, Türkiye bilmiyor, öğretmemiz gerekiyor. Ben bunun için adayım ve hepinizden destek istiyorum. Sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi. 
* “İnanmışlığa, sapmaz bir iradeye oy verin”
Aday Adayı Kayan’ın konuşmasının ardından Aday Adayı Tuna Soykan söz aldı. Aday Adayı Soykan, konuşmasında; “1-2 noktaya işaret etmek istiyorum çünkü bu iktidarın beni çok rahatsız eden bir söylemi var. Abisi ve kendisi diyor ki “Bonzai Kemal”, “Molotof Bahçeli”. 5-6 hafta önce belki size de söylemiştim bizim genel başkanımıza “Bonzai Kemal” diyor. Hâlbuki Kırklareli’de bunu Kırklareli Belediye Meclisi’ndeki AKP’li bir üyenin bonzai satıcılığından tutuklanıp hapse atıldığını duyduk ve bunu çevremize yüksek sesle söylemeliyiz. Hatırlatmak için tekrar söylemeyi uygun gördüm. Ülke neredeyse cinnet geçiriyor. Adamın camına kartopu attı diye cinayet işlendi. Minibüste Özgecan’a tecavüz edildi ve babasıyla beraber yakılıyor. Ülke her taraftan çatırdıyor. İktidar ne yapıyor? Bunların oradan kovalamak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Bazen de bunlar suratlarına çok güzel tokat yiyorlar. Şubat ayının 13’ünde zorunlu din derslerine karşı çok güzel bir eylem oldu. CHP de o eyleme destek verdi. Birkaç gün önce Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuran Alevi Dernekleri bu konuda başvuru doğrudur ve zorunlu din dersleri kaldırılmalıdır cevabını aldıklarında AKP iktidarı buna itiraz ettiler. Temyiz ettiler kararı ve AİHM bunlara “hadi oradan” dedi ve onları reddetti. Değerli Arkadaşlar, artık hepimiz adaylığımız konusunda size müracaat ediyoruz. Zaten bunu da istemiştik. Bu isteğimiz gerçekleşti ve şimdi sıra onun icraatındadır. Bende arkadaşlarım gibi pek çok kademede görev aldım. Onların en şereflisi ise CHP’yi Kırklareli’de yeniden kurma yetkisidir. Tuna Soykan’a oy verirseniz bir inanmışlığa, sapmaz bir iradeye, 40 yılını bu partiye harcayan bir arkadaşınıza oy vermiş olacaksınız. Birikmiş gücümü Ankara’da sizler için kullanmak istiyorum. Teşekkür ediyorum” dedi.
* “Bu iktidardan kurtulmak zorundayız”
Aday Adayı Soykan’ın konuşmasının ardından Aday Adayı Tansel Barış söz aldı. Aday Adayı Barış, konuşmasında; “Geçen dönem Kırklareli Milletvekilliği yaptım. Halen hekimlik görevime devam ediyorum. Yine aday adayı olarak bu kez daha güçlü, daha bilgili, daha birikimli bir Tansel Barış olarak karşınızdayım. Eğer bu sefer tekrar Ankara’ya gönderirseniz bilin ki sesiniz daha gür çıkacaktır. Çünkü Tansel Barış kendisine güveniyor, inanıyor ve Kırklareli’yi çok daha güzel yerlere taşımak için aday adayı oluyor. 7 Haziran önemli bir seçimdir. Bu seçime girerken de adalet, hukuk ayaklar altındadır. Görüşülmekte olan bir iç güvenlik yasa tasarısı var. Orada faşizmin ayak sesleri geliyor. Bir polis devleti geliyor. Bir kişi tutuklanıyor, gözaltına alınıyor ve 48 saat avukat yok, hakim yok, adalet ve hukuk yok. 48 saat o kişi artık polisin insafı altındadır. Bu nedenle şu anda Ankara’da arkadaşlarımız bu yasa tasarısının görüşülmesini engellemeye çalışıyor. Ama kaç tane arkadaşımız yaralanıyor? Parlamento böyleyse iktidar nasıl olur? Biz bu iktidardan kurtulmak zorundayız. Aksi takdirde bu ülkenin geleceği karanlıktır. İşte biz bunun için aday adayı oluyoruz. Tansel Barış orada Cumhuriyeti ve Mustafa Kemal devrimlerini savunmak için aday adayı oluyor” dedi.
* İnci Tunç, Aday Adaylığını açıkladı
Toplantıda son olarak Kavaklı Belediyesi Eski Başkanı İnci Tunç Aday Adaylığını açıkladı. Aday Adayı Tunç, açıklamasında; “Ülkemizin içinde bulunduğu bu olağanüstü dönemde geleceğimizin belirlenmesinde büyük önem taşıyan 2015 genel seçimlerine doğru hızla yol alıyoruz. Ülkemizin iç ve dış politikaları tamamen çökmüş, AKP iktidarı tarafından karanlığa sürüklenmektedir. Bu nedenle yaklaşan genel seçimler halkımız için çok büyük önem taşımaktadır. Ülkemiz bu olağanüstü dönemde AKP’nin anayasayı değiştirecek çoğunluğa ulaşması halinde şu anda fiilen uygulanan tek adamlığın yasalaşması, Cumhuriyet ile hesaplaşmanın başlaması ve iç ve dış tehditlerin hemen harekete geçmesi anlamına geliyor. Planladıkları tek adamlıktan diktatörlüğe yol alan 12 yıllık AKP iktidarında neler gördük? Yeni Türkiye söylemiyle ülkemizin nasıl bir uçuruma sürüklendiğini, ileri demokrasi söylemiyle nasıl tek adamlığa adım atıldığını ve bu amaç doğrultusunda yandaş olmayan, biat etmeyen vatanseverlerin Ergenekon ve Balyoz gibi davalarla parmaklıklar ardında atılarak nasıl sindirilmeye çalışıldığını gördük. Ağaçların ve yeşilin nasıl katledildiğini, yerine betonların dikildiğini ve sadece ifade özgürlüklülerini kullandıklarını, doğaya sahip çıktıkları için, özgürlük ve demokrasi için mücadele ettikleri için gencecik fidanlarımızın sokaklarda kurşun sıkılarak katledildiğini gördük. Çocuklarımızın eşit, laik ve bilimsel eğitimden nasıl uzaklaştırıldığını gördük. Tek tip ve baskıcı bir eğitim sistemi ile eğitim sisteminin nasıl çöktüğünü gördük. Şimdi de iç güvenlik yasası adı altında güvenlik ve özgürlüğümüzün nasıl yok edilmeye çalışıldığını, bu yasa ile nasıl bir rejim değişikliğine gidildiğini görüyoruz. Değerli dostlarım, işte şimdi yaşadığımız ve ülkemizi karanlığa götüren AKP faşizmine karşı 92 yıllık ulu çınarın şemsiyesi altında el ele ve omuz omuza mücadele etmek ve umudumuz olan CHP’yi iktidara taşıma vaktidir.” dedi. Toplantıda konuşmaların ardından Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, aday adaylarının milletvekili olması halinde Belediye Başkanlığı seçimlerinde önseçimi desteklemeleri sözü vermelerini istedi. Toplantı verilen söz ile sona erdi. (ö.b.)

Okunma : 533   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.