Güncelleme: TSİ     02 Haziran 2020 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kameralı Dönem başladı

Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde şehir içi yolcu minibüslerine takılan Araç Takip ve Kamera Sistemi yapılan törenle hizmete girdi.


Güncelleme : 09:29:00 TSİ  17.03.2015
Kameralı Dönem başladı
 HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde şehir içi yolcu minibüslerine takılan Araç Takip ve Kamera Sistemi yapılan törenle hizmete girdi. Yapılan törende ilk olarak konuşan S.S. 105 No.lu Lüleburgaz Kent İçi Yolcu Erişimi Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akkoç şunları kaydetti;
“Şehir İçi Yolcu taşımacılığı gibi önemli bir kamu hizmetini yerine getirirken artık 30 veya 40 yıl öncesinin zihniyeti ile Şehir İçi yolcu taşımacılığının yapılmaması gerektiği düşüncesindeyiz. Bizim yönetim olarak ön planda tuttuğumuz hedefimiz araçlarımıza araç takip ve kamera sistemini takarak başta yolcularımız olmak üzere sürücülerimizin de daha güvenli ve daha huzurlu bir ortamda ulaşım hizmetinin yapılmasını sağlamak. En yakın zamanda da sürücülerimizin yolcularımıza nasıl davranması gerektiği hususunda bilgilendirme amacı ile insan davranış bilimi uzmanlarından yardım alarak seminerler düzenleyeceğiz. Bunu takiben de kılık kıyafetimizi de düzelterek halkımız ile bir aile ortamında taşımacılık hizmetini sunarak kooperatifimizin ismini şehir içi yolcu taşımacılığında en güvenilir ve en kaliteli hizmeti vererek adımızı ülkemize duyuracağız.”
*Halebak; “Güvenli bir kentiz “
Kapalı Pazaryeri ve Semt Merkezi’nde gerçekleştirilen törene katılan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, tanıtım töreni için yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:
“Bir kentte yaşamanın en önemli kriterlerinden biri o kentin güvenli bir kent olmasıdır. Lüleburgaz bu açıdan bakıldığında şüphesiz Türkiye’nin en güvenli kentlerinden bir tanesi. Emniyet Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalarla birlikte bu kent her zaman güvenli ve huzurlu bir kent... Bu noktada Lüleburgaz’da güvenli yaşamamızı sağlayan Emniyet Teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Toplu taşıma araçlarımızın olduğu yerlerde eşlerimizin, çocuklarımızın, yaşlılarımızın ve kendimizin güven içinde yolculuk etmeleri çok önemli... Şehiriçi Yolcu Erişimi Motorlu Taşıtlar Kooperatifi, kamera kayıt ve güvenlik sistemini kuracaklarını söylediklerinde seve seve destek olacağımızı belirttik. Ayrıca atılan bu adımla birlikte elde edilen verilerin depolanmasını sağlayacak, Emniyet Teşkilatı ve kent halkı için kayıtların yapıldığı bir ortam oluştu. Tabiki bunlar yetmez. Engellilerimizin rahat seyahat edecekleri, daha konforlu, yazın sıcağında rahat yolculuk edilmesini sağlayacak klima olanakları olan araçlarımızın da olması lazım. Biz tüm bu detayları Kooperatif ile birlikte görüşüp Lüleburgaz için iyi olacak şeyleri yapmaya devam ediyoruz.”
* 105 araca takıldı 
Projeyle ilgili bilgi veren Kentkart A.Ş. yurt içi Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Burak Peksoy açılışta yaptığı konuşmada şunları kaydetti;
“Bugün açılışını yaptığımız Lüleburgaz için de 105 araçta kamera ve araç takip sistemini devreye aldık. Araç içi kamera sistemler toplu taşıma işletmelerinin güvenliğini ve hizmet kalitesini arttırmayı hedefleyen bir sistemdir. Kentkart dünyada ilk kez, yolcuların kullandığı kart tipi, ödedikleri ücret ve kalan bakiyeleri ile entegre çalışabilen bir “araç içi kamera yazılımı” geliştirmiştir. Herhangi bir kaza durumunda Araç İçi Kamera Sistemi ile kayda alınan kaza anı, yapılan hataların ileride tekrarlanmaması için eğitim amacıyla kullanılabilir. Bu sistemi Lüleburgaz içinde kurmuş olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi. (Kadir Sinici)

Okunma : 409   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.