Güncelleme: TSİ     26 Mayıs 2020 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“YOLSUZLUĞA VE YOKSULLUĞA SON


”MHP Lideri Devlet Bahçeli, Lüleburgaz mitinginde hükümete yüklendi;


Güncelleme : 09:54:00 TSİ  02.06.2015
“YOLSUZLUĞA VE YOKSULLUĞA SON
 

* Konuşmasının ilk bölümünü Kırklareli iline ayıran MHP Lideri Devlet Bahçeli; Kırklareli’nin hükümetten gereken ilgi ve yatırımları alamadığını söyledi.
* MHP’nin seçim vaadlerini de dile getiren Bahçeli, Yolsuzluk ve yoksulluğa son vereceklerini söyledi.
Gülcan Kutlu
Özel Haber
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından, MHP Lideri Devlet Bahçeli de, Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda konuştu. Meydanı dolduran kalabalık halk kitlesine konuşan MHP Lideri Bahçeli, konuşmasını iki bölüme ayırdı. İlk bölümünü Kırklareli iline ayıran Bahçeli, konuşmasının diğer bölümünde ise genel siyaset ve MHP’nin seçim vaadleri üzerinde durdu. İşte o konuşmadan bazı bölümler;
* Kırklareli hak ettiğini alamıyor
Kırklareli Türkiye’ye daima fedakarlıkla bulunmuş, emek ve katkı vermiştir. Ancak AKP hükümeti bu ilimizi sürekli ihmal etmiştir. Ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılık ile geçinen Kırklareli, AKP’nin yanlış ve yandaşlarını kayıran politikalarıyla kayıp yaşamış, mağdur edilmiştir. Tarım ve hayvancılık politikaları, hatalı teşvik uygulamaları ihtiyaçlara cevap verememiştir. Köylümüze ait verimli topraklar yandaşlara, büyük tarım işletmelerine ulufe gibi dağıtılmış ve maalesef yöre insanımız kiracı durumuna düşürülmüştür. Nitekim Kavaklı ve İnece beldelerimizde yaşananlar ortadadır. Ergene Havzası’nda var olan kirlilik ve Çerkezköy Lüleburgaz hattında kurulan ve teşvik edilen fabrikaların neden oldukları kimyasal atıklar zehir saçmaktadır. AKP, Kırklareli’de yeni iş sahaları kurmaktan ve yatırım yapmaktan acizdir. Bu şehrimiz adeta üvey evlat muamelesi görmektedir. Alpullu’da şeker fabrikası çalışmamakta, açık olan fabrikaya hammadde olan pancar, kota ve sınırlandırmalar nedeniyle yeteri kadar ekilememektedir. Buğday ve diğer tarım ürünleri de karın doyurmamaktadır. Çiftçilerimizin geçim sıkıntısı had safhadadır. Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli’nin meselelerini iyi bilmektedir. Biz her zaman yanınızdayız. Her daim Kırklareli’nin arkasındayız. Sorunlarınızı çözmek için yürüyoruz. Roman kardeşlerimizin elinden tutmak, istismar edilmelerinin önüne geçmek için yürüyoruz. Kimseyi ayırmadan, hiç kimseyi yabancı ve hakir görmeden kardeşlik hukukumuzla Türkiye’ye sahip çıkmak için yürüyoruz. Biz bu kardeşlerimizin şikayet ve sorunlarına duyarsız kalamayız. Muzdarip oldukları ağır işsizlik bunalımlarına  sessiz duramayız. Milliyetçi Hareket Partisi herkesi kucaklayacaktır.
* “Yolsuzluk ve yoksulla mücadele edeceğiz”
MHP iktidarında; yoksullukla savaşacağız, yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceğiz. Devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceğiz. Ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceğiz. Üreten Ekonomi Programımızla sanayinin, işadamlarımızın, aç ve açıkta kalan milyonlarca masum vatandaşımızın sorunlarını gidereceğiz. Ekonomi büyüyecek, insanımız refah ve zenginliğe ulaşacaktır. Türkiye, MHP İktidarıyla, milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak bugün içinde bulunduğu ataletten kurtulacaktır. Emeklilerimize; Mart ayında 1400 ve Eylül ayında 1400 lira olmak üzere yılda toplam 2800 lira Emekli Destek Ödeneği vereceğiz. Asgari ücretlilere, büyük şehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım imkânı sunacağız. Kamu çalışanlarımızın çeşitli isimler altında ödenen tüm ek ödenekleri emekli aylıklarına yansıtacağız.Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini çözeceğiz.Mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV’yi tamamen kaldıracağız.Çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz.Canlı hayvan kaçakçılığını önlemek, et ve sütte garanti fiyat uygulamak için tedbir alacağız.Asgari ücreti net 1400 Lira’ya çıkaracağız. Hayırlı olsun.İmamsız ve müezzinsiz cami bırakmayacağız.Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız.Köy ve mahalle muhtar maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesi, yani en az 1400 lira olması için gereğini yapacağız.Esnaf ve sanatkârlarımız yeni işyeri açtılarsa, onları beş yıl süreyle gelir vergisinden muaf tutacağız.İlave olarak, kendi nam ve hesaplarına ödedikleri sigorta primlerinin yarısı beş yıl süreyle devlet tarafından karşılanacaktır.Şoför esnafımızın aldığı yeni ticari araçtan 10 yıl kullanmak kaydıyla KDV ve ÖTV almayacağız. Kutlu olsun. Esnaf, Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarını iyileştireceğiz. Gerçek manada intibak düzenlemesi yapacağız. İşsiz kardeşlerim üzülmeyin, Üreten Ekonomi Programımızla her yıl 700 bin insanımıza iş sağlayacağız, sorunlarınızı bitireceğiz. Bugüne kadar kim, hangi ad altında, hangi tutar ve miktarda yardım alırsa alsın, anasının ak sütü gibi helali olan sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacaktır.Ve de bu yardımları refah artışı kapsamında yükseltip yüzleri güldüreceğiz.Aylık 200 kilowatsaatin altında elektrik tüketen ve ödeme gücü olmayan vatandaşlarımıza yüzde 75 indirim yapacağız. Hayırlı olmasını diliyorum.18 yaşını doldurmuş ve başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyen engellilerimizin aylıklarını 600 liraya, 18 yaş altı engelli aylığını ise 400 liraya çıkaracağız. Muhtaç durumda olan ailelerimizin en az bir ferdine iş vereceğiz. İş sağlanana kadar, asgari ücretin yarısı kadar, yani 700 lira “Aile Desteği” adı altında ödeme yapacağız. Şehit yetimlerimizin tamamına iş sağlayacağız. Gazilerimiz ve çocuklarının işe yerleştirilmelerine öncelik tanıyacağız.
Kamuya ait atıl arazileri yoksullarımıza tahsis etmekle kalmayacak, istihdam oluşturmak amacıyla, büyük ya da küçükbaş hayvanları bedelsiz dağıtacağız Evi olmayan muhtaç ailelerimize sosyal konut sağlayacağız. Veya 250 lira kira yardımı yapacağız. Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Hilalkart uygulamasına geçeceğiz. Güle güle harcayınız. Öğretmenlerimizin 3600 ek göstergeden yararlanmalarının önünü açacağız. Atanamayan öğretmen çilesine son vereceğiz. Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarında, iki yıl vadeli, faizsiz kredi imkânı sağlayacağız. Devletin asli ve sürekli hizmetlerinde çalıştırılan taşeron işçilere kadro vereceğiz. Kamuda sözleşmeli, geçici, 4/B’li, 4/C’li, vekil ve benzeri şekilde istihdam edilenlerin alayını kadrolu yapacağız.Ve şüphesiz bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacağız.


Okunma : 350   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.