Güncelleme: TSİ     20 Ocak 2022 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kırklareli kabus gibi bir Pazar günü yaşadı

* Saatteki hızı 50 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin çatıları uçarken, ağaçlar devrildi. Fırtına, günlük yaşamı olumsuz etkilerken Kırklareli’ye yaklaşık 9 saat elektrik verilemedi. 


Güncelleme : 09:45:00 TSİ  03.02.2015
Kırklareli kabus gibi bir Pazar günü yaşadı
 


HABER MEKEZİ 
Meteoroloji’nin günler öncesinde yaptığı uyarının ardından hafta sonu kuvvetli fırtına Kırklareli ve Trakya’da 01 Şubat 2015 Pazar günü etkili oldu.  Kırklareli'de saatteki hızı 50 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin çatıları uçtu. Ağaçlar köklerinden devrilirken saatteki hızı 50 kilometreyi bulan fırtına, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Kırklareli’de fırtına nedeniyle Pazar günü yaklaşık 9 saat elektrik verilemedi. İstasyon Mahallesi’nde ise çok sayıda ağaç devrildi. Kırklareli Belediye Ekipleri devrilen ağaçları keserek, temizlik çalışması başlattı. Cumhuriyet Meydanı arasta karşısında bulanan bir iş yeri çatsı fırtına nedeniyle yerinden söküldü. 
* Kırklareli’ye 9 saat enerji verilemedi 
Kırklareli’de 31 Ocak 2015 Cumartesi günü gece saatlerinde başlayan ve Pazar sabahı şiddetini artıran Kuvvetli Lodos ile birlikte Kırklareli’ne yaklaşık 9 saat enerji verilemedi. Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) yaptığı açıklamada, 1 Şubat Pazar günü Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ana hatlarında meydana gelen arıza nedeniyle Edirne, Kırklareli’de bir kısmına enerji verilemediği kaydedildi. TREDAŞ Kırklareli’de yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili basın açıklamasında, Lüleburgaz ile Vize İlçesi hariç il genelinde kesinti yaşandığını belirterek şunları kaydetti; "Yaşanan elektrik kesintisi, Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) olarak enerji aldığımız TEİAŞ ana hatlarında meydana gelmiş olup, TEAİŞ ekipleri tarafından arıza giderildikten sonra kontrollü olarak enerji verilecektir. Diğer yandan Tekirdağ ve ilçelerinde ise şiddetli rüzgar nedeniyle iletken kopukları ve direk yıkılması gibi arızalar nedeniyle kısa süreli kesintiler yaşanmış olup, TREDAŞ arıza ekiplerimiz tarafından ivedilikle müdahale edildi.” 
* Rüzgar etkisini kaybedecek yağışlar devam edecek
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son değerlendirmeye göre Kırklareli’de yağışlar bu haftada sürmesi bekleniyor. Yapılan son değerlendirmeye göre Kırklareli’de bugün rüzgar etkisini kaybederken, sağanak yağış bekleniyor. Bugün Kırklareli’de en yüksek hava sıcaklığı 10 derece olurken, en düşük hava sıcaklığı ise 7 derece olması beklenmekte. 04 Şubat 2015 Çarşamba günü (yarın) sağanak yağışlar devam ederken hava sıcaklığı yükselmeye başlayacak. Çarşamba günü en yüksek sıcaklık 13 derece olurken, en düşük sıcaklık 3 derece olması bekleniyor. 05 Şubat 2015 Perşembe günü Kırklareli’de güneş yüzünü gösterirken, bir gün aranın ardından Kırklareli’de Cuma günü yağışların tekrar başlaması bekleniyor. (Kadir Sinici-aa)Okunma : 425   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.