Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Büyükmandıra’da Şevval Sam rüzgarı esti

* Geleneksel Kavasoğlu ve Şamdancıbaşı İbrahim Yağlı Pehlivan Güreşleri, At Yarışları ve Müzik Şenliği’nin 90. Yıldönümü Halk konserinde bu yıl “Senin o gözlerin var ya” şarkısı ile tüm Türkiye’nin tanıdığı Grup Koridor, Star TV’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği “Hakanla Geziyorum” programı ile Türkiye’yi, karış karış gezerek ekrana taşıyan ve ismini bu programla ülke çapında büyük kitlelere duyuran Hakan Doğanay ve Ünlü Sanatçı Şevval Sam sahne aldılar.


Güncelleme : 11:06:00 TSİ  03.06.2015
Büyükmandıra’da Şevval Sam rüzgarı esti
 


HEABER MERKEZİ
“Geleneksel Kavasoğlu ve Şamdancıbaşı İbrahim Yağlı Pehlivan Güreşleri, At Yarışları ve Müzik Şenliği”nin 90. Yıl Kutlamaları Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı  Büyükmandıra Belediyesi’nin 29 Mayıs 2015 Cuma günü 21.00’da düzenlediği halk konseri ile başladı.
Halk konserine Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ve eşi Hülya Hacı, Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez ve eşi Gülay Balyemez, Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı ve eşi Naciye Kırcı, Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, Babaeski Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Sertgün, Alpullu Şeker Fabrikası Müdürü Fikri Cömert, Babaeski SGK İlçe Müdürü Remzi Altındağ, Babaeski İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Osman Cura, Babaeski Ziraat Odası Başkanı ve Kırklareli İl Genel Meclisi Babaeski Üyesi Şahin Arslan, CHP Alpullu Belde Başkanı SevdiyeKapıçal, Büyükmandıra Belediye Meclis Üyeleri ile Büyükmandıra ve çevresindenbinlerce müziksever katıldı.
Halk konserinde bu yıl “Senin o gözlerin var ya” şarkısı ile tüm Türkiye’nin tanıdığı Grup Koridor, Star TV’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği “Hakanla Geziyorum” programı ile Türkiye’yi, karış karış gezerek ekrana taşıyan ve ismini bu programla ülke çapında büyük kitlelere duyuran Hakan Doğanay ve Ünlü Sanatçı Şevval Sam sahne aldılar.
Halk Konseri’nde ilk olarak sahneye Hakan Doğanay çıktı. Vatani görevini yapan askerler için şarkı seslendiren Hakan Doğanay, şarkı aralarındaki sahne şovlarıyla da Büyükmandıralıları güldürdü. Hakan Doğanay’ın ardından Grup Koridor sahne aldı. Cem Karaca, Barış Manço, Haluk Levent ve kendi bestelerinden oluşan playlisti ile Büyükmandıralılara güzel bir gece yaşatan Grup Koridor, Büyükmandıralılardan tam not aldı. Grup Koridor’un sahneden inmesinin ardından Büyükmandıralılara 4 şarkı daha seslendiren Hakan Doğanay’ın ardından, Ünlü Sanatçı Şevval Sam sahne aldı.
Ünlü Sanatçı Şevval Sam, Türk Sanat Müziği’nden seslendirdiği şarkılarla ve özellikle duru ses rengi ile Büyükmandıralıların büyük ilgisi ile karşılaştı. Şarkılara hep bir ağızdan eşlik eden Büyükmandıralılar, ilerleyen saatlerde Şevval Sam’ın seslendirdiği Karadeniz türküleri ile de muhteşem bir gece yaşadılar. Büyükmandıralılarla karşılıklı horon tepen ve hayal çeken Şevval Sam, Kazım Koyuncu’nun “Dido” şarkısını da söyleyerek vefatının 10. yılında yakın arkadaşı olan sanatçıyı andı. 
Konserde Orhan Gencebay'dan, Ferdi Tayfur'a, Gülden Karaböcek'ten, Esengül ve Müslüm Gürses'e kadar döneminin ikon haline gelmiş arabesk sanatçılarının, arabesk tarihinde iz bırakmış şarkılarına da yer veren Şevval Sam, konserinin sonunda ise Trakya havalarıyla müzikseverlerle karşılıklı oynadı. Şevval Sam Konseri’nin sonunda ise havai fişek gösterisi, Büyükmandıralıların eğlencesini daha da arttırdı.
Konserlerin sonunda sahne alan sanatçılara bir buket çiçek sunan Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, yaptığı konuşmada; “Grup Koridor’a, Hakan Doğanay’a ve Şevval Sam’a bu akşam bize yaşattıkları güzel mutluluklardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu akşam aramızda değerli misafirlerimiz var. Babaeski Belediye Başkanımız Abdullah Hacı, Pınarhisar Belediye Başkanımız Mustafa Cingöz, Alpullu Belediye Başkanımız Saim Kırcı, Yargının saygın mensupları hâkime hanım ve hâkim bey, savcı bey, İl Genel Meclisi Üyelerimiz, Belediye Başkan Yardımcılarımız, bölgemizdeki Şube Müdürlerimiz, Müdürlerimiz ve çok değerli misafirlerimiz aramızda. Tüm Trakya aramızda. En önemlisi bölgemizin cesur Büyükmandıralıları aramızda. Hepiniz hoş geldiniz. Yıl 1878, Balkanlar barut kokusu, acı, kan dolu. Yurdumuzdan edilmeye başlandık. Savaşlar vardı ve şu an yaşadığımız topraklara geldik. Bu topraklara sevgimizi, mutluluğumuzu verdik. Bu topraklar bize ekmek oldu, aş oldu. Biz bu topraklara canımızı verdik. Şu anda yaşadığımız topraklarda 90.’sını düzenlediğimiz Kavasoğlu ve Şamdancıbaşı etkinliklerinin 1925 yılından beri yapılan 90. Yılı şerefine ulaşmaya nail olduk. Sağ olun, var olun. Sizler sayesinde var olduk” dedi. 

Okunma : 545   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.