Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Hibe Programı’ndan yararlanmak için son gün yarın

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında, Tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi 9. Etap Tebliği’nde değişiklik yapılmasına dair tebliğ yayımlandı.


Güncelleme : 09:42:00 TSİ  22.01.2015
Hibe Programı’ndan yararlanmak için son gün yarın
 


HABER MERKEZİ 
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında, Tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi 9. Etap Tebliği’nde değişiklik yapılmasına dair tebliğ yayımlandı.
Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada konuyla ilgili olarak şunlar kaydedildi:
“Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Tebliği 26.10.2014 tarih ve 29157 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu tebliğde değişiklik yapıldığına dair tebliğ 20.12.2014 tarihli resmi gazetede yayınlanmıştır” İfadelerine yer vererek konu hakkında şunlar kaydedildi; “Hibe Programı’ndan yararlanmak isteyen yatırımcıların yapılan değişiklikle 23 Ocak 2015 tarihine kadar proje başvurularını www.tarim.gov.tr internet adresinden yapmaları gerekmektedir.
9. etapta yatırımcıların hazırlayabileceği proje konuları;
a) Bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,
b) Hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,
c) Su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,
ç) Soğuk hava deposu,
d) Çelik silo,
e) Hayvansal orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,
f) Alternatif enerji kullanan yeni sera,
g) Alternatif enerji üretim tesisleri,
ğ) Tarımsal üretime yönelik modem sabit yatırımlar için başvurular kabul edilecektir.
* Proje limitlerinde yapılan değişiklikler:
Bitkisel ürün işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlardan yaş meyve sebze tasnif, paketleme ve depolama yatırımları için 3.000.000 Türk Lirası, tohum işleme, paketleme ve depolama yatırımları için 3.000.000 Türk Lirası, bunun dışında kalan yatırımlar için 1.000.000 Türk Lirası, Hayvansal orjinli gübre işlenmesi,   paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlara 2.000.000 Türk Lirası, Alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımına yönelik yatırımlara 3.000.000 Türk Lirası, Tebliğ kapsamında bulunan konularla ilgili tarımsal faaliyetlere yönelik yapılmış tesislerde kullanılmak üzere; alternatif enerji kaynaklarından jeotermal ve biyogazdan ısı ve/veya elektrik üreten tesisler ile güneş ve rüzgar enerjisinden elektrik üreten tesislerin yapımıma yönelik yatıranlara 3.000.000 Türk Lirası.
* Başvuru süresinde yapılan değişiklikler:
Bu Tebliğde belirtilen usul ve esaslara göre hazırlanan başvuru dosyasının girişi bu Tebliğin yayımı tarihinden itibaren doksan gün içerisinde elektronik ağ üzerinden yapılır."Son başvuru günü 23 Ocak 2015'tir.
* Yatırım yerinin mülkiyet durumu hakkında yapılan değişiklikler:
Bütün başvurularda yatırım yerinin; başvuru sahibi adına olması veya Hazine, Belediye, İl Özel İdaresi, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ziraat Odası, Ticaret Borsası, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölgesi, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Küçük İhtisas Sanayi Sitesi’nden başvuru sahibi adına bu Tebliğin yayımı tarihinden itibaren en az 7 yıl tahsis/irtifak tesis edilmiş olması veya Hazine, Belediye, İl Özel İdaresi, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ziraat Odası, Ticaret Borsası, Vakıflar Genel Müdürlüğü ile bunlar dışında kalan tüzel ve gerçek kişilerden bu Tebliğin yayımı tarihinden itibaren en az 7 yıl kiralanmış olması gerekmektedir. KKYDP 9. Etap uygulamaları hakkında detaylı bilgi Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğünden alınabilir. Yapılan değişikliklerin diğer ayrıntılarına 20.12.2014 tarihli Resmi Gazete’den bakılabilir.” (Kadir Sinici)

Okunma : 440   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.