Güncelleme: TSİ     22 Ocak 2022 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
KEYD’ten Engellilere Muhteşem Gece

* Düzenlenen geceye katılarak engelli vatandaşları yakından ilgilenen Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Arzu Alemdar tarafından yapılan 3 Boyutlu Atatürk Posteri’ni açık artırmada 2 bin 750 liraya satın alarak manevi desteğin yanı sıra maddi destek bulunarak büyük alkış aldı. 


Güncelleme : 10:10:00 TSİ  06.04.2015
KEYD’ten Engellilere Muhteşem Gece
 


HABER MERKEZİ 
Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği (KEYD)  muhteşem bir organizasyona daha imza attı. 3 Nisan 2015 Cuma günü saat 19.00’da Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Düğün Salonu’nda düzenlenen Dayanışma Yemeği’nde engelli vatandaşlar ve aileleri bir araya gelerek muhteşem bir gece yaşadılar.
Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Alb. Selahattin Acara, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Gençay, Kırklareli Baro Başkanı Av. Harun Saygılı, Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği Başkanı Behice Köseoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. 
* Köseoğlu; “3 yılda 10 Akülü, 40 Manuel Tekerlikli Sandalye’yi ihtiyaç sahiplerine teslim ettik” 
Dayanışma Yemeği’nin açılış konuşmasını Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği Başkanı Behice Köseoğlu yaptı. Dernek hakkında bilgi veren Köseoğlu, Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği’nin 2012 yılında kurulduğunu belirterek şunları kaydetti; 
“2012 yılında kurulan Kırklareli Engelliler Yaşam Derneğimiz, bugüne kadar Kırklareli Merkez, İlçelerinde, Köylerinde birçok faaliyet yürütmüştür. 3 yılda 10 Akülü, 40 Manuel Tekerlikli Sandalye’yi ihtiyaç sahiplerine teslim etmiştir. Ve daha da edecektir. Bu konuda yardımını esirgemeyen kamu kuruluş ve gönlü insan sevgisi ile dolu olan hayırseverlerimize teşekkürü borç biliriz. Bu akşamda Akülü Sandalye ve Manuel Sandalye teslimi yapılacaktır. Derneğimizin engelli üyeleri ve ailelerini sosyal faaliyetler çerçevesi içinde kır pikniği, Mersin İzci kampı, tiyatro ve müzik grubu aktivesi içinde buluşturduk. Televizyon programlarına katılımlarını sağladık. Derneğimizin adını Türkiye çapında duyurabildik. Çalışmalarımız halen sürmektedir ve artarak sürecektir.” 
* Civelek; “Her zaman el birliği, gönül birliği, işbirliği içersinde olacağız” 
Dayanışma yemeğinde konuşan Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Engelli bireylerin, diğer bireylerle birlikte toplumsal yaşama tam, etkin ve eşit olarak katılma hakkına sahip olduğunu belirterek şunları kaydetti; 
“Engelli Bireylerimiz diğer bireylerle birlikte toplumsal yaşımı tam, etkin ve eşit olarak katılma hakkına sahipler. Engelli bireylere yönelik hizmetler konusunda da çok önemli çalışmalar projeler gerçekleşmektedir. Engelli bireylerimizin toplumsal yaşama katılmaları, yaşama umutla bakmaları, yaşam memnuniyetlerinin artırılması hepimizin sorumluluğudur. Bizler bu sorumluluğu sizlerle birlikte el birliği, gönül birliği, iş birliği içersinde gerçekleştireceğiz. Kırklareli Engelli Yaşam Derneğine, Engelli bireylere yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar için başta Dernek Başkanı olmak üzere tüm üyelerine teşekkür ediyor başarı çalışmalarının devamını diliyorum.”
* Saygılı; “Her insan engelli adayıdır” 
Dayanışma gecesine katılan Kırklareli Baro Başkanı Harun Saygılı yaptığı konuşmada her insanın birer engelli adayı olduğunu belirterek şunları kaydetti;
“Birkaç gün önce Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin Baromuzu ziyaret ettikleri sırada gündeme gelmesi üzerine ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimize sunma imkanı elde ettiğimiz bu iki adet arabanın bu gece kardeşlerime sunulmasından dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Baromuzun Avukatları ve tüzel kişiliği adına tedarik ettiğimiz bu araçları kabul etme nezaketini gösteren kardeşlerimizi de ayrıca teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki her insan bir engelli adayıdır. Engelsizler için istediğimiz güzellikleri, engelliler içinde istemediğimiz sürece Kamil bir insan olamayız.” 
* Gençay; “Engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak bizim görevimiz” 
Gecede son olarak konuşma yapan Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Gençay, şunları kaydetti;
“Kırklareli Engelli Yaşam Derneğinin düzenlemiş olduğu bu gecede birlikteyiz. Sayın Valimizin geçmişte diğer illerde yaptığı başarılı çalışmalarını ben yakınlarından duydum bu konudaki hassasiyetini biliyorum. Burada da bu hassasiyeti artarak devam ediyor. Bu bizim için, engelliler için, engelli yakınları için, biz yerel yöneticiler için büyük bir şans olarak kabul ediyorum ve kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Son zamanlara engellilerin yaşamına kolaylıklar getirmesi bakımından birçok projeleri bizler yerel yönetimler olarak birer rehber olarak kabul edeceğiz.” 
* Vali Civelek’ten bir destek daha
Geceye katkısı bulunanlara verilen plaketlerin ardından Derneğe Kırklareli Barosu adına Başkan Av. Harun Saygılı tarafından bağışlanan 2 Adet Akülü Tekerlekli Sandalye’den 1 tanesi Serdar Köse’ye, 1 tanesi de Lüleburgaz’ın Evrensekiz Beldesi’nde ikamet eden Batuhan Yazıcı’nın ailesine teslim edildi. Gecede ayrıca Arzu Alemdar tarafından yapılan 3 Boyutlu Atatürk Posteri 250 TL’den açık artırmayla satışa çıkarıldı. Vali Civelek, Baro Başkanı Harun Saygılı ve Belediye Başkan Yardımcı Tahsin Gençay'ın katıldığı açık arttırmada, Civelek tabloyu 2 bin 750 liraya satın aldı. Dayanışma Yemeği yenilen yemek eşliğinde çalınan hareketli parçalarla gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.  (Kadir Sinici-Savaş Eskici)


Okunma : 536   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.