Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Ödüllerini aldılar, Projelerini Pazara çıkardılar

* Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, üretici ve girişimci ruha sahip kadınlarla "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi" Programı hayata geçirildi. 


Güncelleme : 09:22:00 TSİ  11.06.2015
Ödüllerini aldılar, Projelerini Pazara çıkardılar
 


HABER MERKEZİ
“Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi” programı, sertifika töreni ve proje pazarı açılış programı 10 Haziran 2015 Çarşamba günü Royal Bilgiç Otel’de yapıldı.
Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı ile ilgili kısa bir sinevizyon gösterisi sergilendi.  Program, açılış ve protokol konuşmalarının, jüri üyelerinin tanıtımı ve plaket sunumu, sertifika dağıtımı ve dereceye giren projelerin açıklanması ve Ödül Töreni ile devam etti. Program,  proje pazarı açılışı ve ikramla sona erdi. 
Programa, Kırklareli Vali Yardımcısı Erdoğan Beypınar, Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, Şeker Bank Bölge Müdürü Ender Petekçioğlu,  Kırklareli Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Buket Aşkın, Kurum Müdürleri ile Kadın Çiftçiler katıldı. 
Programın açılış konuşmasını Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Dr. Hakan Keçeci yaptı; 
Dr. Keçeci; “ Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi "programı kapsamında belirlenmiş olan 8 il den birisi olan ilimizde, 79 kadın çiftçimize Kosgeb ve Kalkınma Ajansı işbirliği ile girişimcilik eğitimi verildi. Kadın çiftçilerimiz eğitimlerini tamamlayarak, hazırladıkları projelerini bizlere sundular. Bugünkü programımızda kadın çiftçilerimiz tarafından hazırlanan projeler sergilenecek, dereceye giren projeler belirlenecek ve eğitimler sonucunda kadın çiftçilerin almaya hak kazandığı sertifikaların dağıtımını yapacağız. Bu projeye destek veren Kurumlara ve Katılan Kadın Çiftçilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi
Konuşmalar, Kadın Çiftçilerden, Melahat Ordukaya ve  Sezgin Çelik ‘in konuşmalar ile devam etti. Kadın Çiftçeiler; bu projeyi hazırlayanlara ve bunu onlara sunanlara teşekkür ederek; “ kadının gücünü gösterme imkânı bulduk” dediler. 
Vali Yardımcısı Erdoğan Beypınar’da bir Konuşma Yaparak,  projeyi destekleyen ve projede yer alan Kadın Çiftçileri kutladı. 
Projeye destek verenlere plaketleri verilmesi ile Sertifika törenine geçildi. Projeye katılan Kadın Çiftçilere Sertifikaları protokol üyeleri tarafından verildi. Programın en heyecanlı yeri ise Eğitimi Tamamlayan Kadın Çiftçilerin hazırladıkları projelerin derecelendirmesiydi. Juri üyeleri kapalı zarflar ile belirledikleri proje numaralarını ve proje sahiplerini açıkladı. 
* Projeleri ile dereceye giren kadın çiftçiler 
1.Projenin adı; “Kaz’ı Kazan”, Sahibi Esra Özdin (Beypınar Köyü)
2. Projenin adı; “Masal Kahvaltı”, Sahibi Tülay Özkan (Çukurpınar Köyü)
3. Projenin adı; “Organik Arıcılığa Hazırlık”, Sahibi Gözde Ovalı (Çukurpınar Köyü)
4. Projenin adı; “Yöresel, Ev Yapımı Fesleğenli Kuskus Yediniz mi?”, Sahibi Cemile Ergün (Babaeski-Osmaniye Köyü) 
5. Projenin adı; “Kabaklı ve Erikli Pancar Pekmezi”, Sahibi Gülcan Akdeniz (Lüleburgaz-Ertuğrul Köyü)
Projeleri ile dereceye girenlere Ödüllerini Vali Yardımcısı Beypınar ve Protokol üyeleri verdi. Programın son bölümünde ise Proje Pazarının açılışı vardı. Açılışı protokol üyeleri ile katılımcılar birlikte yaptı. Diğer projeler incelenerek sahipleri projelerin detaylarını anlattılar. Program Kokteyl ile sona erdi. (Selçuk Vurucu)

Okunma : 545   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.