Güncelleme: TSİ     20 Ocak 2022 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
BAŞKAN DERT DİNLEDİ

Babaeski ‘de devam eden altyapı çalışmaları nedeniyle yaşanan sıkıntılarla ilgili şikayet ve beklentilerle ilgili olarak bir grup vatandaş ile görüşen Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı “100 yıllık bir altyapı sağlamak istiyoruz.


Güncelleme : 09:47:00 TSİ  29.04.2015
BAŞKAN DERT DİNLEDİ
 


Babaeski ‘de devam eden altyapı çalışmaları nedeniyle yaşanan sıkıntılarla ilgili şikayet ve beklentilerle ilgili olarak bir grup vatandaş ile görüşen Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı “100 yıllık bir altyapı sağlamak istiyoruz. 15 Mayıs‘ta üstyapı ihalemiz var. Her nimetin bir külfeti oluyor. Az kaldı” dedi.
Şenol Goncagül
Babaeski Belediye Başkanı Av Abdullah Hacı, Babaeski ‘ de belediye tarafından yapılan altyapı çalışmaları nedeniyle yaşanan bazı sıkıntılar konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere , toplumun çeşitli kesimlerinden temsilcilerle görüşerek, fikir alışverişinde bulunuyor.
KAHVALTIDA GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ YAPTILAR
Babaeski Gazikemal Mahallesi Muhtarı Nasıf Alyanak ve kent halkından; Hüseyin Eskici, Süleyman Kılıç, Yusuf Pala, Kemal Pekcan ve Bedriye Ateş ile kahvaltıda bir araya gelen Belediye Başkanı Abdullah Hacı, görüş ve önerileri dinledi.

TİCARİ KAPASİTE % 70 DÜŞTÜ
Kendileri ile görüş alışverişinde bulunduğu vatandaşların ; “Kent içindeki yolların bozukluğundan dolayı ticari kapasitede % 70‘lik bir kayıp söz konusu. Bu açıdan önemli bir sıkıntı doğdu. Bu şekilde sıkıntı devam ettiği taktirde, esnafın işi zor” şeklindeki yorumları cevaplayan Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı ; “Ülkede, tüm sektörleri etkisi altında tutan büyük bir ekonomik kriz var. Elbette ki, bahsettiğiniz şekilde yollardan kaynaklanan sıkıntılar da olabilir. Bunu kimsenin inkar etmeye hakkı yok. Ancak, her nimetin bir külfeti de olacaktır.” dedi.

MAKYAJ BİZİM İŞİMİZ DEĞİL
Vatandaşların ; “Acaba, tüm kente aynı anda girilmese miydi?” şeklindeki sorularını da yanıtlayan Başkan Hacı : “O zaman da bu işi senelerce bitiremezdik. Biz makyaj peşinde değiliz. Amacımız, tam anlamı ile 100 yıllık bu işi çözmektir” dedi.

ASBESTLİ BORULAR MALUMUNUZ
Babaeski şehir içi içme suyunun, ekonomik ömürlerini tamamlamış ve kanserojen riski taşıyan asbestli borularla yapıldığını belirten Başkan Hacı ; “O şebekenin acilen yenilenmesi lazımdı. Toplum sağlığı açısından bunun önemi büyüktü. O sorunu kökünden çözümledik. Artık, gönül rahatlığı ile suyumuzu içebileceğiz” dedi.

BENZER SOHBETLER SÜRECEK
Özellikle altyapı çalışmaları ile ilgili konularda yaşanan ve yaşanabilecek her türlü sorunlarla, çözüm önerileri konusunda muhtarlar, STK’lar ve siyasetçilerle karşılıklı sohbetlerin süreceğini belirten Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı ; “Ben de sizler gibi bu kentte yaşıyorum. Sorunlar hepimizin ortak sorunları. Fırsat buldukça bizzat ziyaretler yapıyorum. Fırsat buldukça da, bugün oldukça da, bugünkü gibi misafirler kabul ederek, görüş alışverişlerinde bulunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Okunma : 479   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.