Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Ömür boyu baş tacı etmeliyiz”

Kırklareli Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Selahattin Karanfiler “Anneler Günü” dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu.


Güncelleme : 09:46:00 TSİ  11.05.2015
“Ömür boyu baş tacı etmeliyiz”
 

HABER MERKEZİ

Annelerin bir gün değil, ömür boyu baş tacı edilmesi gerektiğini belirten Karanfiler şunları kaydetti:
“Annelik, duygu dünyasına sahip bütün canlılar için şefkatin, merhametin, fedakârlığın, karşılıksız vermenin, esirgemenin en somut ifadesi olan yüce bir mefhumdur. Evlat için anne bir sığınaktır, en güçlü duygularla gerçekleşen bir bağlanmadır.
Dünyada hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygu olan; karşılıksız ve şartsız sevgiye, fedakârlığa, insanı insan yapan tüm değerlere sahip annelik, en kutsal görevlerden biridir. Bizleri bugünlere getiren annelerimiz en değerli hazinemizdir. Onlar için ne yapsak azdır, haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Onlar hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren ilk öğretmenimiz, hayat boyu yol göstericimizdir. 
Çocukların hayatla aralarındaki en güçlü bağ anneleridir. Bizler için tüm zorluklara göğüs geren, bizlere iyiliği, dürüstlüğü, doğruluğu, güzel ahlakı öğreten, geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimize bir ömür kıymet vermeli, onlara sadece belirli bir gün değil, her gün hak ettikleri değeri vermeli; sevgimizi her fırsatta göstermeli, onlara karşı sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Ne kadar kıymetli olduklarını, kendilerine daima hissettirebilmeliyiz.
Tevarüs ettiğimiz medeniyet değerlerimiz, anneye, babaya, yaşlılara gereken ihtiramı her dem göstermemizi, onlara kıymet vermemizi emretmektedir. Sorunları perdelemek, vicdanları susturmak için geçici tedbirlerle samimiyeti kendinden menkul günler icat eden Batı medeniyetinineseri olan Kadınlar Günü, Babalar Günü, Anneler Günü gibi günler,anneleri her gün değil, sadece bir gün hatırlama gafletinde bulunan günlerdir. Bu tür özenti günlerin samimi bir niyetin ürünü olmayışının bir göstergesi de, bu günlerde annelik gibi yüce bir olgunun reklam ve pazarlama aracı olarak kullanılması, tüketimin artmasına ilişkin bir atmosfer oluşturulmasıdır. Bu günün modern dünyasında Annesini Anneler Günü’nde elinde çiçeğiyle huzurevinde ziyaret eden bir evlat tablosu, karşılaşılabilecek en acı tablolardan biridir. Cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inanan, anneleri baş tacı kabul eden, ana gibi yar olmaz diyen, anneye hürmeti esas alan, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören bir kültür ve geleneğin temsilcileri olarak, anneleri, babaları, kadınları, öğretmenleri sadece bir gün değil, bir ömür boyu baş tacı etmeliyiz. Önemli olanın anlar değil insanlar olduğu gerçeğinden hareket etmeliyiz.
Çalışma hayatındaki annelere annelik görevini aksatmayacak esnek çalışma imkânları sunulmalı, anneliği özendirici uygulamalara yer verilmelidir. Çalışan annelerin çalışma şartlarının iyileştirilmesine yönelik bugüne kadar atılan olumlu adımları memnuniyetle karşılıyor, daha da geliştirilmesine ilişkin beklentilerimizi bir kez daha yineliyoruz.
Annelik duygusun bir toplumun minhacı, her annenin de baş tacı olduğu gerçeğiyle; tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, bütün annelerimin huzurunda saygı ve hürmetle eğiliyoruz.” (Savaş Eskici)

Okunma : 522   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.