Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Deprem Tatbikatı yapıldı

Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan Sivil Savunma ve Acil Durum Tatbikatı başarı ile sonuçlandı.


Güncelleme : 09:49:00 TSİ  20.03.2015
Deprem Tatbikatı yapıldı
 


HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan Sivil Savunma ve Acil Durum Tatbikatı başarı ile sonuçlandı.  Deprem Tatbikatı için sınıflarına alınan öğrenciler okulun sirenlerinin çalması ile birlikte binayı boşaltma uygulaması yaptırıldı. Bu uygulamada öğrenciler panik yapmadan bir binanın nasıl boşaltılması gerektiğini uygulamalı olarak yaptılar. Tahliye sonrasında 10 öğrenci ve 2 öğretmenin tatbikatın süreci olarak binada mahsur kaldığı tespit edilerek, Babaeski Belediyesi İtfaiye Erleri tarafından başarılı kurtarma çalışması yapıldı. Kurtarma çalışmalarına katılan İtfaiye çalışanları okul bahçesinde toplanan öğrenciler tarafından alkışla ödüllendirildiler. Kurtarılan öğrenci ve öğretmen Babaeski Esnaf ve Sanatkârlar Odası Ambulansıyla Hastaneye sevk edilerek tatbikat başarılı bir şekilde gerçekleşti.
Diğer taraftan tatbikat gereği okul bahçesinde çıkarılan yangına ilk müdahalenin nasıl yapılacağı ve yangın tüpünün nasıl kullanılacağı Babaeski Belediyesi İtfaiye Müdürü Adnan Tunç, İtfaiye Amiri Turgay Özcan, İtfaiye Çavuşları Gündüz Yatmaz ve Hamdi Ünver, İtfaiye Şoförü Nihat Ulusoy, İtfaiye Erleri Musa Alan, Latif Erbaş, Celalettin Andızoğlu ve Hasan Berber tarafından uygulamalı olarak gösterildi. 
Uygulama amaçlı çıkarılan diğer yangına ise Okul Sivil Savunma Kulübü Öğretmenleri Hasan Onbaşı,  Gürdal Ergül, Recep Bilgiç, Salih Cindemir önderliğinde kulüp öğrencileri yangına müdahale ederek başarılı bir şekilde tatbikat sonlandırıldı. İtfaiye Müdürü Adnan Tunç tarafından tatbikat sonunda Sivil Savunma Kulübü öğretmenleri Hasan Onbaşı ve Gürdal Ergül’e “Yangına İlk Müdahale Eğitimi Sertifikası” takdim edildi.
Tatbikat sonrasında Okul Müdürü Serhan Kara, yaptığı konuşmada tatbikatta desteklerini esirgemeyen değerli Babaeski itfaiyesi çalışanlarına ve ambulans desteği sağlayan Esnaf ve Sanatkarlar Odası personeline teşekkürlerini sunduktan sonra konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Değerli öğretmen arkadaşlarım ve sevgili öğrenciler, yapmış olduğumuz bu başarılı tatbikat çok olumlu geçti. Tüm görevli personelim üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirdi. Çok başarılı bir tatbikat olduğunu düşünüyorum. Bu tatbikatta görev alan tüm öğretmen arkadaşlarımı ve öğrencilerimi kutluyorum.”
Ayrıca Serhan Kara tatbikat dolayısıyla yaptığı açıklamasında; “Babaeski Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 1 Müdür, 3 Müdür Yardımcısı ve 29 Öğretmenle eğitim-öğretimi sürmektedir. Okulumuzda 301 erkek ve 3 bayan olmak üzere 304 öğrenci mevcut olup öğrencilerimize Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise, Endüstri Meslek Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi olmak üzere 4 okul türü, Bilişim Teknolojileri, Elektrik Elektronik Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Tesisat ve İklimlendirme Teknolojisi ve Tekstil Teknolojisi Alanı olmak üzere 5 alanda eğitim öğretim verilmektedir” dedi. (Savaş Eskici)

Okunma : 552   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.