Güncelleme: TSİ     23 Ocak 2022 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“3 Milletvekili çıkaracağız”

İşçi Partisi (İP) Genel Merkezi’nin düzenlediği “Milli Hükümet İçin Birlik” Kurultayı 15 Şubat 2015 Pazar günü Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kurultayda İşçi Partisi’nin Adı ve Logosu değiştirildi. 


Güncelleme : 09:49:00 TSİ  21.02.2015
“3 Milletvekili çıkaracağız”
 

HABER MERKEZİ
İşçi Partisi (İP) Genel Merkezi’nin düzenlediği “Milli Hükümet İçin Birlik” Kurultayı 15 Şubat 2015 Pazar günü Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kurultayda İşçi Partisi’nin Adı ve Logosu değiştirildi. 
Ankara’da düzenlenen Kurultaya Kırklareli İşçi Partisi İl Teşkilatı da katıldı. İşçi Partisi Kırklareli İl Başkanı Teoman Üstündağ Kurultay dönüşü Partisi’nin İsim ve Logo Değişikliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Açıklamasında İşçi Partisi’nin Belirli bir kesime hitap ettiğini yeni isimle ise tüm kesimlere Türkiye’ye hitap ettiklerini dile getirdi.
* “Şimdi 'Vatan'da birleştik”
Üstündağ Kurultay dönüşü partisinin İsim ve Logo Değişikliği ile ilgili yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “Şimdi 'Vatan'da birleştik. Vatan'da birleşenlere güveniyoruz. Vatan'da birleşmek geleceği yaratmanın bugünkü eylemi. Hepimize, partimize Türk milletine güveniyoruz. Cumhuriyetçiler, Milliyetçiler, Halkçılar, Sosyalistçiler, Devrimciler “Vatan”da birleşip, ayağa kalkıyoruz. Vatan Partisi'nde hukuk uygulanacak. Parti hukukunu Cumhuriyetin hukukunun bir parçası olarak parti hukukunu uygulayacağız. Ahlak ve namus partimizin esasıdır. Namuslu parti olacağız. Örgütlü parti kuruyoruz, Vatan Partisi. Köyde, mahallede, fabrikada, okulda, işyerinde, kamuda, sendikada, tabanda, sokakta, evde, apartmanda örgütlü parti inşa edeceğiz" diye konuştu.
* “İki Başak arasında Yıldız”
Kurultay(da, partinin ismi "Vatan Partisi" olarak değiştirildi. Partinin, Tek Yıldız şeklindeki amblemi de "İki Başak arasında Yıldız" olarak belirlendi. Amblemin, "Çoban Yıldızı’nı Saran İki Başak" anlamına geldiği bildirildi. Partinin Logosu ile ilgili açıklamalarda da bulanan Üstündağ; “Parti’nin simgesi, Buğday Başakları’nın kucakladığı Çoban Yıldızı’dır. Parti’nin flaması, kırmızı zemin üzerine beyaz renkte buğday başaklarının kucakladığı yıldızdır. Partinin simgesi, oy pusulalarında, beyaz zemin üzerinde buğday başaklarının kucakladığı yıldız olarak gösterilir. Buğday Başakları, Vatan ve Emeği simgeler. Çoban Yıldızı ise öncü partiyi ve bilimin yol göstericiliğini temsil ediyor.”dedi.
* “3 Milletvekili’de bizden çıkacak!”
Eski İşçi Partisi Yeni İsmi ile Vatan Partisi Olması ile Kırklareli İl Başkanı Teoman Üstündağ 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nde; “Kırklareli’den 3 Milletvekili’ni de biz çıkaracağız” dedi.
Üstündağ; “Artık hesap sorma vakti artık, bazıları için hesap verme vakti. Türkiye’de artık 2 parti var. Biricisi Vatan Partisi ikincisi diğer partiler. 7 Haziran’da her şey değişecek hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Kırklareli’den 3 Milletvekili de bizden çıkacak bunun başka yolu yok” dedi. (Selçuk Vurucu)

Okunma : 483   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.