Güncelleme: TSİ     25 Mayıs 2020 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
İkican’dan “Hayırlı olsun” ziyareti

Avrasya Şairleri Tarih Yazdı


Güncelleme : 09:25:00 TSİ  16.03.2015
İkican’dan “Hayırlı olsun” ziyareti
 
18 Ülke’den 584 Şair’in bir araya getirildiği “AVRASYA ŞAİRLER ANTOLOJİSİ” Kitabı’nda, Gazeteci Şenol Goncagül ile birlikte yer alarak, önemli bir başarıya imza atan Kırklareli İl Mahalli İdareler Müdürü Alaattin İkican, Yeşilyurt Gazetesi’ndeydi.
Kadir Sinici
Kırklareli İl Mahalli İdareler Müdürü Alaettin İkican, Yeşilyurt Gazetesi’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  Zortul Medya Grup A.Ş. Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül tarafından misafir edilen İkican, Yeşilyurt Gazetesi’nin yaptığı haberlerle tarafsız bir gazete ve büyük bir okuyucu kitlesine sahip olduğunu ifade etti. 
* “Antolojilerin dağıtım galasına katıldık.” 
Yazdığı şiirlerle birçok kitabı bulanan Alaettin İkican, ziyaret sırasında geçtiğimiz günlerde 18 Ülke’den 514 Sanatçı ve Şair’in katıldığı Antolojilerin dağıtım galası hakkında bir açıklama yaptı. İkican yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Avrasya Şairler Antolojisi olarak, ASKED dediğimiz Avrasya Sanat Kültür Edebiyatçılar Derneği tarafından yayınlanan 18 Ülke’den 514 Sanatçı ve Şair’in katıldığı Antolojilerin Dağıtım Galası’na Kırklareli Şairleri’nden ben ve Fuat Ertuğral katıldı.  İlimizden bu antolojide, Şenol Goncagül, Erman Ulusoy, Firdevs Büyükateş, Esmeray Avcı yer alıyor. Galaya Birçok Ülke’den, Şair ve Sanatçı’nın katıldığı Müzik saz ve söz eşliğinde iyi bir şiir dinletisi gerçekleştirildi. Kitabı Bulunan birçok eseri bulunan şairler etkinlik boyunca açılan sergilerde eserlerini imzalayarak hediye ettiler. Benimde son eserim olan “Gönül evinde İkican” adlı kitabi şairler arasında imzalayarak hediyeleştik.  Bu Etkinlikte benim “B” Harfi ile başlayan ve B Harfi ile devam eden eserimi seslendirdim. Şairler arasında büyük beğeni topladı.  Fuat Ertuğral Arkadaşımda, “ Nerden Bilebilirsin ki” adlı eserini seslendirdi. Oradaki şairler arası iletişim aile bireyleri arasındaki iletişim gibiydi. Sanki Avrasya ailesi gibiydi. Başka başka ülkelerden başka dilleri konuşan o kadar insan ama sanki aynı dili konuşuyormuş gibi bir ortam oluştu.  Bu programın devamı Azerbeycan’da, Kıbrıs ta, Eskişehir, Yalova, İstanbul, bursa gibi illerde devam edecek. Ümit ediyorum ki Kültürümüze çok fayda sağlayacak.
* “Tarihi bir önemi ve değeri oldu”
Aynı antolojide yer alan Zortul Medya Grup A. Ş. Genel Yayın yönetmeni Şenol Goncagül de, yayınlanan Antoloji’nin tarihi bir öneme ve değere sahip olduğunu vurguladı. Goncagül; “Antalya’ya gidemedim. Malum, gazeteler satın aldık ve almaya da devam edeceğiz. Yoğun bir dönemdeyiz. Sonraki toplantılara katılmak umudundayım. Şiir kitabım vardı ama, bu kadar önemli, bu kadar değerli ve bir çok ülkeden yer alan şairlerle aynı çatı altında olabilmek çok farklı bir duygu oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz, kocaman bir aileyiz” dedi.

Okunma : 432   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.