Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Aslan; “Büyük getirisi olur”


* Kırklareli’nin Vize İlçesi’ne bağlı Doğanca Köyü’nde 3 bin dönümlük arazi üzerinde kurulması planlanan Türkiye’nin İlk ve Tek Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) hayata geçirmek üzere olan Aslanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan ile Sarıyer Maslak’taki Acıbadem Hastanesi’nde 3. torunun doğumu mutluluğunu yaşadığı esnada görüştük. Ses getirecek detaylar çıktı ortaya.


Güncelleme : 18:25:00 TSİ  19.12.2014
Aslan; “Büyük getirisi olur”
 

Şenol Goncagül/Özel Haber
Kırklareli’nin Vize İlçesi sınırları içerisinde yapımı planlanan ve önümüzdeki aylarda altyapı ve üstyapı çalışmaları start almayı bekleyen Türkiye’nin İLK ve TEK Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilgili medyada çeşitli yorumlar yapılıyordu. Dünyanın “Plastik ürünlerdeki kanserojen tartışmalarını” yaptığı bir zamanda, Kırklareli’ye bağlı Vize İlçesi sınırları içerisinde böyle bir yatırımın yapılması, farklı yorumlara sebep olmaktaydı.
* “O isim” ile konuştuk
Vize’ye bağlı Doğanca Köyü civarında bulunan ve tamamlandığında 3 bin dönüm civarındaki bir araziyi kapsayacak olan Türkiye’nin İLK ve TEK Plastik İhtisas OSB ‘ sinin yapımını üstlenen Aslanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan ile Giyimkent’te bulunan Plastik Üreticileri’nin dernek binasında buluşacaktık. Buluşma saatine kısa bir zaman kala, üçüncü torununun Sarıyer Maslak’taki Acıbadem Hastanesi’nde doğumu haberini alan Mehmet Aslan ile Acıbadem Hastanesi’nde buluştuk. 
* 1.5 milyar Dolarlık yatırımın şifreleri
Kamuoyunda son dönemlerde gündeme getirilen ve plastik ürünlerde kanser riskinin bulunduğu iddialarını sorduk Aslan’a. Oluşturulacak olan OSB’de üretilecek olan hiçbir üründe, iddia edildiği gibi risk bulunmadığını belirten Mehmet Aslan, devletin ilgili ve yetkili kurum ve kuruluşlarının bu yönde gerekli inceleme ve araştırmaları yaptıklarını, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.
* “3 farklı konsept olacak”
Aslan; kurulacak olan Plastik İhtisas OSB’nin 3 farklı etaptan oluşacağını belirtti. Buna göre; 1. Etap: Plastik İhtisas OSB, 2. Etap: Makinacılar İhtisas OSB ve 3. Etap: Karma OSB şeklinde oluşturulacağını söyledi. Buna göre; OSB’nin altyapı ve üst yapılarının aynı anda yapılacağını belirten Mehmet Aslan, Mayıs Ayı’nda çalışmaların başlayacağını ve 1 yıl içerisinde de üretime geçilebileceğini söyledi. Tamamlandığında, 3 bin dönüm arazi üzerine yayılacak olan fabrika ve sanayi kuruluşlarının toplam yatırım bedeli 1.5 milyar Dolar olacak. 15 bin kişi istihdam edilecek. Tamamlandığında bölgeye önemli bir hareketlilik kazandıracak. 
* Tanıtım Toplantıları yapılacak
Bölgenin en büyük ve önemli yatırımları arasına gireceği belirtilen OSB ile ilgili olarak ocak ayının sonlarına doğru geniş çaplı tanıtım toplantıları yapılacağını belirten Aslanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan; “İlk özel açıklamalarımı, üstelik te, üçüncü torunumun dünyaya geldiği bu özel günde ve hastanede sizlere yapıyorum. Detayları ve gelişmeleri de sizler aracılığı ile kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Okunma : 617   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.