Güncelleme: TSİ     20 Ocak 2022 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Sınır Ötesi Proje tamamlandı

Bulgaristan’ın Burgas Kenti, Vocational Technical School of Mechanoelectro- technics and Electronics (Burgaz ili Mekanik- Elektroteknik ve Elektronik Meslek Teknik Okulu)  ile Kırklareli Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ortak düzenlediği, "Cross-border collaboration in development of CAD/CAM vocational training systems" projesi yapılan kapanış paneli ile sana erdi.


Güncelleme : 10:08:00 TSİ  18.04.2015
Sınır Ötesi Proje tamamlandı
 

HABER MERKEZİ
Bulgaristan’ın Burgas Kenti, Vocational Technical School of Mechanoelectro- technics and Electronics (Burgaz ili Mekanik- Elektroteknik ve Elektronik Meslek Teknik Okulu)  ile Kırklareli Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ortak düzenlediği, "Cross-border collaboration in development of CAD/CAM vocational training systems" projesi yapılan kapanış paneli ile sana erdi.
Projenin kapanış paneli 16 Nisan 2015 Perşembe günü saat 14.00’da Kırklareli Akkuş Kaya Otel’de gerçekleşti.
CAD/CAM Mesleki Eğitim Sistemlerinin Geliştirilmesinde Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği projesinin kapanış programına Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Kerim Sanık, Şube Müdürleri Okul Müdürleri ve Bulgaristan’da proje ortaklarının yöneticileri ile öğrencileri katıldı. 
Programda, Kırklareli Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü, Cafer Yüce projenin amaçlarını ve faaliyetlerini anlattı. Yüce; “12 ay süren projemiz, 141,629.49 Euro ile bütçelendirildi. Projenin amacı;  Sosyal kalkınma ve uyumun geliştirilmesi için yeni bilgi teknolojileri ile sunulan bir sınır ötesi işgücü piyasası oluşturmak, Bulgaristan ve Türkiye'de mesleki eğitimde sürdürülebilir iyileştirme yoluyla işgücü piyasasında rekabetçi personele ulaşmak için sınır ötesi bölgede sosyal uyum ve sosyal bağları geliştirmek, CAD / CAM sistemlerinden yararlanan farklı kullanıcılar arasında etkin işbirliği için katkıda bulunmak, Burgaz ve Kırklareli'ndeki her iki okulda teknik çizim ve CAD/CAM sistemlerinin modern ve pratik eğitimi için uygun şartlar oluşturmak,  İşgücü piyasasında öğrencilerin rekabet gücünü artırmak” projede hedef kitlelerimiz, Mesleki Eğitim alanındaki öğrenciler, Teknik çizim ve CAD/CAM sistemleri alanındaki öğretmenler, CAD/CAM Uzmanları, Sanayi üretiminde CAD / CAM sistemlerini kullanan şirketler ile çalışma imkânı. Projenin Faaliyetleri;  CAD/CAM ağı topluluklarının oluşturulması, CAD/CAM sistemleri eğitimcilerinin mesleki gelişimlerinin artırılması, İş hayatına uygun modern donanımlı 2 CAD/CAM laboratuarının oluşturulması, Pilot okullarda eğitimler verilmesi, iki ülke arasında yarışmalar, organizasyonlar gerçekleştirmek. Bizler bu projeyi hazırlarken her iki ülke arasında ilişkileri iyi yönde geliştirmek, kültürel alışverişe katkıda bulunmak ve yeni bilgi teknolojileri ile eğitim kalitemizi arttırmayı amaçladık. Bu amacımızı gerçekleştirirken bizlere yardımcı olan kurumlara teşekkür etmek istiyorum. Proje ortağımız olan, iki ülke arasında kardeşlik duygularının gelişmesinde bizlere yardımcı olan ve projemizin tamamlanmasında katkıda bulunan, herkese teşekkür ediyorum” dedi. 
Projeyi, Lider Ortak: Burgas, Vocational Technical School of Mechanoelectro- technics and Electronics okulu Müdürü Roza Jeleva, ile Kırklareli Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Yüce yönetti. Kapanış Programı projede emeği geçen Öğrencilere hediye ve sertifikaları verilerek sona erdi. (Selçuk Vurucu)

Okunma : 615   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.