Güncelleme: TSİ     22 Ocak 2022 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Etkinlikler Çevre Temizliği ile başladı

* “5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası” Etkinlikleri dün Kırklarelyi Valisi Esengül Civelek ziyareti ve DSİ Sosyal Tesisleri’nde öğrenciler tarafından yapılan Çevre Temizliği ile başladı.  


Güncelleme : 09:11:00 TSİ  04.06.2015
Etkinlikler Çevre Temizliği ile başladı
 HABER MERKEZİ
 “5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası” etkinlikleri kapsamında Çevre ve Şehircilik Müdürü Ahmet Akbulut ile İl Müdür Yardımcıları Fikret Aydınoğlu, Emre Kalaycı, Şube Müdürleri Yücel Çelebioğlu, Filiz Gündoğan, Vedat Hersek, Can Akdemir, Hüseyin Özgür Doğanay ve Berrin Tutulmaz, 03 Haziran 2015 Çarşamba günü Kırklareli Valisi Esengül Civelek’i ziyaret etti.
* Öğrenciler Çevre Temizliği yaptı 
Kırklareli Valisi Esengül Civelek’e yapılan ziyaretin ardından Çevre ve Şehircilik Müdürü Ahmet Akbulut ve beraberindekiler DSİ Sosyal Tesisleri’nde Kırklareli Belediye Başkanlığı sponsorluğunda gerçekleştirilen kahvaltı ve Çevre Temizliği Etkinliği’ne katıldılar.
Burada düzenlenen etkinliğe; Kırklareli Vali Yardımcısı Hikmet Çakmak, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Defterdar Sacide Şakar, Sosyal Güvenlik Kurumu Kırklareli İl Müdürü Av. Tahsin Halcı, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, TEMA Kırklareli İl Temsilcisi Ali Korur ile öğrenciler katıldı.
* “Trakya ülkemizin adeta bir Cennet Köşesi”
Program sonrası gazetecilere açıklama yapan Kırklareli Vali Yardımcısı Hikmet Çakmak, çevre konusunda bilinenleri tekrar etmenin gerekli olmadığını, “Bu çevre bizim” diyerek şunları kaydetti; ”Bilenenleri tekrar etmeye gerek yok bu çevre bizim. Çevre sadece kaba atıklarla kirlenmiyor. Çevre bilmediğimiz farkına varmadığımız kimyasallarla da kirleniyor, şehirlerin atıklarıyla kirleniyor, fabrika atıklarıyla da kirleniyor. En önemlisi belki de suyumuz kirleniyor. Bunla ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bu çalışmalar önümüzdeki günlerde sonuçlanacak. Trakya ülkemizin adeta bir cennet köşesi. Bu cennet köşesini korumakta geciktik. Bu topraklar korunmaya değer topraklar. Ülkemizin her noktası korunmaya değer yerler. Kendi malımız, kendi servetimiz, kendi kapımızın önü gibiymiş gibi ülkemizin her santimetre karesine sahip çıkmamız gerekiyor. Bunun başlangıcı şüphesiz okuldaki eğimden geçiyor. Ama çocukları nasıl davranacağını öğretmemiz gerekiyor. Bunun çeşitli yolları var. Çocuklarımıza bazı şeyleri öğretiyoruz ama, çocuklarımız dış ortama baktıklarında öğrendikleri arasında bir fark olduğunu görüyorlar ve dış ortam onları öğrendiklerinden daha farklı davranmaya zorluyor. Dış ortamdaki büyükler çocuklara örnek olması gerekiyor ve büyüklerin dikkatli davranmaları gerekir.”
* “Yer altı kirliliği daha fazla” 
Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider’de yaptığı açılamada Vali Yardımcısı Çakmak’ın tüm söylediklerine katıldığını belirterek şunları kaydetti; “Ben sayın valimizin söylediklerinin hepsine tamamen katılmakla birlikte yer üstündeki değil, yer altındaki kirliliğin çok daha önemli olduğunu ve Trakya’daki yer altı kirliliğinin, yer üstünden çok daha fazla olduğuna dikkat çekmek istiyorum.” 
Açıklamaların ardından etkinliğe katılan öğrenciler tarafından DSİ Sosyal Tesisleri’nde geniş kapsamlı Çevre Temizliği yapıldı. (Savaş Eskici)

Okunma : 512   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.