Güncelleme: TSİ     23 Ocak 2022 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Yeter ki Demirköy’lü istesin”

İŞKUR Müdürü Hasan Aksoy, KOSGEP Müdürü Tarık Altuntaş Demirköy’ü ziyaret ederek kursları gezdiler.


Güncelleme : 09:28:00 TSİ  12.03.2015
“Yeter ki Demirköy’lü istesin”
 

HABER MERKEZİ
İŞKUR Müdürü Hasan Aksoy, KOSGEP Müdürü Tarık Altuntaş Demirköy’ü ziyaret ederek kursları gezdiler.
Yapılan gezi sırasında Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) ile Kırklareli Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEP) Müdürleri’ne; Demirköy Kaymakamı Musa Aydemir, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Demirköy İlçe Halk Eğitim Müdürü Mehmet Kuşçu, Demirköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuz Ak, Demirköy Orman İşletme Müdürü İhsan Ceylan eşlik etti. 
* Yetkililer “Cam Mozaik Kursu’’ ürünlerine ilgi gösterdi
Demirköy Halk Eğitim Merkezinde Emel İnal öğreticiliğinde açılmış olan “Cam Mozaik Kursu”nu gezen yetkililer. yapılan işlere büyük ilgi gösterdiler. Ürünleri tek tek inceleyen yetkililer kursiyerlerden yapımı konusunda bilgi aldılar. Daha sonra “Kırk Yama Kursu”na geçen Müdürler Kurs Öğreticisi Nükhet Türkay ve kursiyerlerle kursta yapılan işler konusunda konuştular. Daha sonra Demirköy’den Hamdibey Köyü’ne geçtiler. Hamdibey Köyü’ndeki “Kırk Yama Kursu” öğrencileri ile konuşarak ihtiyaçlarını sordular. Bu tür işlerde birlik ve beraberliğin önemli olduğunu belirten yetkililer, hep birlikte güzel işler yapacağız mesajını verdiler. Kursiyerlerin ihtiyaçlarının karşılanması için ellerinden ne gelirse yapacaklarını belirttiler. Malzeme bulmakta sıkıntı çektiklerini belirten kursiyerler, yardımlarından dolayı Müdürlere teşekkür ettiler.
*Aydemir; “Hedefimiz bütün ilçe ve köylere yaymak”
Demirköy Kaymakam’ı Musa Aydemir; “İnşallah hedefimiz bu çalışmaları, özellikle ev hanımlarına ve bütün ilçeye yaymak. Bu kurstan sonra talep eden köylerde de bu kurslardan 200 kişinin yararlanabileceği şekilde açacağız. Bu köylerde kurs açabilmemiz için tabii nüfus çok önemli. Bu kursları bütün köylere, bütün ilçelere yayacağız. İlçemize bu işi kazandıracağız. Bu ilk kursumuz, bu kurstakiler öncü olacak. Buradan İŞKUR Müdürümüze, KOSGEP Müdürümüze, İlçemiz Halk Eğitim Müdürüne, İlçe Milli Eğitim Müdürüne, bize destek olan Demirköy Belediye Başkanına, kursiyerlerimize ve hocamıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu kurs hayırla sonuçlarını, hedefimize ulaşırız. İlçemiz doğasıyla, balıyla, çileği ile en önemlisi güzel insanları ile anılıyor. Bizim amacımız şuan bu cam mozaik işi ile de anılmasını sağlamak. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.
*Aksoy; “Cam Mozaik işine eğilmemiz gerek”
İŞKUR Müdürü Hasan Aksoy; “Tahminen yaklaşık 2-3 ay önce geldik buraya. Biz Limanköy’de bir faaliyet için bulunmuştuk. Çok şanslı bir ilçeniz var. Genç, pırıl pırıl bir Kaymakam’ınız var. Hakikaten ciddi anlamda çalıştığını görüyorum. 40 yıla yakındır devlette çalışıyorum. Bir çok yer gördüm bir çok kişi gördüm ama, gerçek anlamda Demirköy’deki Kaymakam gibi çok enerjik, azimli ve çalışkan birine çok az rastladım. Kendisine önce teşekkür ediyorum. Bize vatandaşın yaptığı bu cam mozaik işini anlattı. Yapanların yanına götürerek görmemizi sağladı. Hakikaten bu ilgimizi çekti ve ciddi anlamda eğilmemiz gerektiğini düşündük. Tabii buradaki alt yapıyı oluşturduktan sonra Kaymakam beyle paylaştık.İl Valimiz Esengül Civelek’in de haberdar olmasını sağladık. İlimiz valisi bana dedi ki Demirköy’deki cam süsleme ile ilgili kursu ne yapacağımızı sordu ve faaliyete geçirmemizi istedi. 15-20 gün önce konuştuğumuz bu konunun alt yapısını hemen oluşturduk. Ödemeler konusunda zorluk çekeceğimizi düşünürken Ankara’dan bir ışık aldık. Bu tür kursları artık sınırsız bir şekilde açabileceğiz. Yeter ki Demirköy’lüden istek olsun, vatandaşımız bizden istesin. Çok güzel bir faaliyet bu. İnşallah sonucu da böyle olur. Hem ilçe ekonomisine hem de insanlarımıza faydalı olur. Hepsine başarılar diliyorum. Bir sıkıntınız olursa bizlere iletin, bu sorunları dikkate alarak diğer açacağımız kurslarda bunu dikkate alarak çalışma yapalım’’ dedi.
*Altuntaş; “İş kurmak isteyenlerin yanındayız”
KOSGEP Müdürü Tarık Altuntaş; “Kaymakam bey ile “Girişimcilik Kursu” vesilesiyle tanıştık. Bu tür yapılan işler çok güzel, çok hoş. Umarım el ele vererek daha iyi işler yapabiliriz. KOSGEP de iş kuranlara destek veriyor. İlçemizde ‘ Girişimcilik Kursu’ açmıştık, açmaya da devam ediyoruz. Oradan mezun arkadaşların yanındayız. Uzmanlarımız girişimcilerin ayağına kadar gidiyor artık. Geçen ay uzman arkadaşımız kursu bitirenlere bilgi vermek için buraya kadar geldi. İş kurmak isteyenlerin biz her zaman yanındayız. Bu çok güzel bir olay. Yerel basın haricinde ulusal basına da çıkması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.
*Yavuz; “Demirköy amblemi görmek istiyorum”
Kurslarda yapılan ürünleri inceleyen Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz; “Demirköy ve Demirköy’lü her şeyin en güzeline layık. Çok yetenekli insanlarımız var. Harika ürünler üretebiliyorlar. Ben bu ürünlerde özellikle güzel Demirköy’ümüzde yapıldığını gösteren bir amblemin olmasını istiyorum. Bu hem ürünlerin Demirköy’de yapıldığını gösterecek, hem de İlçemizin tanıtımına katkıda bulunacak. Bütün bu çalışmalarda Belediye olarak gereken her türlü desteği veriyoruz. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz” dedi.
* Kuşçu; “Çok fazla talep var”
Demirköy Halk Eğitim Müdürü Mehmet Kuşçu; “Bize yapılan başvurularda kişi sayısı 50’yi buldu. Şuan 24 kursiyerimiz var. İkinci bir kursu açabilecek başvuruya da sahibiz. Bu talep merkez ilçemizde olan talep. Öğretici sıkıntımız var ama bu kurslarla işi insanlara öğretip, öğretici vasfı kazandırdıktan sonra daha fazla kurs açabilme imkanına sahip olacağız. Bunun içinde elimizden geleni yapıyoruz” dedi. (Gülcan Kutlu)

Okunma : 516   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.