Güncelleme: TSİ     25 Mayıs 2020 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kılıçdaroğlu bugün Kırklareli’de

* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztırak Kırklareli’ye gelerek bugünkü Lüleburgaz Mitingi ve CHP seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Güncelleme : 09:43:00 TSİ  27.05.2015
Kılıçdaroğlu bugün Kırklareli’de
 


HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztırak Kırklareli’ye gelerek Trakya’da CHP ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı Trakya’daki son mitingleri hakkında bilgi ve seçim çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. 
Faik Öztırak CHP Seçim İrtibat Bürosu’nda 26 Mayıs 2015 Salı günü saat 13.30 da yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Pensilvanya, PKK, paralel, DHKP-C ve Kandile bu çeteleri de ekleyip bu çetelerle iş birliği halinde muhalefet diyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim hiçbir çeteyle ilişkimiz olamaz. Ama Başbakan da böyle ileri geri konuşamaz. Ben bunu buradan sorarım: 'sen değil misin Stokholm’de PKK'yla görüşen, İmralı’yla Kandil arasında posta hattı kurye hattı döşeyen sen değil misin? DHKP-C ile ilgili elinde bir şey varsa sorarsın Milli İstihbarat Teşkilatına bakalım Cumhuriyet Halk Partisi'nin DHKP-C ile ilgili herhangi bir ilgisi varmıymış. ' Bizim bir çeteyle ilişkimiz olmadığı açık. O çetelerle kimin ilişkisi olduğu açık. Adana'da yakalanan silah götüren tırlar nereye silah götürüyordu. Seninle ilgili ben değil dünyanın bir iddiası var. 'Daha yeni 400 kişiyi öldüren IŞID'çilerle senin bir ilişkin var' diyorlar. Bunlara destek verdiğin söyleniyor. Sen önce bunları temizle. Bizim çeteyle bir ilişkimiz olmaz ama öyle görünüyor ki senin çetelerle ilişkin var. Böyle on parmağında on kara sağa sola bulaştıracak. Biz bir proje yaptı. Bu proje Türkiye'yi dünya ile bütünleştirecek olan Türk mallarının dünya üretim ve tedarik zincirleri üzerinde büyük gelir sağlayacak şekilde yer almasını sağlayan, Türkiye'yi dünyaya açacak olan önemli bir proje, Merkez Türkiye projesi. Başbakan çıktı dedi ki 'bu projeyi benden çalmışlar, benim stratejik derinlik kitabımda var.' Stratejik derinlik kitabını baştan okumamıştım. Kitabı tarattırdım 563 sayfada bir tane merkez Türkiye projesi adı geçmiyor. Sen yolsuzluğun merkezi yaptın bu ülkeyi. Sen usulsüzlüklerin, hukuksuzluğun merkezi yaptın bu ülkeyi doğru. Ama bizim projemizin bununla ilgisi yok. Bizim ki çağdaş, Türkiye'yi dünyaya açan, hesabı kitabı belli bir proje. Bugün Türkiye'yi merkez ülke yaptık diyenler artık şuanda Türkiye'nin yalnızlığından bahsediyorlar. Hangi merkez ülke her yerden soyutlandık. Türkiye'de bu hükümet anayasayı çiğneyen tavırlarıyla Cumhurbaşkanı ciddi bir istikrarsızlık kaynağı olmuştur. Döviz bir çıkıyor bir iniyor. Türkiye'de döviz tutamıyorlar. Türk lirası dolar karşısında dünyada en hızlı değer kaybeden para. Sosyal istikrarsızlık giderek artıyor Türkiye kutuplaşıyor. Siz diyorsunuz ki biz istikrarın kaynağıyız.”
Öztırak konuşmasının devamında CHP’nin 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde iktidara geldikleri taktirde yapacakları projeler hakkında bilgiler verdi.
* Kılıçdaroğlu yarın Lüleburgaz’da
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kırıçdaroğlu bugün büyük Trakya Mitingi’ni Lüleburgaz’da yapacak. Dün Kırklareli’ye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztırak Kemal Kılışdaroğlu’nun bugün Lüleburgaz’da bir miting yapacağını söyledi. Lüleburgaz Kongre Meydanında saat 14.00 de partililerle buluşacağını söyleyen Öztırak başta Kırklareli halkı olmak üzere tüm Trakyalıları CHP’nin büyük Trakya Mitingine davet etti. (Gülcan Kutlu)Okunma : 449   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.