Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Edirne'de AK Parti'nin oyları şaha kalkmalı”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı yapıldı.


Güncelleme : 17:25:00 TSİ  24.04.2015
 “Edirne'de AK Parti'nin oyları şaha kalkmalı”
 
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı yapıldı. AK Parti Edirne 1.  sıra milletvekili adayı Şemsettin Emir, koordinasyon merkezinin açılışından önce platformda yaptığı konuşmada, tüm çocukların “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Edirne'yi çok sevdiğini aktaran Emir, şunları kaydetti:
"AK Parti hükümetleri geride kalan 12-13 yıl boyunca Edirne’ye ciddi yatırımlar yaptı, destek verdi. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma, turizmden eğitime çok şey yapıldı. 12 - 13 yıl boyunca AK Partili hükümlülerimizin Edirne’ye verdiği desteğin toplamı 7 milyar TL’den daha fazla. Onun için Edirne’miz, pek çok konuda Türkiye ortalamasının üzerinde. 2002 yılında Edirne genelinde 510 olan derslik sayısı yüzde 526 artışla 2013 yılında 3 bin 193’e yükseldi. Şimdi daha fazlasını yapacağız. 2003-2014 yılları arasında Edirne'deki öğrencilerimize 8 milyon adet ders kitabını ücretsiz olarak dağıttık. Çocuklarımıza desteğimiz sürecek. Çocuklarımıza canımız feda. Kitaplar, defterler, kalemler onlara kurban olsun."
Sağlık alanında çağ atlayan hizmetler getirdiklerini anlatan Emir; "Yeter mi? Hayır, şimdi daha fazlasını yapacağız. Edirne'ye 2002 yılına kadar 70 kilometre bölünmüş yol yapılmışken 2002-2013 yılları arasında bölünmüş yol mesafesini 253 kilometreye çıkardık. Şimdi daha fazlasını yapacağız. Yollarımız güzel olacak, kazalar azalacak, güvenli şekilde seyahat edeceğiz" şeklinde konuştu. 
12 yılda çok önemli sulama tesisleri inşa edildiğini anımsatan Emir, 2003 - 2013 yılları arasında Edirne'de yapılan sulama projeleri ile 227 bin 370 dekar zirai araziyi sulamaya açtıklarını vurguladı. 
2002'de 1 bin 321 olan işletme belgeli konaklama tesisi yatak kapasitesinin 2013 yıllında 2 bin 062'ye, konaklayan kişi sayısı 84 bin 967'den 115 bin 374’e yükseldiğini dile getiren Emir, şöyle devam etti:
"Turizm önemli. Şimdi turizme yeni başarılar yakalayacağız. Turizmde çağ atladıkça Edirneli kazanacak. Bütün bunlar yeter mi? Hayır yetmez. İşte bunun için yola çıktık. Edirne çok daha fazlasını hak ediyor. Her şey Edirne için. Edirne’ye Daha Çok Destek, Daha Çok Yatırım İçin 7 Haziran'da sandıklara gideceğiz. Oylarımızı AK Parti’ye vereceğiz. Şimdi sıkı durun. Bir şey söyleyeceğim. Edirne’nin trafikteki plakası kaç? Edirne’nin trafikteki plakası 22. Biz, Edirne’nin plakasını seçimden sonra değiştirip 1 yapacağız. Edirne eğitimde, turizmde, sağlıkta, tarımda, sanayide 1 numara olacak. Biz Edirne her alanda 1 numara olsun, şampiyon olsun diye çalışacağız. Bunun için Edirne'de AK Parti'nin oyları şaha kalkmalı. Oylar katlanmalı." (aa)

Okunma : 395   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.