Güncelleme: TSİ     22 Ocak 2022 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Trafik Haftası” kutlandı


* Törende bir konuma yapan 3. Sınıf Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Mandacı; “Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı araştırmalara göre, Dünyada her yıl trafik kazalarında 1.250.000 insan ölmekte 50 milyon’dan fazla insan da yaralanmakta ve sakat kalmaktadır” dedi. 


Güncelleme : 15:42:00 TSİ  10.05.2015
“Trafik Haftası” kutlandı
 

HABER MERKEZİ 
Trafik sorunlarını çözümlemek amacıyla her yıl Mayıs Ayı’nın ilk haftası kutlanan  Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında 05 Mayıs 2015 Cuma günü saat 14.00’de İl Özel İdaresi Konferans Salonu’nda bir tören düzenlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından “Trafik Kazaları” konulu kısa film sununu yapıldı.
Kısa film sunumun ardından 3. Sınıf Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Mandacı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Mandacı şunları kaydetti; 
“Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 170. maddesi gereğince her yıl Ülkemizde Mayıs ayının ilk Cumartesi günü " Karayolu Trafik Güvenliği Günü"  bu günü takip eden hafta ise Karayolu Trafik Haftası olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle 02-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında olan "Karayolu Trafik Güvenliği Günü" ve "Karayolu Trafik Haftası" Trafik güvenliğinden sorumlu kurumlarımızın katkı ve katılımlarıyla, ülke çapında çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Dünya Sağlık Örgütünün yaptığı araştırmalara göre, Dünyada her yıl trafik kazaları I.250.000. insan ölmekte 50 milyon’dan fazla insan da yaralanmakta ve sakat kalmaktadır. Ülkemiz karayollarında meydana gelen trafik kazalarını önlemek, trafik kazalarından kaynaklanan ölüm ye yaralanmaları azaltmak amacıyla hazırlanan ve 31 Temmuz 2012 Tarihinde Başbakanlık Genelgesi ile yürürlüğe giren "Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Plan" ile 2020 yılına kadar ülkemizde trafik kazaları sonucu meydana gelen  ölümlerin % 50 azaltılması hedeflenmektedir. Trafik kazalarında insan unsurunun payı %98'ler düzeyindedir. Bu düzeyi azaltmada önemli yöntemlerden birisi eğitim'dir. İnsanın eğitimi uzun soluklu bir çalışmayı gerektirmekte ise de, trafik kazaları gibi toplumu derinden etkileyen sosyal sorunların çözümünde en etkili yoldur. Bu kapsamda, İlimizde Karayolu Trafik Güvenliğinin artırılmasına yönelik eğitim faaliyetleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz başta olmak üzere, örgün ve yaygın eğitim yöntemleriyle sürdürülmekte olup, 2014-2015 Eğitim ve öğretim yılında yaklaşık 5800 sürücü ve yayaya  trafik eğitimleri verilmiş ve verilmeye de devam edilmektedir. İşte Karayolu Trafik Güvenliği Haftası, bu eğitim faaliyetlerinden birisidir. Haftanın amacı mümkün olduğunca çok sayıda yol kullanıcıya ulaşarak trafikte riskler ve kurallar konusunda bilinçlendirmektir.” 
* Dereceye girenlerin ödülleri verildi
3. Sınıf Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Mandacı’nın konuşmasının ardından Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye g,irenlere ödülleri verildi.
Resim Dalı’nda; Birinci Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu 8/C sınıfı öğrencisi Bilge Deniz Demir, ikinci Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu 4/C sınıfı öğrencisi Benan Akın, Üçüncü Atatürk İlkokulu 2. Sınıf Öğrencisi Zeynep Özdil’e ödülünü Kırklareli Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı verdi.
Şiir Dalı’nda; Birinci İstiklal Ortaokulu 7/B Sınıfı Öğrencisi Kübra Sena Şen, İkinci 6/D Sınıfı Öğrencisi İlayda Kanık, Üçüncü Ahmet Çevdet Paşa Ortaokulu 6/A  Sınıfı Öğrencisi Yasemin Dağ’a ödülünü Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider verdi.
Kompozisyon Dalı’nda; Birinci Ahmet Yener Ortaokulu 6/B Sınıfı öğrencisi Şamil Koçmar, İkinci Atatürk Ortaokulu 8/C Sınıfı öğrencisi Başak Dalfidan’a ödülünü Karayolları Şube Şefi Bünyamin Çiftçi verdi.
Yılın Jandarma Trafik Personeli Jandarma Kıdemli Başçavuş, Yılın Trafik Polisi Yunus Sevinç, Yılın Karayolları Trafik Görevlisi İsmail Gündoğdu ile Yılın Örnek Sürücüsü Kemal Gök’e birer plaket verildi. Tören serginin gezilmesinin ardından sona erdi. (Kadir Sinici)
Okunma : 589   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.