Güncelleme: TSİ     20 Ocak 2022 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Herşeyin başı “Pozitif Olabilmekte”

Sağlık Hizmet Sınıfı’na “İLETİŞİM ve ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ” Semineri verildi…


Güncelleme : 10:33:00 TSİ  13.05.2015
Herşeyin başı “Pozitif Olabilmekte”
 * Lüleburgaz Devlet Hastanesi Sağlık Hizmet Sınıfı Personeline Gazeteci Şenol Goncagül tarafından “İLETİŞİM” ve Hastane Psikologu Emine Karabacak tarafından da “ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ” konularında eğitim semineri verildi. Eğitim seminerlerinin koordinatörlüğünü ise; eğitim koordinatörü Seçil Hür yaptı.
HABER MERKEZİ
Lüleburgaz Lisesi Toplantı Salonu’nda dün saat 10.00 ile 12.00 arasında düzenlenen eğitim seminerlerine, hastanede çalışan sağlık hizmet çalışanları alındı. 80 personelin iştiraki ile yapılan eğitim seminerinde; Şenol Goncagül tarafından İLETİŞİM ve Hastane Psikologu Emine Karabacak tarafından da ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ konularında eğitim verildi.
* “Empati yapmayı ihmal etmeyin”
Daha öncede aynı konuda Karabük ilindeki devlet ve araştırma hastaneleri ile ağız ve diş sağlığı hastanelerinde görev yapan sağlık personeline İLETİŞİM seminerleri veren Zortul Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Şenol Goncagül, sohbet kıvamında ve eğlenceli geçen konuşması esnasında; sağlık çalışanlarının mutlaka empati yapmalarını ve Güleryüz ile başlanacak olan çalışmaların, pozitif şekilde sonuçlanacağını söyledi. Goncagül; “Nasıl ki, sizler zaman zaman sorunlu ve zaten hasta veya hasta yakını olarak, bir çok negatif yükleme ile gelen insanlarla muhatap oluyorsanız, muhatap aldığınız kitlenin o anki ruh sağlığını ve moral motivasyonunu da hesaba katarak, iletişimde olmalısınız. O an, karşınızda bulunan hasta ve yakınlarının yerinde, kendinizin veya yakınlarınızın olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Küçük bir kıvılcım, daha sonradan tamiri imkansız noktalara gelinmesine sebep olabileceği gibi, iyi bir iletişim ile sorun oluşmadan günü ve işi sonuçlandırabilirsiniz…” dedi.
* “Hastaların olduğu gibi, çalışanın da hakları var”
İLETİŞİM ile ilgili olarak gazeteci Şenol Goncagül’ün konuşmasının hemen ardından, Lüleburgaz Devlet Hastanesi Psikoloğu Emine Karabacak tarafından; “Çalışan Güvenliği” konusunda sağlık çalışanları bilgilendirildi. Akıcı ve sıkmayan konuşma tarzı ile çalışanların keyifli şekilde dinledikleri Psikolog Emine Karabacak; “Sürekli olarak hasta haklarından söz edilir. Aslında, buna karşılık bir de çalışanların hakları vardır. Yasa ve yönetmeliklerle bu hak ve yetkiler açıkça bildirilmiştir.” dedi.
Karabacak ayrıca; “Mesela, nasıl ki hastaların hekim seçme hakları var ise, sağlık çalışanının da, hastalara hizmet vermeme talebi gibi bir hakları da vardır. Acil hasta ve acil serviste olmamak kaydı ile davranışlarını tasvip etmeyeceğiniz hastalara hizmet vermeyebilirsiniz. Elbette ki, bunun belli kural ve kaideleri vardır. Durumu yazılı olarak ilgili yetkiliye veya birime bildirir ve yazılı olarak cevabını alır ve gereğini yaparsınız” dedi. 

Okunma : 587   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.