Güncelleme: TSİ     31 Mayıs 2020 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kesimoğlu; “Verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz”

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, mahalle mahalle dolaşıp halkın şikayetlerini dinliyor.


Güncelleme : 09:45:00 TSİ  26.12.2014
Kesimoğlu; “Verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz”
 

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, mahalle mahalle dolaşıp halkın şikayetlerini dinliyor.
24 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 20.00’da Yayla Mahallesi Koşu Yolu Caddesi’nde bulunan Kardeşler Kıraathanesi’nde vatandaşlar ile buluşan Kesimoğlu, bu güne kadar yapılan ve bundan sonra yapacakları çalışmaları vatandaşlarla paylaştı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı buluşmada, Kesimoğlu vatandaşlardan gelen soruları da cevapladı.
Kesimoğlu, göreve geldiklerinden bu yana ve önümüzdeki 5 yıl süreç içerisinde yapacakları çalışmaları vatandaşlara anlattı. Sözlerine halkı selamlayarak başlayan Kesimoğlu; “Yayla Mahallesi’nin değerli sakinleri öncelikle hepinize teşekkür etmek istiyorum. Bölge sorunlarına, ülke sorunlarına duyarlılığınız gereği buradasınız. Bizi bağrınıza bastınız. Bu güzel kalabalığa hitap etmekten dolayı çok memnunum. Hepinize şükranlarımı sunuyorum” dedi.
* “Belediye başkanlığını çok sevdim”
Belediye Başkanlığı görevini çok sevdiğini ifade eden Kesimoğlu, bir şeyler üretebildiği için çok mutlu olduğunu dile getirerek’’ Belediye Başkanlığı’ndan büyük keyif aldım. Yapamadıklarımızı nedenleri niçinler ile anlatacağız. İlk olarak yapamadığımız bir konuyu söylemek istiyorum. 
* “5 proje sözü verdik ve hepsini yapacağız”
Yasa gereği ilk 6 ay içerisinde stratejik planımızı yapmamız gerekiyordu bizde yaptık. Hatırlayacaksınız seçim sürecinde 5 yılda 5 büyük projeden bahsetmiştik. Terminalimizi kent dışına taşıyacağız demiştik, Otopark ihtiyacımızı gidereceğiz dedik, biz bu kenti Sivil Toplum Örgütleri (STK) ve gençlerimiz ile yöneteceğimiz için bir sivil toplum ve gençlik merkezi yapacağımızı söyledik, yeni bir hizmet binası ihtiyacını vurguladık ve kentimizin sosyalleşeceği, kültürel imkanlar sağlanacağı, spor yapacağı bir kent parkı hayata geçireceğimizi ifade ettik. Biz bu konuda çalışmalarımızı yaptık. Bu projelerimizi 5 yıla yaydık. Biz bunu yaparken sadece kendi düşüncelerimiz ile yapmadık. Her zaman söylediğim bir laf vardır; “Akıllı adam kendi aklını, daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır” STK’lara bu taslak çalışmalarımızı gönderdik. Bu konu ile alakalı eleştirilerini yapabilecek, katkılarını sunabilecek bütün kurum, kuruluş ve kişilere danıştık” ifadelerine yer verdi.
* Kesimoğlu, “Çok geziyor diye eleştiriyorlar”
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, kendisini “Çok geziyor” diye eleştirenlere cevap vererek; “Gezerim. Benim özel hayatım hiç kimseyi ilgilendirmez. Benim özel hayatım burada işte eşim birde oğlum. Biz bir çekirdek aileyiz. Ne paramın hesabını, nede gezdiğimin hesabını kimseye vermem. Çünkü o benim özel hayatım. Ama onun dışında ben bu kentin Belediye Başkanıyım, verilecek hesabım varsa halkıma hesap veririm. Seçildikten sonra Kanada’ya, Hollanda’ya, Avusturya’ya, Çin’e gittim. Zaman zamanda Bulgaristan’a gidiyorum. Kanada’ya gittim. Trakya Kalkınma Ajansı aracılığı ile 3 Belediye Başkanı, 3 İlin Valisi, Ticaret Odası Başkanları, Ticaret Borsası Başkanları olarak gittik. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi gerçekleşen bir gezi olduğu için Valiler katılamadı. Biz gittik, bütün masraflarımız Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı. Belediyemizden her hangi bir ödeme yapılmadı. Geçtiğimiz hafta Viyana’ya gittik. Oraya benzeri çalışmalar dolayısıyla gittik. O da Marmara Belediyeler Birliği’nin düzenlediği ve Denizbank’ın finanse ettiği bir geziydi. Belediyemizin kasasından herhangi bir ödeme gerçekleşmedi” diye konuştu. 
* “Su sorununu çözeceğiz”
Şehrin en önemli sorunlarından birinin içme suyu olduğunu ifade eden Kesimoğlu; “Kırklareli Barajı artık ömrünü tamamlamaya gelmiş bir baraj. Yılın belli aylarında Baraj Gölünde Mangan yoğunluğu artıyor. Bu tamamen doğa ile alakalı bir konu. Yapılan araştırmalar teknik olarak bunun önüne geçemeyeceğimizi gösterdi. Bunu çözebilmenin tek yolu da su kaynağını değiştirmek. Su kaynağını değiştirmek için Devlet Su İşleri yetkilileri ile görüştük. Önümüzdeki yıl yani 2015 yılında Armağan Barajı’ndan suyumuzu alacağız. Çeşitli rakamlar olsa dahi Armağan Barajı’nda su tutma kapasitesinin 50 milyon m3 olduğunu söyledi arkadaşlarımız. Bizim Kırklareli olarak yıllık su tüketimimiz 5 milyon m3. Dolayısı ile burası bizim ihtiyacımızı çok fazlası ile karşılayabilecek bir yer. Önümüzdeki yıl suyu Armağan Barajından getirerek bu sorunu da kökünden çözmeyi hedefliyoruz’’ 
* İnci Deresi’ni Cazibe Merkezi haline getireceğiz”
İnci Dere ile alakalı da bir açıklama yapan Kesimoğlu, ‘’İnci Dere hep konuşulur biliyorsunuz. Bunu da DSİ ile görüştük. Çünkü İnci Dere DSİ’nin sorumluluğunda olan bir yer. Bu konu ile alakalı görüşmelerimiz de bize, önümüzde ki yıl ödenek geleceği DSİ tarafından bize iletildi. Onlar yatağını temizleyecekler, biz de 8 metre sağında 8 metre solunda yürüyüş yolları ve rekreasyon alanları yaparak orasını cazibe merkezi haline getireceğiz’’
*Alt yapı ve üst yapı çalışmaları sürüyor
Kırklareli’nin alt yapı ile ilgili avan proje çalışmalarını yaptıklarını ve 73 milyon liraya mal olacağını belirten Kesimoğlu; “Alt yapı bizim için çok önemli. Bu konu ile alakalı iller bankası yöneticileri ile görüştüm. Bu sorunu tamamen çözeceğiz. Özellikle Pınar Mahallesi bu konuda ilgiye muhtaç. Yukarıda ki mahallelerimiz bu konudan mağdur. Kırklareli’nin alt yapı ile alakalı avan projesini çıkarttık. 73 milyon liraya mal oluyor. Bunun yüzde 50’sini hibe almaya çalışıyorum. Bunu yaptıktan sonrada yerin altında hangi kurumların işi varsa oturacağız bir program çizeceğiz. Diyeceğiz ki biz bugün burada bu çalışmaları yapıyoruz. Size kaç gün lazım diye soracağız. O kurumlarla mümkün olduğunca iş programlarımızı örtüştüreceğiz. Makul olan en kısa sürede bu çalışmalar tamamlanacak. Üst yapısını da tamamladıktan sonra, arıza dışında bir daha hiçbir kuruma tek çivi çaktırmayacağım’’
* “Kültür Merkezi kazandıracağız”
Çok amaçlı bir kültür salonunu da hayata geçireceklerini belirten Kesimoğlu; “Avrupa Birliği Sınır Ötesi İşbirliği Programı tarafından finanse edilen bir projemiz ise “Dostlar ve Komşular arasında Sınır Tanımayan İç İçe Geçmiş Kültür “ isimli projemiz. Bulgaristan’ın Svilengrad Halk Eğitim Merkezi ile gerçekleştirilen proje 2 yıl sürecek. Proje kapsamında Kırklareli ve Svilengrad arasındaki kültürel bağlar geliştirilecek, ayrıca IPA fonları desteği ile Kırklareli’mize yıllardır eksikliği hissedilen çok amaçlı bir “Kültür Merkezi” kazandıracağız.
Projemiz, Karaumur Caddesi Belediye Dükkânlarının bulunduğu bölgede yaklaşık 900 m2’lik bir alanda uygulanacak ve sonunda konferansların, toplantıların ve benzeri faaliyetlerin yapılacağı bir Kültür Merkezi olacak. Projemizin İhalesi yapıldı. Önümüzdeki günlerde bu projemize başlayacağız’’ 
Sözlerini tamamlayan Kesimoğlu, vatandaşlardan gelen soruları cevaplamasının ardından toplantı son buldu. (Berkay Çamlı)

Okunma : 555   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.