Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Yılın Doktoru Dr. Bülent Önder

* Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından “14 Mart Tıp Bayramı Haftası” Etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende Yılın Doktoru seçilen Dr. Bülent Önder ile mesleğinde 25 Yılı dolduran Doktorlara ödülleri verildi.


Güncelleme : 09:24:00 TSİ  12.03.2015
Yılın Doktoru Dr. Bülent Önder
 HABER MERKEZİ 
“14 Mart Tıp Bayramı Haftası” Etkinlikleri kapsamında Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği düzenlediği bir programla “Yılın Doktoru” ve “Görevinde 25 Yılı Dolduran Doktorlar”a Teşekkür Belgesi verdi.
11 Mart 2015 Çarşamba günü saat 12.00’da Royal Bilgiç Hotel’de yapılan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra programın açılış konuşmasını yapan Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çiğdem Cerit, her mesleğin kendisine göre zorlukları ve risklerinin olduğunu söyleyerek şunları kaydetti;
“Ancak sağlık personeli olmanın ulvi bir yönü vardır. Sağlık personeli olmak bilgi, beceri ve sabır ister. Bu yıl şiddeti, özellikle sağlıkta şiddeti kınadığımız yıl. Şiddete toleransımızın olmadığı, kesinlikle tahammülümüzün olmadığını bir kez daha dile getirmek istiyorum. Bu düşüncelerle, bu önemli mesleği büyük özveri ve fedakarlıkla yerine getiren hekimlerimizin ve sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutuluyorum.
* Selvi; “Sağlıkta ilimizde önemli çalışmalar yapıldı” 
Dr. Çiğdem Cerit’in konuşmasını ardından Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Selvi kürsüye çıkarak bir konuşma yaparak şunları kaydetti;
“Bilindiği üzere 14 Mart ülkemizde Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır. 2. Mahmut döneminde “Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire” adlı Tıp Okulu’nun açılışı tarihi olan 14 Mart 1987, ülkemizde Modern Tıp Eğitimi’nin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. 1919 yılında, 1. Dünya Savaşı sonunda İstanbul’un işgal edildiği günlerde, tıp öğrencilerinin yabancı işgal kuvvetlerine karşı tepkisi olarak başlamış ve günümüze kadar 14 Mart’ın içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde Tıp Haftası olarak kutlanmakta. Daha kaliteli, etkin ve sürekli sağlık hizmeti sunabilmek adına, ülkemizde ve ilimizde önemli çalışmalar yapılmış ve yapılmaya devem ediyor. Sağlık hizmeti sunumunda büyük bir özveri içerisinde, karşısına çıkan güçlüklere karşı yılmadan, karşılık beklemeden ve gücüyle ile çalışan tüm Sağlık Çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” 
* Yılın Doktorları’na ödülleri verildi 
Yapılan konuşmaların ardından Kırklareli’de Yılın Doktoru seçilen Dr. Bülent Önder’e çiçek ve hediyesi verildi. Daha sonra meslek hayatında 25 Yıl ve üzeri hizmeti olan Uzm. Dr. Tonguç Yılmaz, Uzm. Dr. Şirin Aydın, Uzm. Dr. Mustafa Çalışkan, Uzm. Dr. Muhammet Kuruç, Uzm. Dr. İbrahim Türksever, Dr. Hakkı Ferhat Taşdemir, Dr. Erdoğan Doğramacı, Dr. Dilek Lale Civelek, Dr. Gülnur Önder, Diş Hekimi Belgin İnhanlı, Uzm. Dr. Hürbay Arslan, Dr. Füsun Coşkuntürk, Dr. Kahan Önen, Dr. Mustafa Mutlu, Dr. Ali Can, Dr. Ertuğrul Göçü, Dr. Levent Vatansever, Diş Hekimi Hayrettin Debre, Uzm. Dr. Ferit Pişkin, Uzm. Dr. Türkan Noğay, Uzm. Dr. Ali Kemal Kocakuşak, Uzm. Dr. Hacı Mehmet Mülayim, Uzm. Dr. Hüseyin Nail Açıksöz, Uzm. Dr. Halil Muhacır, Uzm. Dr. Veli Kale, Diş Hekimi Ercan Sağlam’a “Teşekkür Belgesi” verildi. (Kadir Sinici)

Okunma : 1106   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.